Aar Kirke Vdato VMfornavn VMfarsnavn VMslektsnavn VMbosted VMyrke/stand VMsivilstand VMfødested VMfødt VMFfornavn VMFfarsnavn VMFslektsnavn VMFyrke/stand VFfornavn VFfarsnavn VFslektsnavn VFfødested VFfødt VFFfornavn VFFfarsnavn VFFslektsnavn VFFyrke/stand VF1fornavn VF1farsnavn VF1slektsnavn VF1bosted VF2fornavn VF2farsnavn VF2slektsnavn VF2bosted
1914 Stavanger Domkirke 25.04.1914 Sivert Andreas
Høynes Aakre Gårdbruker
Falnes Sogn 1883 Peder Sjursen Høynes Gårdbruker Malene Rasmusdatter Munkejord Munkejord 1893 Rasmus Olsen
Gårdbruker Rasmus B.
Munkejord
Karl
Lea
1914 St. Johs. Stavanger 09.05.1914 Lars Olsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 21.10.1890 Ole Johan Gundersen
Gårdbruker Johanne Nilsdatter Vea Aakre 12.11.1892 Nils Olsen Vea Gårdbruker Ludvig Aanensen

Karl
Lea
1914 Åkra kirke 06.06.1914 Johannes Johannessen Sandve Øyne Gårdbruker
Ogne Sogn 1882 Johannes Johannessen Sandve Gårdbruker Hanna Olava
Dahl Vea 1887 Karl
Dahl Skibskaptein David
Dahl
Karl
Lea
1914 Åkra kirke 17.06.1914 Hans Rasmus
Ljøen Aakre Kirkesanger
Sundven Sogn 1871 Rasmus Olsen Ljøen Gårdbruker Ingeborg Marie
Knudsen Aakre 1894 Jens Knudsen
Fiskehandler Jens Knudsen

Karl
Lea
1914 Åkra kirke 02.08.1914 John Nikolaus
Thysse Skaanevik Folkeskolelærer
Erfjord Sogn, Jelsa pr. 1892 Johannes Kristensen Thysse Gårdbruker Ellen
Tjøsvold Aakre 15.03.1893 Rasmus
Tjøsvold Handelsmand Rasmus
Tjøsvold
Lars
Bjerkreim
1914 Johs.m. Stavanger 22.08.1914 Jakob Bertoldes Endresen Aadland Aadland Gårdbruker
Aadland 1891 Endre Jakobsen
Gårdbruker Anna Margrete
Ariansen Aadland 1892 Tobias Telaus Ariansen
Folkeskolelærer T. Ariansen

G. K. Gunvaldsen

1914 Stavanger Domkirke 25.10.1914 Didrik Olsen Sævik Vea Fisker
Sævik 1891 Ole Pedersen
Gårdbruker Gjertrud Eline Olsdatter Vea Falnes Sogn 1864 Ole Kristofersen
Arbeider Hans Jakobsen

J. Kristensen

1914 Åkra kirke 02.12.1914 Ludvig Andreas Oliversen
Aakreøen Fisker
Aakreøen 1887 Oliver Simonsen
Fisker Anna Maria Jørgensdatter Sandhåland Sanhåland, Ferkingstad 1894 Jørgen Jørgensen
Gårdbruker Oliver Simonsen

Laurits Jørgensen Vikre
1915 Åkra kirke 12.01.1915 Kristian Didriksen Mehaug Mehaug Fisker
Mehaug 1894 Didrik Eriksen
Gårdbruker Anne Marie Olsdatter Liknes Liknes 1894 Ole Johan Olsen
Gårdbruker Didrik E.
Mehaug
Karl
Lea
1915 Ferkingstad kirke 27.04.1915 Johannes Andreas Johannssen Langaker Langaker Fisker
Langaker 1893 Johannes Mortensen
Gårdbruker Marta Kornelia Johannsdatter Aadland Aadland 1887 Johannes Mortensen
Gårdbruker Joh. H.
Langaker
Nils O. Jak.
Langaker
1915 Åkra kirke 08.05.1915 David Halvorsen
Østhus Fisker
Østhus 1893 Halvor Davidsen
Gårdbruker Elen Bertine Didriksdatter Sævik Sævik 1893 Didrik Stensen
Gårdbruker Didrik Stensen

Karl
Lea
1915 Åkra kirke 08.05.1915 Ingvald Berdines Sigfredsen Ragnvaldjord Ragnvaldjord Fisker
Trælhaug 1883 Sigfred Arnesen
??arbeider Marta Larsdatter Tjøsvold Tjøsvold 1892 Lars Josefsen
Gårdbruker Johannes Asbjørnsen

Karl
Lea
1915 Åkra kirke 15.05.1915 Didrik Emil Tomassen Liknes Liknes
Gårdbrukersøn Liknes 17.03.1896 Tomas Martin Sjursen
Gårdbruker Anna Didriksdatter Liknes Liknes 01.10.1895 Didrik Paulsen
Gårdbruker Didrik P.
Liknes
Karl
Lea
1915 Åkra kirke 16.05.1915 Rasmus Martinus Sørensen
Sævlandsvik Handelsmand
Førde Sogn 1868 Søren Mikalsen Skei Gårdbruker Hanna Taletta Hansdatter Mannes Mannes 1876 Hans Andreas Aanensen

Mandius Hansen Mannes
Mathias
Snørteland
1915 Stavanger Domkirke 29.06.1915 Sigvart Johan Pedersen
Tangjerd Sjømand
Tjøsvold 1891 Peder Johan Pedersen
Gårdbruker Anna Marta Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1897 Ole Jakobsen
Gårdbruker Peder P.
Tangjerd
Alv
Lea
1915 St. Johs. Stavanger 05.07.1915 Ingvald
Hetland Vedø Fisker
St. Petri-Stavanger 28.04.1895 Jakob Iversen Hetland Blokdreissvend Anna Emilie Helmiksdatter Sævik Østhus 21.11.1895 Helmik Seus Helgesen Sævik Gårdbruker Ingeborg
Horve Kopervik Laura
Bon Lagårdsvei 37, Stavanger
1915 Åkra kirke 12.06.1915 Peder Johannessen Vea Vea Fisker
Vea 1888 Johannes Johannessen Vea Bødtker Elen Tomine Nilsdatter Aakre Aakre 1886 Nils Johan Tørresen Vea Gårdbruker Johannes J.
Vea
Alf
Lea
1915 Åkra kirke 24.10.1915 Ole Tønnessen
Aakre Fisker
Aakre 1888 Tønnes Olsen
Gårdbruker Janna Karoline Salvesdatter Aakre Aakre 1895 Salve Hansen
Fisker L. O.
Egge
Karl
Egge
1915 Åkra kirke 29.10.1915 Nils Nilsen Mannes Mannes Skomaker
Mannes 1886 Nils Olsen
Gårdbruker Olga Terese Kristofersdatter
Hadsel, Vesterålen 1894 Kristofer Kristiansen Sildpollen
Andreas A.
Østhus
Ole G.
Mannes
1915 Stavanger Domkirke 12.11.1915 Edvard Larsen Tjøsvold Tjøsvold Fisker
Tjøsvold 1887 Lars Josefsen
Gårdbruker Marta Karine Tønnesdatter Aakre Aakre 1896 Tønnes Hansen
Gårdbruker Albert K.
Tjøsvold
Karl
Lea
1915 Åkra kirke 21.11.1915 Tomas Kornelius Nilsen Aakre Aakre Fisker
Aakre 1894 Nils Johan Johannessen Varne Sjømand Ingeborg Marie
Kvilhaug Kvilhaug 1892 Tomas Nilsen
Gårdbruker







1907 Åkra kirke 11.07.1907 Torbjørn Endresen
Østhus Fisker
Østhus 1880 Endre Markussen
Fisker Adriane Paulsdatter
Østhus 1882 Paul Didrik Eriksen
Grdbr. Sven A.
Skaar
P. D. Eriksen
Østhus
1907 Åkra kirke 13.07.1907 Kristian Albert Antonsen
Vedø Fisker
Snarøen,Østre Bærum 1885 Antom Hermansen
Sagbrugsarbeider Anne Kristine Andersdatter
Kvålevåg 1883 Anders Andersen
Fisker Anders Andersen
Vedø Elisabetth
Andersen Vedø
1907 Åkra kirke 17.10.1907 Ola Nilsen Botnen Mannes Sjømand
Vikør Sogn 1885 Nils Olsen Botnen Sjømand Vilhelmine Gurine Johansdatter
Mannes 1887 Johan Kristoffersen
Fisker Lars B.
Sævland
Martin A.
Dahl
1907 Stavanger Domkirke 17.10.1907 Alfred Olaus Olsen
Sævland Murer
Kinn Sogn 1886 Ole Monsen
Sjømand Gerda Amalie Gabrielsdatter
Mannes 1887 Johan Gabriel Olsen
Fisker Gabriel Olsen
Mannes Alf Gum!!!!
Brogeland
1907 Stavanger Domkirke 22.10.1907 Johan Paulsen
Østhus Fisker
Østhus 1880 Paul Didrik Eriksen
Gårdbr. Berte Malene Kristensdatter
Sævik 1887 Kristen Johannesen
Fisker Tomas Kristensen

Karl Paulsen

1908 Åkra kirke 23.01.1908 Lars Mandius
Valhammer Aakre Fisker
Aakre 31.12.1888 Lars Larsen Valhammer Norbas Lovise Helene Pedersdatter
Aakre 15.01.1889 Peder Ingebretsen
Fisker Peder Ingebretsen

Georg Johannessen

1908 Åkra kirke 02.04.1908 Rasmus Kornelius Rasmussen
Hausken, Torvestad Gårdbruker
Torvestad 1867 Rasmus Larsen Torvestad Gårdbruker Berte Kristine Larsdatter
Østhus 1884 Lars Paulsen Østhus Gårdbruker Lars Paulsen
Østhus Peder Larsen
Østhus
1908 Åkra kirke 09.04.1908 Gunvald Johan Nilsen
Liknes Gårdbruker
Liknes 1886 Nils Andreas Larsen
Sjømand Ragnhild Tomine Kristoffersdatter
Aakre 1888 Kristoffer Sjursen
Gårdbr. Kristoffer Sjursen
Aakre Johannes S.
Tvedt
1908 Åkra kirke 23.04.1908 Lars Mandius Tomassen Liknes Liknes
Gådbrukersøn Liknes 1880 Tomas Salvesen
Gårdbruker Olava Lovise Jakobsdatter
Liknes 1882 Jakob Andreas Larsen
Fisker Jakob L.
Liknes
Tomas S.
Liknes
1908 Åkra kirke 24.04.1908 Marcelius Nithard Nilsen Liknes Ådland Fisker
Kopervik 1888 Nils Andreas Larsen
Gårdbruker Aletta Marie Hansdatter Aadland Aakre 1879 Hans Jakob Andersen
Gårdbruker Knud Johansen
Liknes J.
Hallingstad
1906 Åkra kirke 13.12.1906 Johannes Didriksen
Aakre Fisker
Aakre 1883 Didrik Kristensen
Gårdbruger Ragla Eline Gundersdtr.
Ferkingstad 1883 Gunder Jonassen

Lars O. J.
Aakre
Peter Johan Johnsen

1907 Åkra kirke 11.01.1907 Kristoffer Hansen
Østhus Gårdbr.
Østhus 1872 Hans Ole Hansen
Gårdbr. Mette Lovise Hansdtr.
Østhus 1870 Hans Kristoffersen
Gårdbr. Kristoffer H.
Munkejord
Didrik H.
Østhus
1907 Åkra kirke 12.04.1907 Hans Ingvald Hansen
Aakre Sjømand
Aakre 1885 Hans Salvesen
Tømmermand Ragnhild Josefine Johansdatter
Tjøsvold 1888 Johan Josefsen
Gårdbr. Johan Hansen

Josef I.
Tjøsvold
1907 Åkra kirke 17.04.1907 Halvor Johan Nilsen Haugen Liknes Fisker
Liknes 12.01.1883 Nils Andreas Halvorsen
Gårdbr. Hanna Sofie
Tjøsvold Aakre 11.02.1885 Sjur Jonassen
Landhandler Peder L.
Liknes
I. L.
Liknes
1907 Åkra kirke 19.04.1907 Adolf Hansen
Aakre Fisker
Aakre 1873 Tørres Andreas Hansen
Gårdbr. Theodora Jakobine Larsdatter
Tvedt (Sævland) 1883 Lars Olsen
Gårdbr. B.
Hillesland
M.
Hillesland
1907 Åkra kirke 19.04.1907 Hans Jakob Jakobsen
Sævik Fisker
Sævik 1882 Jakob Olsen
Fisker Ane Cecilie Gabrielsdtr.
Mannes 1885 Johan Gabriel Olsen
Fisker Gabriel
Mannes
Hans R.
Ljøen
1907 Åkra kirke 20.04.1907 Edvard Johan Sørensen
Bokn sogn Fisker
Hogneland, Bokn 1881 Søren Tobias Olsen

Berta Serine Aanensdatter
Sævik 1879 Aanen Hansen Østhus Gårdbr. Sivert
Hogneland
Helmik
Sævik
1907 Åkra kirke 20.04.1907 Hans Fredriksen
Vedøen Gårdbr.
Vedø 1849 Fredrik Hansen
Gårdbr. Karen Lovise Davidsdatter
Haringstad 07.01.1849 David Larsen
Gårdbr. Lars D.
Hallingstad
Ragnhild D.
Hallingstad
1907 Åkra kirke 09.06.1907 Ole Johan
Strand Hallingstad Skibstømmermand
Haugesund 1886 Johan Abrahamsen Strand Guldsmedsvend Ingeborg Kristine Johansdatter
Møglebust, Avaldsnes 1886 Osmund Johan Thorsen
Murer Hans
Ljøen
N. E.
Aarøy
1908 Åkra kirke 30.04.1908 Kristen Kristensen Munkejord Munkejord Gårdbruker
Munkejord 1868 Kristen Kristensen
Gårdbruker Lisabet Ragnhild Johannesdatter
Sævik 1880 Johannes Gudmundsen
Gårdbruker Gunvald Johannessen
Sævik Fru Gunvald Johannessen
Sævik
1908 Åkra kirke 30.05.1908 Ludvig Johan Larsen Tjøsvold Tjødvold Fisker
Tjøsvold 1883 Lars Josefsen
Gårdbruker Marta Karina Nilsdatter Vea Vea 1884 Nils Olsen
Gårdbruker Lars Josefsen
Liknes Nils Olsen
Vea
1908 Åkra kirke 21.07.1908 Hans Smonsen Tvedt Tvedt Folkeskolelærer
Tvedt 1880 Simon Johannessen Tvedt Gårdbruker Ragla Didriksdatter Vea Vea 1886 Didrik Svendsen Vea Gårdbruker Rasus J.
Tvedt
Didrik S.
Vea
1908 Åkra kirke 02.09.1908 Frits Hilding
Engvall Sævik Sjømand
Malmø 1887 Martin
Engvall !! Tomine Sofie Hansdatter Sævik Sævik 1882 Hans Ole Pedersen
Fisker Hans O. Pedersen

Hanna
Pedersen Sævik
1908 Sstavanger Domkirke 13.10.1908 Karl Bertoldes Paulsen
Østhus Fisker
Sævik 1884 Paul Didrik Eriksen
Gårdbruker Ingeborg Gurine Gudmundsdatter
Sævik 1888 Gudmund Stensen
Gårdbruker Stenius Gudmundsen
Sævik Andreas Paulsen
Østhus
1908 Åkra kirke 15.10.1908 Stenius Gudmundsen
Sævik Gårdbruker
Sævik 1885 Gudmund Stensen
Gårdbruker Inger Marie Tønnesdatter
Aakre 1886 Tønnes Olsen
Gårdbruker T. Olsen

J. Olsen

1908 Åkra kirke 24.10.1908 Anders Davidsen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1886 David Andersen
Fisker Marta Kristoffersdatter Øie Øie. Saude sogn 1885 Kristofer Torsen Øie Dagarbeider David Andersen
Sævik Kristoffer Th.
Øie
1908 Åkra kirke 05.11.1908 Ole Gabriel Tomassen Aakre Aakre Sjømand
Aakre 1887 Tomas Torsen

Florence Maline
Govertsen Hull, England 1886 Jon Govertsen
Fisker Mandius Govertsen

Georg
Grindhaug
1908 Åkra kirke 19.11.1908 Laurits Simonsen Stava Stava Skomaker
Stava, Ferkingstad 1880 Simon Johnsen
Gårdbruker Regine Cesilie Kristiansdatter Medhaug Midtstkokke 1887 Edvard Kristian Eriksen
Sjømand Kristian Eriksen
Medhaug Ole Svendsen

1908 Åkra kirke 03.12.1908 Ole Halvorsen Fagerland Fagerland Gårdbruker
Liknes 1840 Halvor Larsen
Gårdbruker Marte Karine Eliasdatter Medhaug Medhaug 1879 Elias Jakobsen Medhaug Gårdbruker Elias J.
Medhaug
Helene J.
Medhaug
1908 Åkra kirke 17.12.1908 Nils Sivert Johannessen Egge Aakre Fisker
Breim sogn. Gloppen herred.Solum pr.gj. 1883 Johannes Arnesen Egge
Marie Helene
Eriksen !! 1888 Ingebret Hansen
Skibsfører Anna
Eriksen
K. Eriksen

1909 Åkra kirke 27.01.1909 Hans Kornelius Håkonsen Mannes Aakre Sjømand
Mannes 1883 Håkon Ånensen Mannes Gårdbruker Marte Karine Tønnesdater
Aakr 1879 Tønnes Tønnessen Aakre Gårdbruker Torbjørn Sivertsen
Nordstokke Peder Larsen
Langaager
1909 Hetland, Stavanger 14.03.1909 Ingvald Rosenius Pedersen
Aakrehavn Fisker
Aakrehavn 1884 Peder Ingebretsen
Fisker Josefine Andrine Simonsdatter
Aakre 1882 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Peder Ingebretsen
Aakrehavn Ole Simonsen
Aakre
1909 Åkra kirke 01.04.1909 Knut Ingvald Larsen Torvestad Torvestad Gårdbruker
Torvestad 1880 Lars Knutsen Torvestad Gårdbruker Karoline Larsdatter Østhus Østhus 1881 Lars Paulsen Østhus Gårdbruker Lars Paulsen
Østhus Peder Larsen
Østhus
1907 Åkra kirke 16.11.1907 Otelius Johan
Hagen Vedø Fisker
??? Melø 1880 Martinus Nikolai Pedersen

Ragnhild Kristine Hansdatter
Vedø 1886 Hans Fredriksen Vedø Lods Hans Fredriksen
Vedø Karen Lovise Davidsatter

1907 Åkra kirke 20.11.1907 Johannes Didrik Johannessen
Aakre Gårdbruker
Skidnedal, Falnes 12.03.1884 Johannes Kolbeinsen
Gårdbruker Anna Johanna Svendsdatter
Aakre 1884 Svend Mathias Josefsen
Søf. Johannes Kolbeinsen
Aakre Svend Josefsen
Aakre
1907 Stavanger Domkirke 25.11.1907 Elling Kristian Johansen
Sævik Fisker
Meløen 1878 Albert Matias Johansen
Gårdbruker Berta Malene Johannesdatter
Sævik 1886 Johannes Gudmundsen
Gårdbruker Gunvald Johannes

Sævik Ingeborg Kristiane Pedersdatter

1907 Åkra kirke 05.12.1907 Anton Kornelius Hansen
Aakra Fisker
Tromsø 23.05.1881. (2) Karsten Jørgen Hansen
Fisker Gjertrud Marie Pedersdatter
Aakre 1883 Peder Olsen
Gårdbruker Tønnes Pedersen

Johan Hansen

1908 Åkra kirke 12.01.1908 Tørres Rasmussen Tjøsvold Aakre Fisker
Aakre 1885 Rasmus
Tjøsvold Landhandler Gunhild Serine Jørgensdatter
Kvilhaug 1887 Jørgen Didriksen
Gårdbruker David
Tjøsvold
Lars
Bjorheim
1909 St. Petri, Stavanger 28.03.1909 Johannes Johannessen
Aakre Fisker
Aakre 1870 Johannes Eliassen
Fisker Emma Amalie
Hansen Aakre 1872 Tørres Andreas Hansen
Gårdbruker Lars A. J.
Aakre
Lars A. K.
Hallingstad
1909 Åkra kirke 30.04.1909 Peder Pedersen Mannes Mannes Gårdbruker
Mannes 1886 Peder Pedersen
Gårdbruker Ingeborg Kristine Didriksdatter Sævik Sævik 1888 Didrik Stensen
Gårdbruker Peder P.
Mannes d.æ.
Didrik Stensen
Sævik
1909 Åkra kirke 25.04.1909 Oluf Rikard Jensen
Aakrehavn Fisker
Leka 1876 Oluf Jensen Fjeldaunet Gårdbruker Josefine Antonette
Tangen Gravik Sogn. Leka 1883 Johannes Olsen Tangen Gårdbruker Mikal
Næss
Nils
Haugen
1909 Åkra kirke 08.07.1909 Nils Nilsen Vedø Vedø Fisker
Vedø 1883 Nils Matias Nilsen
Fisker Kari Pauline Samuelsdatter Vedø Norway, Iowa 1888 Samuel Nilsen
Fisker Samuel Nilsen
Vedø Johanne Lovise Pedersdatter

1909 Åkra kirke 21.07.1909 Gunvald Gundersen Ferkingstad Ferkingstad Gårdbruker
Ferkingstad 1886 Gunder Gregoriussen
Gårdbruker Berta Marie Rasmusdatter Liknes Liknes 1887 Rasmus Asbjørnsen
Gådbruker Rasmus Asbjørnsen
Liknes John Larsen
Hage
1909 Ferkingstad kirke 22.07.1909 Hans Jakob Rasmussen
Aakre Snekker
Langaager, Ferkingstad Sogn 1887 Rasmus Endresen Langaager
Gårdbruger Andrea Malena Helgesdatter
Sandhaaland 1886 Helge Andreas Josefsen Aakre
Sømand Elias
Dyrland
Jørgen Olsen
Kvilhaug
1909 Åkra kirke 16.10.1909 Nils Andreas Larsen
Vea Sjømand
Stavanger 1879 Isak Larsen
Skomaker Berdine Johannesdatter Vea Haugesund 1877 Johannes Johannessen Vea Bødtker Johannes J.
Vea
Peder Johannessn
Vea
1909 Åkra kirke 21.10.1909 Lars Bendiksen Mannes Aakre Dampskibsfører
Aakre 1888 Bendik Larsen Mannes Dampskibsfører Olga Matilde
Haaland Håland, Sandeid Sogn 1891 Ole Olsen Haaland Gårdbruker Bendik
Mannes
Ole
Håland
1909 Åkra kirke 04.11.1909 Karl Hansen
Aakre Snekker
Aakrehavn 1883 Hans Salvesen
Tømmermand Petra Lovise Olausdatter Haga Haga, Ferkingstad 1888 Olaus Jensen Haga Gårdbruker Hans Salvesen
Aakre Adolf I. Nilsen

1909 Åkra kirke 11.11.1909 Peder Pedersen Aakre Aakre Fisker
Aakre 1886 Peder Olsen
Gårdbruker Olava Kornelia Tønnesdatter Aakre Aakre 1889 Tønnes Tønnessen
Gårdbruker Tønnes Pedersen
Aakre Tønnes Tønnessen
Aakre
1910 Åkra kirke 27.01.1910 Bertolles Hansen Mannes Mannes Sjømand
Mannes 1879 Hans Aanensen
(Fisker) Olufine Matilde Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1885 Ole Valentinsen
Gårdbruker Mikal Olsen
Hallingstad Lars K.
Hallingstad
1910 Åkra kirke 16.04.1910 Olav Hans Andreas
Aarø Haugesund Styrmand
Sulen pr. 1884 Mons Korneliussen Aarø Kirkesanger Johanne Marie Johansdatter Hallingstad Hallingstad 1888 Ole Johan
Hallingstad Gårdbruker N . E.
Aarøy
I.
Hallingstad
1910 Åkra kirke 20.04.1910 Hans Jakob Kristoffersen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1887 Kristofer Olsen
Fisker Hilda Serine Jørgensdatter Alvestad U. S. Amerika 1888 Jørgen Helgesen
Gårdbruker Martin M.
Hope
Iver Thorsen
Sævik
1910 Åkra kirke 23.04.1910 Endre Jørgensen Langager Langager,Ferkingstad Gårdbruker
Langager 1885 Jørgen Svendsen
Gådbruker Janna Lovise Johannesdatter Aadland Aadland 1891 Johannes Mortensen
Gårdbruker Johannes M.
Aadland
Nils I.
Aadland
1910 Åkra kirke 23.04.1910 Oluf Kristian Ovesen
Sævik Fisker
Herø 1884 Ove Mikalsen Dalsvaag Gårdbruker Berta Malene Sørensdatter Sævik Sævik 1876 Søren Johannessen
Gårdbruker Søren Sørensen
Sævik Helene
Sørensen Sævik
1910 Åkra kirke 23.04.1910 Ole Gabriel Gundersen
Stavanger Hermetikarbeider
Hetland pr. 1881 Ole Gundersen
Arbeider Elisa Antonie
Halvorsen Aakre 1883 Halvor Halvorsen
Fisker Gotfred Halvorsen
Aakre H.
Halvorsen Aakre
1910 Stavanger Domkirke 22.04.1910 Ole Andreas Simonsen Aakre Aakre Fisker
Aakre 1887 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Marta Torgilsdatter Aarvold Aarvold 1886 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Simon Jonassen
Aakre Torgils Govertsen

1910 Åkra kirke 04.05.1910 Rasmus Ivarsen Nordvik Manger Folkeskolelærer
Nordvik, Hjelmen Sogn 1878 Ivar Rasmussen Nordvik Gårdbruker Anne Katrine
Dahl Vea 1883 Karl
Dahl Skibsreder Martin
Hope
Anders
Dahl
1910 Stavanger Domkirke 04.05.1910 Helmik Andreas Helgesen Munkejord Munkejord Fiskefartøyfører
Munkejord 1885 Helge Olsen Munkejord Gårdbruker Bertine Knudsdatter Vaaga Vaaga, Avaldsnes 1885 Knud Trulsen

Ole Helgesen
Munkejord David Helgesen
Munkejord
1906 Åkra kirke 11.01.1906 Jørgen Jakobsen
Tjøsvold Sømand
Tjøsvold 1879 Nils Jakob
Tjøsvold Fisker Anne Malene Hansdtr.
Tangen 1878 Hans Hansen Tangen Gardbr. Hans
Tangen




1906 Åkra kirke 02.04.1906 Jon Mandius Govertsen
Akre Fisker
Akre 28.01.1888 John Govertsen Akre Fisker Johanne Martine Tomasdtr.
Akre 1882 Tomas Thorsen Akre Slagter Lars Gundersen
Kopervik



1906 Åkra kirke 24.04.1906 Andreas Endresen
Østhus Sømand
Vedø 1871 Endre Markussen !! Fisker Anne Marie Hansdtr.
Vedø 1875 Hans Fredriksen !! Lods Hans Fredriksen
Vedø



1906 Åkra kirke 21.04.1906 Jakob Andreas Didriksen
Liknæs Gardbr.
Liknæs 1876 Didrik Sjursen Liknæs Gardbr. Nille Olava Reidarsdtr.
Valestrand 1881 Reidar Tjerandsen !! Arb. Nikolai Jensen
Liknæs



1906 Åkra kirke 29.04.1906 Nils Hagbart Kristiansen
Sævland Fisker
Sævland 1885 Kristian Gabrielsen !! Fisker Elisabeth Lovise Halvorsdtr.
Sævland 1886 Halvor Tollefsen !! Landhandler Kristian Gabrielsen
Sævland



1906 Åkra kirke 26.04.1906 Ole Michal Olsen
Sævik Fisker
Sævik 1879 Ole Kristensen Sævik Fisker Berta Malene
Sævik Sævik 1884 Johannes Johannessen Sævik Fisker Gudmund Johannesen
Sævik



1906 Åkra kirke 28.04.1906 Søren Andreas Sørensen
Sævik Fisker
Sævik 1888 Søren Johannesen Sævik Gardbr. Martha Helene Thomasdtr.
Sævland 1885 Tomas Asbjørnsen Sævland Gardbr. Johannes Sørensen
Sævik



1906 Åkra kirke 18.05.1906 Johan Berdines Asbjørnsen
Sævland Gardbr.
Sævland 1880 Asbjørn !! Sævland Gardbr. Elen Marie Jørgensdtr.
Sandhaaland i Ferkingstad 1885 Jørgen Jørgensen Sandhaaland Gardbr. Asbjørn
Sævland !!



1906 Åkra kirke 07.06.1906 Ole Helgesen
Munkejord Gardssøn
Munkejord 1878 Helge !! Munkejord Gardbr. Mathilde Arnesdtr. Digernæs Stord 1884 Arne Torsen Digernæs Gardbr. Helge
Munkejord !!



1906 Åkra kirke 16.06.1906 Edvard Esaias Jakobsen
Bokn Sjømand
Bokn 1876 Jakob Bernt Jakobsen !! Fisker Sina Marie
Svendsen Vea Vea 1886 Svend Iversen Vea Gardbr. T.
Dybing Bokn Jakob J.
Vågshaug Bokn
1909 Åkra kirke 20.11.1909 Tore Martin Torsen Vedø Vedø Fisker
Vedø 1886 Tore Andersen
Fisker Marta Elisabet Andersdatter Vedø Kvalevåg, Avaldsnes 1887 Anders Andersen
Fisker Anders A.
Vedø
Tore A.
Vedø
1910 Åkra kirke 14.01.1910 John Larsen
Aakreø Fisker
Aakreøen 1887 John Kristian Larsen
Fisker Laura Olena Larsdatter Liknes Liknes 1887 Lars Larsen
Gårdbruker Reinert Svendsen
Vea I. C. Larsen
Aakre
1910 Åkra kirke 18.01.1910 Tandrup Andreas Hansen Liknes Liknes Fisker
Stavanger 1886 Andreas Nilsen
Skipper Anne Kristine Johansdatter Aadland Aadland 1883 Johannes Mortensen
Gårdbruker Johannes M.
Aadland
Halvor H.
Aadland
1910 Åkra kirke 20.01.1910 August Lidvig Larsen Aakre Strongfield, Saskatchewan, Canada Gårdbruker
Aakre 1880 Lars Larsen Aakre Gårdbruker Petra Helene Mangeliusdatter Liknes Liknes 1885 Mangelius Larsen Liknes Gådbruker Mangelius Larsen
Liknes Lars O.
Sjøen Aakreh.
1910 Åkra kirke 22.01.1910 Christian Emanuel Fischer-Larsen
Haugesund Løsarbeider
Haugesund 1886 Christian Larsen
Brandinspektør Marta Karine Larsdatter Hallingstad Hallingstad 1883 Lars Davidsen
Gårdbruker Lars D.
Hallingstad
Elias
Hallingstad
1910 Åkra kirke 07.05.1910 David Larsen Sævland Sævland Fisker
Sævland 1889 Lars Larsen Sævland Fisker Laura Tomine Pedersdatter Mannes Mannes 1888 Peder Pedersen Mannes Gårdbruker M. Hansen
Kopervik Peder P.
Mannes
1910 Åkra kirke 21.05.1910 Peder Størkersen
Øathus Fisker
Østhus 1882 Kristian Størkersen
Folkeskolelærer Johanna Egine
Nilsen Østhus 1882 Josef Nilsen
Landhandler David Størkersen

Karl
Lea
1910 Hetland 27.06.1910 Jakob Teodor Tønnessen Aakre Aakre Fisker
Aakre 1883 Tønnes Tønnessen
Gådbruker Karine Kristofersdatter Øie Øie, Sauda 1881 Kristofer Toresen Øie Dagarbeider Tolles Tønnessen

Tore K.
Øie
1910 Ferkingstad kirke 10.07.1910 Lars Andreas Kristofersen Hallingstad Hallingstad Gårdbruker
Hallingstad 1869 Kristofer Larsen
Gårdbruker Berte Serine Olsdatter Trælhaug Trælhaug 1872 Ole Aanensen

Lars A. J.
Aakre
John Larsen
Aakre
1910 Åkra kirke 09.07.1910 Erik Petter Westerlund
Aakre Fisker
Vësternorlands län, Sverige 1879 !!! !!!
Arbeider Berdine Kristense
Helgesen Aakre 1868 Ingebret Salvesen
Smed Rikard Petersen

Anton
Hansen
1910 Åkra kirke 02.07.1910 Sivert Arnesen Engeset Aadland Folkeskolelærer
Ørsten 1883 Arne Johannes Sivertsen Engeset Gårdbruker Elen Matilde Pedersdatter Vea Vea 1890 Peder Olsen Vea, Engeset Gårdbruker Martin
Hope
Amalie
Hope
1910 Stavanger Domkirke 13.07.1910 Ole Berdines Tørressen Vea Vea Fisker
Vea 1871 Tørres Hansen
Gårdbruker Karen Tomine Knudsdatter Fosen Fosen. Avaldsnes 1878 Knud Trulsen Fosen
!! !! !!
!! !! !!
1910 Åkra kirke 06.10.1910 Govert Mandius
Grindhaug Aakre-ø Fisker
Aakre-ø 10.02.1887 Torgils Govertsen Grindhaug Gårdbruker Berdine Eline Gudmundsdatter Sævik Sævik 1889 Gudmund Stensen
Gårdbruker Karl A.
Eide
Karl
Lea
1910 Åkra kirke 08.10.1910 Erik Didriksen Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 1892 Didrik Eriksen
Gådbruker Elen Karine Larsdatter Medhaug Stava 1893 Lars Eriksen
Fisker Didrik E.
Medhaug
Tobias K.
Stava
1910 Åkra kirke 13.10.1910 Johannes Govertsen Grindhaug Aakre-ø Fisker
Aakre-ø 1889 Torgils Govertsen Grindhaug Gårdbruker Tala Olsdattr Ferkingstad Ferkingstad 18.11.1889 Ole Tollefsen
Sjømand Meyer Olsen
Åkrehavn Karl
Lea
1910 Åkra kirke 19.10.1910 Lars Helmik Svendsen Østhus Østhus Tømmermand
Østhus 1887 Svend Olsen
Gårdbruker Amalie Paulsdatter Østhus Østhus 1888 Paul D. Eriksen
Gårdbruker Andreas P.
Østhus
Hans Ole Aa.
Østhus
1910 Stavanger Domkirke 30.10.1910 Jonas Simonsen Aakre Aakre Skøitefører (fisker)
Aakre 1885 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Gjertrud Martine Nilsdatter Aadland Aadland 1891 Nils Olai Jakobsen Aadland Gårdbruker Simon Jonassen
Aakre Lars
Sjøen
1910 St. Petri, Stavanger 16.10.1910 Hans Hansen Tangjerd Tangjerd Fisker
Tangjerd 1880 Hans Hansen Tangjerd Gårdbruker Marie Larsdatter Hjertaas Lindås pr. 1880 Lars Nilsen Hjertaas Gårdbruker E.
Hallingstad
Fredrik H.
Vedø
1910 Åkra kirke 03.11.1910 Tønnes Tønnessen Håstø Aakre Fisker
Aakre 1892 Tønnes Tønnessen
Gårdbruker Sina Amalie Sivertsdatter Sørstokke Sørstokke 1892 Sivert Johan Johnsen (Danielsen)
Gårdbruker Tønnes Pedersen Aakre
Andreas Tønnessen Aakre
1906 Stavanger Domkirke 20.09.1906 Hans Severin Henriksen Flornæs Alversund Folkeskolelærer
Onarheim 1877 Henrik Fredriksen Flornæs Gårdbruger Oline
Sævereide Aakre 1881 Ole Eriksen Sævereide Gardbruger Andreas T.
Meling Stavanger B. M.
Hodneland Stavanger
1906 Stavanger Domkirke 21.10.1906 Gunvald Mandius Johannessen
Sævig Fisker
Sævig 1876 Johannes Gudmundsen
Gårdbruger Oliva Johannesdtr. Sandvik Herø 04.07.1884 Johan Eliassen Sandvik
Aasmund Osmundsen
Nedre Kleveg.26 Elisabeth
Pedersen Sævik
1906 Åkra kirke 02.11.1906 Tolles Kornelius Tønnessen
Aakre Fisker
Aakre 1876 Tønnes Tønnessen
Gardbruger Hanna Bertine
Sørvig Langager i Ferkingstad 1883 Anders Johannessen Sørvig Sjømand S.B. Svendsen

Karl Olsen
Sund
1906 Åkra kirke 15.11.1906 Laurits Olai Davidsen
Aakre Gårdbruger
Munkejord 1860 David Hansen Munkejord
Berta Kristine Torkelsdtr.
Medhaug 1869 Torkel Kristensen Medhaug Gardbr. Hans R.
Ljøen Aakre Didrik Torkelsen

1906 Åkra kirke 03.12.1906 Ole Kornelius Johansen
Sævlandsvik Fisker
Ragnvaldjord 1875 Ole Johan Olsen
Fisker Thea Bertine Kristofersdtr. Klovning Klovning, Utsire 1885 Kristofer Davidsen
Snedker Karl Johansen

Kristofa
Johansen
1910 Åkra kirke 10.12.1910 Størker Sigvard Størkersen
Vea Fisker
Østhus 1875 Kristian Størkersen
Lærer Johanna
Hagen Jelsa Sogn 1889 Bjørn Bjørnsen Nodlandshagen Gådbruker Lars B.
Hagen
Karl
Lea
1910 Åkra kirke 26.12.1910 Nils Jakob Nilsen Haga Aakre Gårdbruker
Haga, Ferkingstad 1885 Nils Johannessen
Gårdbruker Gerda Mandane Johnsdatter Aakre Aakre 1885 John Kristian Josefsen
Fisker Simon Oliversen

Adolf J. Nilsen

1910 St. Petri, Stavanger 20.11.1910 Johannes Larsen Sævland Sævland Fisker
Sævland 1884 Tønnes Jakobsen
Gårdbruker Asseline Tønnesdatter Medhaug Medhaug 1881 Tønnes Jakobsen
Gårdbruker Tønnes J.
Medhaug
Hans Valentinsen
Randebergvn. 12
1911 Stavanger Domkirke 12.03.1911 Emil Andreas Andersen
Liknes Snekker
Stavanger 1874 Augustinus Andersen
Maskinist Gunhild Tomine Tomasdatter Liknes Liknes 1886 Tomas Salvesen Liknes Gårdbruker Anna
Kristensen Aadland P.
Thorland Holmegt. 2
1911 Åkra kirke 23.03.1911 Albert Berdines Knudsen Liknes Liknes Gårdbruker
Liknes 1883 Knud Andreas Knudsen
Gårdbruker Hanna Eriksdatter Ferkingstad Ferkingstad 1883 Erik Andreas Jonassen
Gådbruker Johan Olsen
Liknes Hans A. Knudsen

1911 Stavanger Domkirke 11.04.1911 David Mandius
Erland Aakre Steinarbeider
Skjold 1878 Dam Tørresen Erland Gårdbruker Laura Karine Vilhelmsdatter Aakre Aakre 1892 Villum Knudsen
Gårdbruker Villum Knudsen
Aakre T.
Roleid Bønnhaugen 7, Stavanger
1911 Åkra kirke 07.04.1911 Joakim Pedersen Vaadeland f.t. Sævland Gårdbruker
Skjelbred, Klep 1888 Peder Jonassen Vaadeland Gårdbruker Karoline Asbjørnsdatter Sævland Sævland 1887 Asbjørn Asbjørnsen
Gårdbruker Asbjørn
Sævland
P. J.
Vaadeland
1911 Åkra kirke 19.04.1911 Lars Larsen Aakre f.t. Aakre Farmer
Aakre 1871 Lars Larsen
Sjømand Signe Marta Johannesdatter Tjøsvold Tjøsvold 1886 Sivert Johan Josefsen
Gårdbruker Johan
Tjødvold
Hans Hansen

1911 Åkra kirke 22.04.1911 Aanen Olai Davidsn Sævik Sævik Fisker
Sævik 1889 David Andersen
Fisker Kristine Kristofersdater Øie Saude Sogn 1888 Kristofer Toresen Øie Dagarbeider Anders Davidsen
Sævik Ø.
Lilleaas
1911 Åkra kirke 29.04.1911 Edvard Bertolles Olsen Mannes Aakre Fisker
Mannes 1887 Ole Johannessen
Bødker Ragnhild Nilsdatter Vea Aakre 1887 Nils Olsen Vea Gårdbruker Simon N.
Stangeland
Hans Jakobsen

1911 Åkra kirke 29.04.1911 Ole Kristian Kristofersen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1885 Kristofer Olsen
Fisker Bertine Olsdatter Ferkingstad Ferkingstad 1890 Ole Olsen
Gårdbruker Ole K.
Sævik
Anders D.
Sævik
1911 Åkra kirke 06.05.1911 Anders
Dahl Munkejord Gårdbruker
Vedø 1875 Karl
Dahl Skipper/Gårdbruker Mette Kristine Hansdatter Vedø Vedø 1877 Hans Kristensen
Gårdbruker Hans K.
Vedø
Karl
Lea
1911 Åkra kirke 11.05.1911 Marselius Halvorsen Østhus Østhus Fisker
Østhus 1890 Halvor Davidsen
Gårdbruker Elisabet Abrahamsdatter Østhus Østhus 1888 Abraham Jonassen
Gårdbruker Hans Ole Abrahamsen
Østhus Helmik Halvorsen
Østhus
1911 Åkra kirke 03.06.1911 Tomas Mandius Abrahamsen Østhus Østhus Gårdbruker
Østhus 1865 Abraham Tomassen
Gårdbruker Taletta Olena Kristensdatter Munkejord Munkejord 1887 Kristen Kristensen
Gådbruker Kristen K.
Munkejord d.y.
Karl
Lea
1911 Åkra kirke 24.06.1911 David Størkersen
Kvitsøy Folkeskolelærer
Østhus 1882 Kristian Størkersen
F.h. Lærer Janna Rasmusdatter Munkejord Munkejord 1889 Rasmus Olsen
Gårdbruker Rasmus O.
Vea
Karl
Lea
1912 Åkra kirke 07.12.1912 Lars Torsen Vedø Vedø Fisker
Vedø 1891 Tore Anderen
Fisker Sina Marie Davidsdatter Trælhaug Trælhaug 1888 David Davidsen
Gårdbruker Tore A.
Vedø
David D.
Trælhaug
1913 Åkra kirke 19.01.1913 Peder Amandus Johansen
Liknes Sjømand
Austrheim Sogn 27.12.1890 Johan Henriksen

Anne Lisbet Larsdatter
Liknes 1883 Lars Larsen Liknes Lærer Lars A.
Liknes
O. P.
Liknes
1913 Åkra kirke 30.01.1913 Tomas Rosenius Bendiksen Mannes Aakrehavn Fisker
Mannes 1890 Bendik Larsen Mannes Gårdbruker og skibsreder Rakel Kristine
Torbjørnsen Buøen, Stavanger 04.08.1890 Torbjørn Torbjørnsen
Sjømand Karl
Lea
Thor Tolleifsen

1913 Åkra kirke 23.02.1913 Gabriel Johansen Thevik Sævik Grubearbeider
Aure Sogn 1889 Johan Anton Arntsen Thrvik Fisker Ragna Johanna
Ingebrigtsen Stord 1896 Jens Ingebrigtsen
Skomaker Sivert F.
Myge
Daniel B.
Aksnes
1913 Åkra kirke 02.03.1913 Severin Nikolai Kornelius Andreassen Grimstad Aakrehavn Dampskibsfører
Borgund Sogn 1885 Andreas Simonsen Grimstad Gårdbruker Goline Gabrielle Halvorsdatter Aakre Aakre 1893 Halvor Halvorsen
Fisker Gotfred Halvorsen

Halvor H.
Aakre
1916 Stavanger Domkirke 29.02.1916 Ole Henrik Rasmussen Munkejprd Munkejord Styrmand
Munkejord 1886 Rasmus Olsen Vea Gårdbruker Emilie
Aanensen Aakre 1890 Jens Aanensen Aakre Gårdbruker Marie
Grindhaug
Emma
Aanensen
1916 Åkra kirke 08.04.1916 Peder Edvin Jakobsen Berg Aakreøen Fisker
Buksnes 1895 !! !! !!
Johanna Emilie Gabrielsdatter Berg Aakre-ø 1894 !! !!
Fisker Gabriel Johannessen

Karl
Lea
1916 Åkra kirke 14.04.1916 Vilhelm Andreas Johansen Mannes Manns Fisker
Sandhåland 09.09.1892 Ole Jørgensen Sandhåland Gårdbruker Bertine Helene Olsdatter Sandhåland Mannes 21.09.1897 Johan Kristofersen
Fisker Johan Kristofersen

Karl
Lea
1916 Åkra kirke 06.05.1916 Teodor Mandius Mathiassen Hellesø Hellesø Fisker
Vedø 1889 Nils Matias Nilsen
Fisker Anna Tomine Severinsdatter Sund Sund 1896 Severin Jonassen
Fisker Johannes .
Sund
Karl
Lea
1916 Åkra kirke 07.05.1916 Ole Johan Gabrielsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 1891 Johan Gabriel Olsen
Fisker Sina Malia Simonsdatter Sævland Iowa, U.S.A. 1890 Simon Simon Simonsen-Sævland Fisker Gabriel
Mannes
Karl
Lea
1919 Åkra kirke 07.06.1919 Josef Nilsen
Ysthus Handelsmand
Ysthus 1893 Josef Nilsen Ysyhus Handelsmand Magda Sofie
Ysthus Ysthus 1896 Didrik Hansen Ysthus Gårdbruker Brudg.s.far


Søren Kristofersen
Munkajord
1919 Åkra kirke 14.06.1919 Sigvard
Munkajord Munkajord Fisker
Munkajord 30.10.1893 Johan Gudmundsen Øygarden Gårdbruker Gitlaug Margrete
Ysthus Ysthus 1899 Kristofer Hansen Ysthus Gårdbruker Begge fedre


Begge fedre


1919 Åkra kirke 21.06.1919 Simon Andreas Didriksen
Aakra Fisker
Aakra 1898 Didrik Andreassen Aakra Gårdbruker Anna Karina
Munkajord Munkajord 1901 Gudmund Eriksen Munkajord Lærer Gunnar
Tjøsvoll
Margrete
Tjøsvoll
1919 Åkra kirke 28.06.1919 Rasmus Olai
Heimdal Nordfjordeid Gårdbruker
Nordfjordeid 1891 Johannes Torsen Nordfjordeid Gårdbruker Hanna Amalie
Ysthus Ysthus 1891 Halvard Davidsen Ysthus Gårdbruker Helene
Torsen Vedøy Serina
Halvorsen Ysthus
1919 Åkra kirke 05.07.1919 Hans Didriksen Ysthus Ysthus Fisker
Ysthus 1894 Didrik Hansen Ysthus Gårdbruker Gunda Oline
Mannes Mannes 1894 Ole Gunnarsen Mannes Gårdbruker Josef Nilsen
Veavaag Magda Sofie
Nilsen Veavaag
1919 Åkra kirke 09.07.1919 Andreas
Fagerland Fagerland Fisker
Fagerland 22.09.1919 Ingvald Pedersen Fagerland Gårdbruker Ragnhild
Medhaug Medhaug 27.04.1900 Lars Eriksen Medhaug Fisker Begge fedre


Begge fedre


1919 Åkra kirke 19.07.1919 Knut Tønnessen Grindhaug Aakra Gårdbruker
Aakra 1895 Tønnes
Grindhaug Gårdbruker Metta Kristiana
Vedø Vedø 1894 Hans Kristensen Vedø Gårdbruker David Davidsen
Træhaug Anna
Trælhaug
1919 Haugesund 28.07.1919 Lars Hansen Aadland Aadland Gårdbruker
Aadland 1874 Hans
Aadland Gårdbruker Johanna Lovisa
Aadland Aadland 1897 Peder Nikolai Nilsen Aadland Gårdbruker Marselius Nilsen
Aakra Kaspar Holgersen
Aadland
1919 Haugesund 03.06.1919 Ottar
Bergstrøm Aakra Anlegsarbeider
Vesterbotten Lan, Sverige 05.04.1895 Ïkke opgit

!! Laura Olena
Larsen Liknes 05.02.1887 Lars Larsen Liknes Gårdbruker Jon Andersen
Aakra Gustav Halvorsen
Aakra
1919 Haugesund 19.07.1919 Jens Mikal Andersen
Aakra Fisker
Aakra 23.10.1895 Anders Kristian Gustav Anderson
Fisker Cecilie Amalie
Larsen Aakra 26.06.1893 Martin Larsen Aakra Fisker Helene
Larsen Aakra Ottar
Bergstrøm
1919 Åkra kirke 30.08.1919 Johan Martin Gundersen
Aakra Fisker
Aakra 14.09.1895 Gunnar Olsen Aakra Gårdbruker Gudrun
Haringstad Haringstad 12.09.1897 Johan
Haringstad Gårdbruker Olav
Aarø
Kristiane
Larsen Tveit
1919 Åkra kirke 06.09.1919 Jørgen Kristian Paulsen Bro Haugesund Murer
Fur Sogn Jylland, Danmark 07.10.1890 Anton Paulsen Bro Gårdbruker Olga Signe Elisa
Haringstad Haringstad 18.05.1898 Ole Valentinsen Haringstad Gårdbruker Teodor Olsen
Haringstad Hans
Bjerregård-Bro Haugesund
1919 Åkra kirke 13.09.1919 Lars Nilsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 1890 Nils Olai
Mannes Fisker Klara Amalie
Varne Varne 1891 Kristofer Kristofersen Varne Gårdbruker Hanna K.
Varne
Kristofer Kristofersen
Varne
1919 Haugesund 08.09.1919 Filip Johannes Emanuel
Lindman Haugesund Kommunearbeider
Stockholm 04.08.1888 Gustav Leonard
Lindman Arbetare Nille Serine
Mannes Mannes 17.07.1898 Jakob Knutsen Mannes Gårdbruker Hans Ole Jakobsen
Mannes Maria
Antonsen Mannes
1919 Åkra kirke 24.09.1919 Karl Berdines Simonsen
Aakra Fisker
Aakra 25.03.1868 Simon Oliversen
Fisker Barbra Josefine
Fonnes Lindaas 04.03.1889 Kornelius Johannesen Fonnes Gårdbruker Ludvig Oliversen

Tønnes Pedersen
Aakra
1919 Åkra kirke 23.10.1919 Jon Olai Bjørnsen Tørsdal Aakra Havnearbeider
Skjold Pr.gj. 16.11.1892 Bjørn Olsen Tørresdal Jordarbeider Anna Margreta
Ysthus Ysthus 22.03.1891 Hans Ole
Ytshus Fisker Matias
Løken Aakra Sven Svensen
Ysthus
1919 Åkra kirke 26.10.1919 Bertinius Larsen Sævland Sævland Fisker
Sævland 11.08.1896 Lars Larsen Sævland Fisker Olina
Medhaug Medhaug 06.05.1896 Kristofer Eriksen Medhaug Gårdbruker Erik
Medhaug
Elora
Medhaug
1919 Åkra kirke 30.10.1919 Hans Ole Abrahamsen
Ysthus Fisker
Ysthus 26.08.1893 Abraham Jonassen Ysthus Gårdbruker Anna Kristina
Tveit Tveit 17.06.1897 Ole Larsen Tveit Gårdbruker Simon Davidsen
Munkajord Lars Olsen
Tveit
1919 Åkra kirke 05.11.1919 Sigurd Johan Knutsen Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 05.06.1898 Knut Didrik
Medhaug Gårdbruker Amanda Cecilie
Presthammer Aadland 04.09.1899 Ludvig Dagfinsen Presthammer Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1919 Åkra kirke 08.11.1919 Rasmus Rasmussen
Munkajord Fisker
Munkajord 30.09.1895 Rasmus Olsen Munkajord Gårdbruker Anna Elisabet
Sævik Sævik 26.08.1900 Vermund Sørensen Sævik Gårdbruker Peder Rasmussen
Veavaag Vermund Sørensen

1919 Åkra kirke 11.09.1919 Hans Simonsen Nes Ferkingstad Gårdbruker
Ferkingstad 21.12.1888 Simon Hansen Nes Gårdbruker Marta
Liknes Liknes 10.10.1889 Halvard Olsen Liknes Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1919 Åkra kirke 15.11.1919 Karl Gustav Karlsson
Ragnvaldjord Cementarbeider
??? Sverige 09.01.1881 Karl Gustav Karlsson
Agent Anna Marta
Lund Ragnvaldjord 09.12.1888 Sivert Sjursen Ragnvaldjord Gårdbruker Konrad Jonssen
Kopervik Peder S.
Lund
1919 Åkra kirke 22.11.1919 Johannes
Mannes Aakra Sjøffør
Aakra 07.05.1897 Bendik
Mannes Skibsreder Fredrikke
Kvamme Vik i Sogn 04.12.1900 Ambjørn Svensen Kvamme Gårdbruker Begge fædre


Begge fædre


1919 Åkra kirke 29.11.1919 Ole Mikal
Mannes Mannes Fisker
Mannes 07.03.1892 Nils Olai
Mannes Fisker Elen Karina
Trælhaug Trælhaug 03.11.1897 Gunvald Olsen Trælhaug Gårdbruker Lars
Hagen Haringstad Berta Karina
Kristofersen Haringstad
1919 Stavanger Domkirke 20.11.1919 Nils Bernhard Edvardsen
Aakra Fisker
Aakra 1890 Edvard Marselius Nilsen
Fisker Oliva Johanna
Larsen Aakra 1883 Lars Larsen
Fisker Martin Haakonsen
Aakra Hanna
Haakonsen Aakra
1919 Åkra kirke 29.11.1919 Elias Olsen
Aakra Fisker
Aakra 30.11.1897 Ole Oliversen Aakra Fisker Hanna Bertine Aanensdatter
Tysvæs Pr.gj. 17.03.1896 Aanen Holgersen Leirvik Gårdbruker Kristen Eriksen

Brudens far.


1919 Åkra kirke 12.12.1919 Ole Johan Gabrielsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 05.08.1891 Gabriel Olsen Mannes Fisker Janna Bertine Svendsdtr.
Aakra 14.12.1896 Sven Josefsen Aakra Kirketjener Kristian D.
Medhaug
Marie
Medhaug
1920 Åkra kirke 01.03.1920 Bernhard Eivindsen Kvilhaugsvik Kvilhaugsvik Gårdbruker
Kvilhaugsvik 18.11.1897 Eivind Baardsen Kvilhaugsvik Gårdbruker Serina
Liknes Liknes 13.10.1895 Johan Olsen Liknes Gårdbruker Kristian Didriksen Medhaug
Marie
Medhaug
1920 Stavanger Domkirke 29.11.1919 Hans Ole Kristoffersen
Munkajord Fisker
Munkajord 28.02.1894 Kristofer Hansen
Gårdbruker Gurine
Vilhelmsen Sævland 16.10.1897 Vilhelm
Vilhelmsen Fisker Vilhelm Vilhelmsen
Sævland Katrina K.
Munkajord
1920 Åkra kirke 24.01.1920 Gunvald Hansen Langaaker Langaaker i Ferkingstad Gårdbruker
Langaaker 17.05.1895 Hans Pedersen Langaaker Gårdbruker Hilda Johanna Serina
Hansen Fagerland 25.05.1900 Johannes Hansen
Havnearbeider Peder Hansen
Langaaker Faren.


1920 Åkra kirke 24.01.1920 Ole Jakobsen Haringstad
Haringstad
Gårdbruker 16.03.1870 Jakob Endresen Haringstad Gårdbruker Elen Maria
Varne Varne 24.06.1867 Rasmus Rasmussen Varne Gårdbruker Sigvard Pedersen
Tangen Albert Endresen
Varne
1920 Åkra kirke 15.02.1920 Torleiv Sigmund Johnsen
Haugesund Mekaniker
Vardø 20.02.1897 Jens Johan Johnsen
Tømmermand Selma Amalie
Jensen Aakra 19.01.1896 Jørgen Jensen
Fisker Ingebret Nilsen
Kopervik Klara
Nilsen
1920 Åkra kirke 01.05.1920 Sivert Magnus Sivertsen Nordstokke
Fisker
Nordstokke 02.10.1891 Sivert
Rundhaug Gårdbruker Marta
Aadland Aadland 06.07.1895 Nikolai Nilsen Aadland Gårdbruker Torbjørn
Rundhaug
Nikolai Nilsen

1920 Åkra kirke 08.05.1920 Jakob
Fagerland Fagerland Fisker
Fagerland 13.12.1896 Ingvald Pedersen Fagerland Gårdbruker Gjerda Tomine
Liknes Liknes 09.09.1901 Tomas Martin Sjursen Liknes Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1911 Åkra kirke 19.07.1911 Vilhelm Johnsen Aakre Aakre
Rentenist Aakre 1838 John Arntsen Aakre
Ingeborg Karine Nilsdatter Aakre Aakre 1852 Nils Vilhelmsen
Fisker B. Hillesland

John Holgersen Aakre
1911 Stavanger Domkirke 01.11.1911 Anders Torsen Vedø Vedø Fisker
Vedø 1881 Tore Andersen
Fisker Bergine Amanda Kristensdatter Sævik Sævik 1891 Kristen Johannessen
Fisker Johan P.
Østhus
Lars T.
Vedø
1911 Åkra kirke 28,10,1911 Ole Rasmussen Munkejord Munkejord Fisker
Ferkingstad 1884 Rasmus Olsen
Gårdbruker Albertine Andrea
Aanensen Aakre 1892 Jens Kornelius Aanensen
Gårdbruker Jens Aanensen

Karl
Lea
1911 Åkra kirke 09.11.1911 Lars Andreas Jakobsen Liknes Liknes Fisker
Liknes 1885 Jakob Andreas Larsen
Sjømand Kristofa Sofie Magnusdatter Liknes Liknes 1883 Lars Mangelus Larsen
Gårdbruker Mangelus L.
Liknes
Anders Johannessen Liknes
1911 Åkra kirke 10.11.1911 Mikal Jonassen Espedal Stavanger Tømmermand
Øvre Espedal Fossan Sogn 1886 Jonas Mikkelsen Espedal Gårdbruker Ragnhild Tomine Korneliusdatter Mannes Sævland 1892 Kornelius Larsen Mannes Gårdbruker Jonas M.
Espedal
Kornelius
Mannes
1911 Åkra kirke 19.11.1911 Gunder Johannessen Liknes Liknes
Husmand Liknes 1825 Johannes Olsen
Gårdmand Ragla Malene Didriksdatter Kvilhaug Kvilhaug, Ferkingstad 1863 Didrik Jørgensen
Gårdmand Jørgen Olsen
Kvilhaug Karl
Lea
1911 Åkra kirke 15.12.1911 Knud Govertsen Grindhaug Aakre Gårdbruker
Aakre 1846 Govert Knudsen
Gårdbruker Florence Annie
Govertsen York, England 1862 John
Everingham Byggmester Mandius
Grindhaug
Karl
Lea
1911 Åkra kirke 30.12.1911 Ludvig Bernhard Jobsen Kvalvik Aakrehavn Fisker og arb. I havnevæsenet
Aakrehmvn 1886 Job Tollefsen
Smed Astrid Elisabet
Eriksen Fagerland 1894 Kristen Eriksen
Smed K. Eriksen

M.
Ljøen
1911 Nykirken, Bergen 15.11.1911 Johan Martin Jakobsen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1886 Jakob Olsen
Fisker Herborg Larsdatter Havneraas Kvinherred 1879 Lars Steffensen Havneraas
Endre H.
Torsnes
Ingemar L.
Havneraas
1912 Åkra kirke 05.01.1912 Ole Johannessen Tvedt Tvedt Gårdbruker
Tvedt, Sævland 1876 Johannes Josefsen
Gårdbruker Ragla Rasmusdatter Langaker Langaker 1890 Rasmus Endreasen
Gårdbruker Hans Jakob Rasmussen
Tvedt Karl
Lea
1912 Stavanger Domkirke 28.01.1912 Kjeld Bertoldes Simonsen Fagerland Fagerland Fisker
Fagerland 1885 Simon Kjeldsen
Gårdbruker Katrine Jakobsdatter Aadland Aaland 1892 Jakob Nilsen
Gårdbruker Jakob Nilsen
Aadland Jakob Hansen
Rangvaldjord
1912 Åkra kirke 31.03.1912 Mons Monsen Rimereide Sævik Skomaker
Stord 1859 Mons Knudsen Rimereide Gårdbruker Bertine
Berg Stord 1875 Bernt Andreas
Berg Skredder L. J.
Mydland
O.
Vatnem
1912 Åkra kirke 18.04.1912 Jakob Knudsen Mehaug Aakrehavn Fisker
Mehaug 1891 Knud Didrik Jakobsen
Gårdbruker Eliasine Bendiksdatter Mannes Mannes 1892 Bendik
Mannes Gårdbruker Knud Didrik Jakobsen
Medhaug Bendik
Mannes Aakre
1912 Stavanger Domkirke 18.04.1912 Andreas Paulsen Østhus Østhus Fisker
Østhus 1886 Paul Didrik Eriksen
Gårdbruker Petra Amanda
Slottebræk Falnes 1891 Hans Andreas Davidsen
Gårdbruker Lars Helmik Svensen
Østhus Tala
Hansen Slottebræk af Ferkingstad
1912 Joh.M. Stavanger 19.04.1912 Paul Georg Antonsen Hennes f.t. Stavanger Stuert
Hadsel 1877 Anton Pedersen Hennes Gårdbruker Elen Sofie
Helgesen Aakrehavn 1890 Ole Helgesen
Baker Johan Martiniussen

Helge Helgesen

1912 Åkra kirke 25.08.1912 Birger Antoni Hjerp Pedersen
Aakrehavn Maskinist
Bodø 1887 Johan Pedersen
Bådsmand Karen Edvarda
Myhre Trondhjem 1890 Edvard
Myhre Frykthandler Jonas R.
Tjøsvold
Lars Johnsen

1912 Åkra kirke 01.09.1912 Peder Johan Rasmussen Varne Aakre Handelsmand
Varne 1878 Rasmus Rasmussen
Gårdbruker Janna Bertine Johannesdatter Hallingstad Hallingstad 1890 Ole Johan
Hallingstad Gårdbruker Lars B.
Sævland
Karl
Lea
1912 Åkra kirke 03.09.1912 Tor Jakobsen Falnes Falnes Sjømand
Falnes 1890 Jakob Andersen
Gårdbruker Janna Olava Kjeldsdatter Mehaug Sævland 1887 Kjeld Olsen Mehaug Gårdbruker Nils J.
Aadland
Anders I.
Falnes
1912 Stavanger Domkirke 05.10.1912 Henrik Knudsen
Aakre Notbas
Aakre 1881 Knud Torgilsen
Fisker Teodora Helene
Olsen Aakre 1890 Jakob Olsen
Notbas Jakob Olsen

Kaia
Knudsen
1912 Åkra kirke 25.10.1912 Konrad Olai Hansen Kjeilen Sævik Fisker
Lindås, Sogn 1893 Hans Josefsen Kjeilen Gårdbruker Olava Marie Kristoffersdatter Sævik Sævik 31.12.1889 Kristofer Olsen Sævik Søf. Ole K.
Sævik
Jørgen H.
Sævik
1912 Stavanger Domkirke 01.11.1912 Edvi Lund Kristofersen
Sævik Fisker
Nesna Sogn 1886 Kristofer Pettersen

Tmine Amalie Larsdatter Munkejord Munkejod 1888 Lars Haktorsen
Fisker O. Osmundsen
Nedere Kleveg. 26 Engelbert Einarsen

1912 Stavanger Domkirke 14.11.1912 Kristen Sørensen Munkejord Munkejord Fisker
Munkejord 1884 Søren Kristensen
Gårdbruker Ragnhild Jokumsdatter Ferkingstad Ferkingstad 1888 Jokum Monsen
Gårdbruker O. Osmundsen Nedre Klevegt. 26
Edvin
Lund
1912 Åkra kirke 15.11.1912 Bertoldes Andreas Larsen
Sævland Fisker
Sævland 12.08.1892 Lars Andreas Bottelsen
Fisker Ingeborg Lisebet Simonsdatter Sævland Sævland 11.02.1894 Simon Olsen Sævland Gårdbruker Lars B.
Sævland
Karl
Lea
1912 Åkra kirke 17.11.1912 Kristofer Andersen Vedø Vedø Fisker
Kvalevaag 1889 Anders Andersen
Gårdbruker Karen Marie Samuelsdatter Vedø Vedø 1891 Samuel Berdines Nilsen
Fisker Anders A.
Vedø
Nils S.
Vedø
1912 Åkra kirke 18.11.1912 Knud Henrik Johnsen Evje Tysvær Gårdbruker
Løype, Tysvær 1871 Jon Pdersen Løye Gårdbruker Anne Karine Hansdatter Sævik Vedø 1866 Hans Fredriksen
Lods Johannes E.
Løype
Tomas
Evje
1913 Åkra kirke 10.04.1913 Jonas Eriksen Myra Ferkingstad Ferkingstad Gårdbruker
Ferkingstad 1886 Erik Andreas Jonassen
Gårdbruker Olene Nikolaisdatter Aadland Aadland 1893 Peder Niklai Nilsen
Gårdbruker Nikolai N.
Aadland
Karl
Lea
1913 Åkra kirke 25.04.1913 Lars Bjørnsen Hagen Trælhaug Fisker
Jelsa Sogn 1887 Bjørn Bjørnsen
Gårdbruker Marta Helena Gunvaldsdatter Trælhaug Trælhaug 1894 Aanen Gubvald Olsen
Gårdbruker Gunvald O.
Trælhaug
Bernhard
Hagen
1913 Åkra kirke 03.05.1913 Anders Andersen Vedø Vedø Fisker
Kvalevåg 1885 Anders Andersen
Fisker Dina Marie
Sørvik Ferkingstad S 1887 Anders Johnsen Sørvik Fisker Anders
Sørvig
Tore A.
Vedø
1913 Haugesund 13.05.1913 Magnus Johan
Stølen Skudeneshavn (Aakre) Sjømand
Sulen 1889 Martinius Jensen Stølen Fisker Janne Gustine
Søvvik Ferkingstad 1885 Anders Johnsen Sørvik Sjømand A. Andersen

Hans T. Andersen

1913 Åkra kirke 14.06.1913 Emil Andreas Olsen Aadland Aadland Fabrikarbeider
Aadland 1889 Ole Eriksen
Skomaker Emilie Karine Johansdatter Aadland Mehaug 1890 Sivert Johan Johnsen
Gårdbruker Sivert Johan Johnsen
Ådland Ingvald
Skaar
1913 Johs. M. Stavanger 06.09.1913 Ole Severin Hansen Vaaga Hallingstad Tømmermand
Vaaga, Avaldsnes 1891 Hans Elias Olsen Vaaga Gårdbr. Anna Karine Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1894 Ole Jakobsen Hallingstad Gårdbr. Hans E. Olsen
Vaaga Ole L.
Hallingstad
1913 Åkra kirke 09.10.1913 Jens Martinius Pedersen
Mannes Sjømand
Alten 08.05.1877 Peder Jensen
Gårdbruker Gurine Vilhelmine Johansdatter Mannes Mannes 06.08.1887 Johan Kristoffersen
Fisker Johan Kristofersen Mannes
Karl
Lea
1913 St. Petri, Stavanger 01.10.1913 Ingvald Mandius Sivertsen Lund Aakrehavn Fisker
Ragvaldjord 1883 Sivert Johan Sjursen
Gårdbruker Anna Helana
Aanensen Aakre 1888 Jens Kornelius Aanensen
Gårdbruker Jens Aanensen

Karl
Lea
1913 Åkra kirke 24.10.1913 Jakob Kørner Simonsen Sævland Sævland Fisker
Strands prestgj. 1892 Simon Simonsen
Fisker Tilla Amalie Kristofersdatter Aakre Aakre 1893 Kristofer Sjursen
Gårdbruker Johannes S.
Tvedt
Karl
Lea
1913 Åkra kirke 24.10.1913 Edvard Andreas Kristiansen Einarsen Sævik Fisker
Meløy 1893 Kristian Konrad Edvardsen

Berta Serine Jakobsdatter Sævik Sævik 1892 Jakob Olsen
Fisker Martin Jakobsen Sævik
E. Einarsen Sævik
1913 Åkra kirke 08.11.1913 Johannes Johannessen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1892 Johannes Johannssen
Gårdbruker Anna Kristoferdatter Øie Saude Sogn 16.09.1892 Kristofer Toresen Øie Gårdbruker Gudmund J.
Sævik
Kristofer Th.
Øie
1913 Åkra kirke 20.11.1913 Tomas Johannessen Liknes Liknes Handelsmand
Liknes 1878 Johannes Johannessen
Gårdbruker Bertine Helene Rasmusdatter Liknes Liknes 1880 Rasmus Asbjørnsen
Gårdbruker Andreas Johannessen Liknes
Karl
Lea
1913 Åkra kirke 28.11.1913 Ingval
Brattegjerde Aakrehavn Typograf
Hauge, Lærdal 1889 Andreas Knudsen
Gårdbruker Lisabet Johannessen
Sævland 1886 Hans Knud Johannessen
F.h. Lærer B. K.
Kvam
Karl
Lea
1913 Åkra kirke 11.12.1913 Albert Johan Larsen Liknes Liknes Fisker
Aakreøen 1874 Johannes Larsen
Skibsfører Inger Marie Mortensdatter Liknes Liknes 1882 Morten Gundersen
Arbeider J. L.
Haga
Hans H. Knudsen Liknes
1914 Åkra kirke 17.01.1914 Nils Kornelius
Strøm Aakre Dykker
Skjlod Sogn 23.07.1888 Osmund Nilsen Strøm Gårdbruker Anne Marte Simonsdatter Tvedt Tvedt 13.12.1885 Simon Johannessen Tvedt Gårdbruker Simon J.
Tvedt
Karl
Lea
1914 Åkra kirke 22.01.1914 Karl Johan
Eiken Aadland Folkeskolelærer
Eiken Sogn 1880 Aanen Kristofersen
Gådbruker Perine Holgesdatter Aadland Aadland 1888 Holger Johannessen
Gårdbruker Karl
Lea
B.
Hillesland
1914 Åkra kirke 23.01.1914 Kristian Elias
Dale Vik, Falnes Sogn Gårdbruker
Falnes Sogn 1882 Torgils
Dale Gårdbruker Elen Karine Tørresdatter Sævland Sævland 1893 Tørres Tørresen
Sjømand Torgils T.
Dale
Asbjørn
Sævland
1914 Åkra kirke 24.01.1914 Peder Sivertsen Lund Sævlandsvik Fiskehandler
Ragnvaldjord 05.03.1881 Sivert Johan Sjursen
Gårdbruker Petra Nilsdatter Vea Aakre 12.11.1885 Nils Olsen Vea Gårdbruker







1914 Johs.m. Stavanger 11.01.1914 Rasmus Asbjørnsen Liknes Liknes Gårdbruker
Liknes 1854 Asbjørn Kristofersen
Gårdbruker Ragnhild Helena Haakonsdatter
Liknes 1883 Haakon Johannessen
Gårdbruker Nils Hawkinson

A. Hawkinson

1914 Åkra kirke 07.03.1914 Nils Kristian Nilsen Egeskog Ragnvaldjord Fyrbøter
Visnes i Avaldsnes 19.02.1885 Nils Olsen
Egeskog Verksarbeider Berte Oline Kristiansdatter Ragnvaldjord Ragnvaldjord 24.07.1875 Kristian Olsen Ragnvaldjord Matros og gårdbruker !!! !!!

!! !!

1914 Hetland, Stavanger 21.03.1914 Torstein Marius Thorsen
Aakrehavn Fisker
Kr.sund N 30.07.1884 Thore Torsteinsen
Sjømand Karen Johanne f. Larsen Nilsen Tysvær 29.05.1879 Lars Tomassen
Gårdbruker Helge Helgesen

Sven Toresen Fjelberg
1915 Åkra kirke 07.12.1915 Ole Magnus Olsen Aakre Aakre Gårdbruker
Aakre 1895 Ole Olsen
Gårdbruker Omine Marie Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1896 Ole Valentinsen
Gårdbruker Karl
Lea
Leiv
Lea
1915 Stavanger Domkirke 07.12.1915 Engelbert Karolius Johan Edvardsen
Sævik Fisker
Meløy 1885 Kristian Konrad Edvardsen

Berte Kristine Tønnesdatter
Aadland 1877 Tønnes Halvorsen
Gårdbruker Karl
Lea
Leiv
Lea
1915 Åkra kirke 30.12.1915 Hans Mandius Kristoffersen Munkejord Munkejord Fisker
Østhus 1890 Kristofer Hansen
Gårdbruker Janny
Olsen Munkejord Ferkingstad 1890 Ole Olsen
Gårdbruker Kristofer H.
Munkejord
Karl
Lea
1915 Åkra kirke 11.11.1915 Ole Larseus Larsen Liknes Liknes Gårdbr-selvei.
Liknes 03.10.1882 Lars Andreas Larsen Liknes Gårdbruker Eliasine Marie
Larsen Liknes Liknes 01.05.1885 Lars Larsen
Lærer Brudgommens far


Hans R.
Ljøen
1915 St. Johs. Stavanger 23.10.1915 Helmer Theodor August Hansen Selliken Aakrehavn Fisker
Aakrehavn 1890 Hans Edvard Selliken
Gårdbruker Berte Malene
Ingebrigysen Aakrehavn 1892 Peder Ingebrigtsen Aakreø Sjømand Severin
Helland
Torkel
Egeland
1916 Åkra kirke 05.01.1916 Martin Andreas Mikalsen Mesøy Munkejord Fisker
Mesøy 1890 Mikal Kristian Jonsen Mesøy Gårdbruker Karen Amalie Kristofersdatter Munkejord Munkejord 1891 Kristofer Hansen Munkejord Gårdbruker Karl
Lea
Engelbert Edvardsen
Sævik
1916 Haugesund 10.01.1916 Per Johan Ludvig Abelsen
Sævik Fisker
Herø Prestegjeld, Helgeland 1864 Abel Matias Hansen Øksningen
Bertine
Monsen f. Berg Stord 1875 Bernt Andreas
Berg Skredder Engelbert Edvardsen Sævik
Karl
Lea
1916 Stavanger Domkirke 24.02.1916 Fredrik Arnold Olsen
Sund Fisker
Sund 1891 Johan Fredrik Olsen
Sjømand Nora Maria
Olsen Aakre 1890 Nils Olsen Vea Gårdbruker Johanna
Olsen Mannes Berta
Olsen Sund
1918 Åkra kirke 10.11.1918 Hugo
de Jæger Aakra Fisker
Rotterdam 01.06.1899 Hugo
de Jæger Slagter Laura Helena
Tørresen Aakra 1890 Nils Tørresen Aakra Gårdbruker Brudens far


Peder Johannessen Vea
1918 Petri, Stavanger 02.11.1918 Erik Sustad Eriksen
Aakra Motormontør
Aakra 1896 Kristen Eriksen
Smed Katrine
Jørgensen Sandhaaland i Skudenes 25.03.1896 Jørgen Jørgensen Sandhaaland Gårdbruker Sven
Haugland
H. J. Knutsen

1918 Åkra kirke 17.11.1918 Torstein Ingvald
Hauge Aakra Handelsmand
Fjelberg Pr.gjeld. 1895 Jon
Hauge Handelsmand Karolina Josefina
Knutsen Aakra 1896 Johan Knutsen
Fiskehandler Ommund
Kvalavaag
Brudg.s. Far


1918 Åkra kirke 17.11.1918 Endre Magnus Davidsen
Vedø Fisker
Vedø 25.12.1898 David Endresen Vedø Fisker Grete Eline
Tjøsvoll Tjøsvoll 15.11.1896 Johan Josefsen Tjøsvoll Gårdbruker Jon Hansen
Vedø Brudens far


1918 Stavanger Domkirke 14.09.1918 Mikal Jonassen Espedal Sævland Tømmermand
Høgsfjord 1886 Johan Mikkelsen Espedal Gårdbruker Anna Karina
Mannes Mannes 1896 Kornelius Larsen Mannes Gårdbruker Korneliu
Mannes
Ellen
Mannes
1918 Åkra kirke 08.12.1918 Baard
Hauge Aakra Kontoist
Ølen Sogn 1896 Jon
Hauge Handelsmand Ragna
Tjøsvoll Tjøsvoll 1895 Rasmus
Tjøsvoll Banksjef Begge fedre


Begge fedre


1918 Åkra kirke 22.12.1918 Kristian Marius Lund Einarsen
Sævik Fisker
Meløy Pr.gjeld. 07.02.1896 Kristian Konrad Einarsen
Fisker Agnes Marie
Mørch Vedøy 12.11.1900 Hans Adolf
Mork Fisker Engelbert Einarsen

Martin Einarsen

1918 Åkra kirke 28.12.1918 Torleiv
Kvinnesland Kongsvinger Folkehøgskolelærer
Kvinnesland i Tysvær. 19.06.1895 Torleiv Torleivsen Kvinnesland Gårdbruker Gitlaug Margrete
Munkajord Munkajord 22.01.1896 Kristofer Hansen Munkajord Gårdbruker Begge fedre


Begge fedre


1919 Åkra kirke 12.01.1919 Ingvald Kristiansen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvold 18.12.1886 Kristian Kristiansen Tjøsvoll Fisker Sara
Lekve Ulvik Pr.gj. 14.10.1893 Haldor Jensen Lekve
Ananias
Tjøsvoll
Ludvig K.
Tjøsvoll
1919 Åkra kirke 12.01.1919 Harald Andreas Ludvig
Hatlø Sævik Fisker
Ulstein Pr.gj. 1894 Matias Hansen Hatlø Fisker Laura
Langaaker Langaaker i Skudenes Pr.gj. 28.05.1896 Lars Hansen Langaaker Gårdbruker Magnus
Hatlø
Malena
Langaaker
1919 Johs. Stavanger 24.01.1919 Bertolles Johannessen
Aakra Fisker
Aakra 1882 Johnnes Johannessen
Tømmermand Laurense
Johannessen Liknes Liknes 1892 Johannes Larsen
Gårdbruker Peder Johannessen
Aakra Tomine
Nilsen Aakra
1919 Åkra kirke 16.03.1919 David Davidsen Trælhaug Trælhaug Fisker
Trælhaug 1891 David Davidsen Trælhaug Gårdbruker Anna
Grindhaug Grindhaug 1893 Tønnes Hansen Grindhaug Gårdbruker Elisabet
Egeland
Serina
Gundersen
1919 Åkra kirke 12.04.1919 Gunnar Mandiussen Tjøsvoll Tjøsvoll Gårdbruker
Tjøsvoll 09.07.1895 Mandius Trulsen
Gårdbruker Margreta
Helgesen Munkajord 24.05.1896 Didrik
Helgesen Gårdbruker Brudg.s. Far


Tilla M. Tjøsvoll
1919 Åkra kirke 15.04.1919 Torbjørn Olsen Vaka Aakra Bøkker
Vaka i Fjellberg 1889 Ola Baardsen Vaka Gårdbruker Teodora
Davidsen Aakra 1896 David Davidsen
Opsynsassistent Johs. Davidsen

Ingvar
Brattegjerde
1919 Åkra kirke 15.04.1919 Kristofer Davidsen
Vea Fisker
Vea 1895 David Tørressen Vea Gårdbruker Petra Ragnhilde
Lund Ragnvaldjord 17.06.1899 Hans Jakob
Lund Gårdbruker Begge fedre


Begge fedre


1919 Åkra kirke 18.04.1919 Herman Fridtjof Fredriksson
Aakra Steinarbeider
Norrland, Sverige 1889 Josef Oskar Fredriksson
Gårdbruker Karen Edvarda Gjerp
Pedersen Levanger 1890 Edvard
Myhre Frukthandler Marselius Nilsen
Aakra Karl Eriksson
Aakra
1919 Åkra kirke 27.04.1919 Ivar Olsen Søndenaa Søndenaa i Tysvær Gårdbruker
Avaldsnes Pr.gj. 1867 Ole Olsen Gismarvik Gårdbruker Marta Serina
Mannes Mannes 1870 Tore Aanensen
Gårdbruker Birger
Søndenaa
Amanda Bjørge
Mannes
1919 Åkra kirke 03.05.1919 Jørgen Johansen Heimdal Vea Fisker
Eid, Nordfjord 1898 Johan Torsen
Gårdbruker Tora Amalie
Vedø Vedøy 1898 Johan Torsen Vedøy Fisker Reinert
Fletten Kopervik Ingeborg
Sund Sund
1919 Åkra kirke 07.05.1919 Knut Knutsen
Aakra Fiskehandler
Aakra 1898 Jens Knutsen
Fiskehandler Marta Tomine
Sjøen Aakra 1899 Tønnes
Sjøen Gårdbruker Ludvig
Egge Aakra Otalia
Egge Aakra
1919 Åkra kirke 24.05.1919 Jakob Teodor
Nes Nes i Skudens Gårdbruker
Nes i Skudeness 1889 Simon Hansen Nes Gårdbruker Stine Elisa
Nes Nes i Skudenes 1889 Halvor Halvorsen Nes Gårdbruker Johannes Sørensen
Stangeland Didrik Berdinessen
Langaaker
1919 Åkra kirke 28.05.1919 Sivert
Rossberg Sævik Mekaniker
Sævik 1896 David Kristensen Sævik Smed Janna Martine
Nilsen Ysthus 1896 Josef Nilsen Ysthus Handelsmand Brudens far


Søren Kristofersen
Veavaag
1919 Åkra kirke 28.05.1919 Ingvald Kornelius Sørensen
Munkajord Fisker
Munkajord 1896 Søren Kristofersen Munkajord Gårdbruekr Marie
Nilsen Ysthus 1895 Josef Nilsen Ysthus Handelsmand Begge fedre


Begge fedre


1919 Åkra kirke 06.06.1919 Simon Marius
Tangen Aakra Tømmermand
Leka Pr.gj. 1888 Johannes
Tangen Gårdbruket Berta
Torbjørnsen Stavanger 1890 Johan Torbjørnsen
Sjømand Tomas
Mannes
Jakob
Mossnes
1920 Åkra kirke 12.05.1920 Johan Nilsen
Ysthus Fisker
Ysthus 12.02.1900 Josef Nilsen
Handelsmand Elisabet Karina
Sævik Sævik 22.09.1898 Didrik Stensen Sævik Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1920 Haugesund 21.05.1920 Holger Martin Eriksen
Ysthus Fisker
Ysthus 07.10.1882 Erik Andersen Ysthus Fisker Gina Maria
Langli Meløy Pr.g.j. 23.09.1894 Ole Pdersen Langli Murer Kristian
Sævik
Kistian
Langli
1920 Åkra kirke 30.05.1920 Georg Magnus
Grindhaug Aakra Fisker
Aakra 01.05.1898 Torgils Govertsen Grindhaug Fiskehandler Kristina
Vikra Ferkingstad 07.09.1900 Knut Knutsen Vikra Gårdbruker Faderen


Andreas Hansen Baasnes
1920 Åkra kirke 29.05.1920 Erik Viktor Nilsson
Sævland Murer
Stockholm 24.02.1891 Karl Johan Nilsson
Blikslager Ragnhild
Andreassen Berg i Senjen 27.05.1900 Vilhelm Andreassen
Fisker Filip
Lindman Sævland Anton
Ersfjord Sævland
1920 Stavanger Domkirke 19.05.1920 Ingvald Svensen Tjøvold Tjøsvoll Bøkker
Tjøsvoll 12.10.1880 Sven Olai Johannessen Tjøsvold Sjømand Karoline
Karlsen Aakra 29.09.1886 Karl Hansen
Sjømand Faderen


Govert G.
Aarvoll
1920 Stavanger Domkirke 01.06.1920 Jon Kristian Kristiansen
Ragnvaldjord Gårdbruker
Ragnvaldjord 09.01.1886 Jon Kristian Olsen
Gårdbruker Ingeborg Marie
Tjøsvoll Tjøsvoll 02.09.1889 Josef Larsen Tjøsvoll Gårdbruker Martin Kristiansen
Ragnvaldjord Josef Larsen
Tjøsvoll
1920 Stavanger Domkirke 03.06.1920 Ingvald Andreas Andreassen
Aakra Fisker
Aakra 08.01.1900 Hans Andreas Tønnessen
Fisker Kristine Gurine
Danielsen Sunnstokkaa 06.02.1902 Sivert Danielsen Sunnstokkaa Gårdbruker Faderen


Faderen


1920 Stavanger Domirke 03.06.1920 Ole Johan Nilsen
Aakra Fisker
Vea 19.11.1876 Nils
Vea Gårdbruker Emilie
Pedersen Kolstø, Avaldsnes 19.08.1892 Peder Olai Monsen
Gårdbruker Lars Gundersen
Mannes Edvard Olsen
Aakra
1920 Åkra kirke 26.06.1920 Simon Bertinius Simonsen
Sævland Tømmermand
Sævland 13.11.1895 Simon Simonsen
Murer Inga Maria
Mannes Mannes 26.03.1894 Peder Pedersen Mannes Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1920 Åkra kirke 03.07.1920 Severin Telaus Simonsen Fagerland Fagerland Gårdbruker
Fagerland 06.10.1895 Simon Sørensen
Gårdbruker Hilda Cecilia
Fosen Avaldsnes Pr.gj. 11.06.1897 Ole Pedersen Fosen Gårdbruker Jakob Jakobsen
Fagerland Tolles
Fagerland
1916 Åkra kirke 20.05.1916 Kristofer Sjursen Aakre Aakre Gårdbruker
Aakre 1853 !! !!

Berte Kristine Aanensdatter Rangvaldjord Munkejord 1874 Aanen Kristofer
Rangvaldjord Gårdbruker Henrik Knutsen

Malla
Sjøen
1916 Åkra kirke 20.05.1916 Einar Andreassen
Sævland Fisker
Bergs prestegjeld. 1897 Vilhelm Andreassen
Fisker Tala Amanda Simonsdatter Sævland Sævland 1896 Simon Olsen Sævland Fiskehandler Simon O.
Sævland
Karl
Lea
1916 Åkra kirke 30.04.1916 Albert Kornelius Johannessen
Aakrehavn Fisker
Tysfjord 1890 Bastian Kornelius Johannessen
Gårdbruker Ragna Emilie
Johansen Aakre-øen 1891 Ole Nikolai Hansen

Torgils
Grindhaug
Govert
Grindhaug
1916 Stavanger Domkirke 01.06.1916 Hans Ole Gudmundsen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1893 Gudmund Stensen
Gårdbruker Kristine
Nilsen Vedø 1893 Andreas Nilsen
Fisker Fredrik A.
Vedø
Gudmund G.
Sævik
1916 St. Petri m. Stavanger 06.04.1916 Konrad Johan Baardsen
Sævland Fisker
Bergen 1892 Severin Baardsen
Kolportør Janna Sofie
Tollefsen
1890 Halvor Tollefsen
Landhandler Albert Olsen
Kopervik Karl Kristiansen
Kopervik
1916 Åkra kirke 03.06.1916 Nils Hagbart Kristiansen
Sævlandsvik Fisker
Fagerland 1885 Kristian Gabrielsen
Fisker Tilly Bertine
Nordvik Utsire 1889 Ambjørn Bertel Gudmundsen Nordvik Fisker David Kristiansen
Sævland Trygve Torsen
Sævland
1916 Åkra kirke 01.07.1916 Knud Severin Jonsen Vaaga Vaaga Gårdbruker
Vaaga, Avaldsnes 1891 Jon Matias Knudsen
Gårdbruker Berta Gurine
Gudmundsen-Munkejord Munkejord 1895 Peder Johan Gudmundsen
Gårdbruker Karl
Lea
Knud S.
Øgaard
1916 Åkra kirke 19.09.1916 Hans Bertin Hansen Kjeilen Østhus Fisker
Lindås 1896 Hans Josefsen Kjeilen Gårdbruker Gunhild Oline Karlsdatter Husa Fedje sogn 1898 Karl Gudmundsen Husa Gårdbruker Albert H.
Østhus
Hans Jakob K.
Sævik
1916 Åkra kirke 11.11.1916 Ole Larseus Larsen Liknes Liknes Selvei. Gårdsbruk
Liknes 1882 Lars Andreas Larsen Liknes Gårdbruker Eliasine Marie
Larsen-Liknes Liknes 1885 Lars Larsen
Lærer Brudgommens far


Hans R.
Ljøen
1916 St. Johs.m. Stavanger 23.10.1916 Helmer Teodor August Hansen Selliknen Aakrehavn Fisker
Aakrehavn 31.12.1890 Hans Edvard
Selliken Gårdbruker Berte Malene
Ingebrigtsen Aakrehavn 15.04.1892 Peder Ingebrigtsen Aakerø Sjømand Severin
Helland
Torkel
Egeland
1917 Stavanger 19.01.1917 Nils Samuelsen Vedøen Vedøen Fisker
Vedøen-Aakre 01.03.1893 Samuel Berdines Nilsen
Fisker Josefine
Andersen-Sørvig Aakre 03.10.1891 Andres Johnsen
Fisker Anders J.
Sørvig
Samuel Nilsen
Vedøen
1917 Åkra kirke 23.01.1917 Karl Gundersen
Kopervik Jerndreier
Moss landsogn 01.04.1884 Johan Martin Gundersen
Skibstømmermand Anna Helena Samuelsdatter Vedøen Iowa 18.05.1887 Samuel Berdines Nilsen
Fisker







1917 Åkra kirke 30.01.1917 Gunvald Theodor Johannesen Ådland Aadland Fisker
Aadland 1893 Johannes Mortensen Aadland Gårdbruker Sina Jørgina Endresdatter Ferkingstad Ferkingstad 1893 Endre Olsen Ferkingstad Gårdbruker Lars T.
Vik
Brudgommens far


1917 Stavanger 06.02.1917 Arne Johannessen Tangen Aaka Fisker
Leka 1890 Johannes Nilsen Tangen Gårdbruker Gerda Karoline
Knudsen Aakra 1897 Jakob Knudsen
Fiskehandler Simon
Tangen
Jakob Knudsen

1917 Tysvær 15.01.1917 Johan Andreas Martin
Kok Sævik Fisker
Svendsvik i Tanen 1888 Ole Andreas Olsen Kok Fisker Anne Serine Pedersdatter Sævik Vedø i Aakre 1894 Peder Jakobsen Alstahaug Fisker Gustav
Myreng Sævik Knut Jonsen Evje Tysvær
1917 Stavanger Domkirke 10.03.1917 Karl Johan Olsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 13.05.1896 Ole Johan Gunnarsen
Fisker Janna Malene Aanensen Aakra Aakra 24.01.1899 Jens Kornelius Aanensen
Gårdbruker Emma
Aanensen Aakra Marta
Olsen Mannes
1917 Åkra kirke 25.03.1917 Johan Bernhard Georg Johannsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 1894 Johan Kristoffersen Mannes Fisker Gjertrud Helene Mandiusdatter Tjøsvoll Tjøsvoll 1898 Mandius Trulsen Tjøsvoll Gårdbruker/Fisker Marensius Pedersen
Sævland Vilhelm J.
Mannes
1917 Åkra kirke 22.03.1917 Elias Davidsen Haringstad Harigstad Gårdbruker
Haringstad 1846 David Larsen Haringstad Gårdbruker Lisa Malene
Melstokkaa Melstokkaa 12.03.1875 Søren Johannessen Melstokkaa Gårdbruker Simon Sørensen
Melstokkaa Sigvard Sørensen
Melstokkaa
1917 Åkra kirke 01.04.1917 Einar Indal Isaksen Sørli Aakrehavn Fisker
Holmesleten. I Maalselven 11.01.1896 Isak Isaksen Holmesleten? Fisker Kristianna
Aadland Aadland 1895 Jakob Nilsen Aadland Gårdbruker Brudens far !! !!
Olaus
Medhaug
1917 Åkra kirke 14.04.1917 Kristofer Aanensen Ragnvaldjord Ragvaldjord Fisker Gårdbr.sønn Munkajord 1877 Aanen Kristofersen Ragnvaldjord Gårdbruker Ane
Kristensen Tangjerd 1877 Kristian Olsen Ragnvaldjord Gårdbruker Martin Kristiansen
Ragnvaldjord Hans J.
Vatne
1917 Åkra kirke 14.04.1917 Kristofer Jakobsen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1894 Jakob Olsen Sævik Fisker Janna
Tjøsvold Tjøsvold 1898 Johan Josefsen Tjøsvold Gårdbruker Brudgommens far


Brudens far


1917 Åkra kirke 22.04.1917 Erik Olaus
Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 1895 Elias Eriksen Medhaug Gårdbruker Jakobine
Aadland Aadland 1898 Jakob Nilsen Aadland Gårdbruker Brudens far


Andreas Tønnessen Medhaug
1917 Åkra kirke 03.06.1917 Rasmus Martin
Sævland Sævland Fisker
Sævland 1874 Ole Johan Olsen Sævland Gårdbruker/Fisker Marta Olina
Sævland Mannes 1877 Rasmus Ommundsen Mannes Gårdbr./Fisker Martin Kristiansen
Ragnvaldjord Simon Olsen
Sævland
1917 Stavanger Domkirke 21.04.1917 Ludvig Olaus
Sævland Sævland Arbeider
Sævland 1880 Ole Olsen Sævland Gårdbruker Lovise
Tangjerd Tangjerd 1887 Hans Hansen Tangjerd Gårdbruker M. Hansen
Vesselgt. 87 Knut
Søndenaa
1917 Åkra kirke 05.05.1917 Elias Bendiksen Mannes Aakre Fisker
Mannes 1894 Bendik
Mannes Skibsreder Odessa Marie
Jakobsen Nebraska, U.S. Amerika 1898 Aasmund Jakobsen Mannes Gårdbruker Lars K.
Mannes
Brudgommens far


1917 Stavanger 29.04.1917 Ole Henrik
Kvilhaug Kvilhaug, Skudens Gådbruker/Fisker
Kvilhaug i Skudenes 1893 Jørgen O.
Kvilhaug Gårdbruker Anne Marta
Tjøsvold Tjøsvold 1895 Endre Knudsen Tjøsvold Gårdbruker Brudg.s. Far


??? Skjølingstad


1917 Åkra kirke 12.05.1917 Helmik Halvorsen Ysthus Ysthus Fisker
Ysthus 1895 Halvard Davidsen Ysthus Gårdbr./Fisker Signe Antonia
Haavardsholm Vikebygd, Sveio 1894 Lars
Haavardsholm Landhandler David Halvorsen

Ivar Torsen
Vea
1917 Åkra kirke 20.05.1917 Gunnar
Kvilhaug Kvilhaug Fisker
Kvilhaug 1894 Peder Olai Larsen Kvilhaug Gårdbruker Inger Serine
Sævland Sævland 1897 Teodor Olsen Sævland Fisker Brudg.s far


Brudens mor, Berte Kristine
Aakra
1917 Åkra kirke 03.06.1917 Johan Kornelius Hansen
Aakra Fisker
Aakra 1879 Hans Salvesen
Tømmermand Marta Karine
Vaka Vaka, Fjelberg 1877 Peder Rasmussen
Gårdbruker Tønnes Hansen

Salve Hansen

1917 Åkra kirke 10.06.1917 Oluf Bertinus
Selliken Ragnvaldjord Fisker
Ragnvaldjord 1895 Hans Edvin
Selliken Gårdbruker Janna Maria
Aakra Aakra 1899 Jakob Olsen Vea Sjømand Brudg,s, far


Brudg.s. far


1917 Åkra kirke 17.06.1917 Johan Adolf Fredriksen Bjerkreim Egersund Evangelist
Bjerkreim i Helleland pr.g. 1887 Fredrik Martinius Larsen
Baker Teodora Helene
Nilsen Aakra 1896 Adolf Julius Nilsen
Gårdbruker Bruden far


Johan Nilsen

1917 Stavanger Domkirke 27.05.1917 Jon Svensen
Vea Skipper/Kaptein
Vea 1889 Sven Iversen
Gårdbruker Johanna Maria
Johansson Tjørrø i Sverige 1892 Olaus Johannson
Fiskehandler Edvard Svensen
Vea Ragnhild
Svensen
1917 Stavanger Domkirke 17.06.1917 Konrad Mandius Didriksen
Haugesund Styrmand
Haugsund 1872 Andreas Didriksen
Handelsbetjent Elen Serina
Aakra Aakra 1884 Torgils Johansen
Fisker Jakob
Berg Stavanger Odd K.
Gauttun
1917 Åkra kirke 29.06.1917 Lars Kornelius
Mannes Mannes Fisker
Mannes 1894 Kornelius Larsen Mannes Gårdbruker Elen Olava
Jakobsen Nebraska USA 1897 Aasmund Jakobsen
Gårdbruker Brudg.s. Far


Elias B.
Mannes
1917 Johs. Stavanger 25.06.1917 Ernst Fritjod Eriksson
Sævland Murer
Verndø i Sverige 31.07.1879 Karl Johan Eriksson
Skredder Gunda Emilie
Brogeland Sævland 1896 Alf Gunufsen Brogeland Murer Johannes Larsen
Sævland Anders
Haver Ogna
1917 Åkra kirke 01.07.1917 Edvard
Bång Sævland Anleggsarbeider
Huddingefors, Sverige 1892 Nils
Bång Skredder Berta Serina
Sævland Sævland 1882 Lars Larsen Sævland Fisker Brudens far


Erik Erikson
Sævland
1917 Åkra kirke 06.07.1917 Lars Ingvaldsen Fagerland Fagerland Gårdbruker
Fagerland 07.04.1895 Ingvald Pedersen Fagerland Gårdbruker Manda Malena
Stava Stava 23.08.1889 Lars Olsen Stava Sjømand Brudg.s. Far


Jakob
Fagerland
1917 Johs. Stavanger 24.07.1917 Erik
Medhaug Medhaug Gårdbr./Fisker
Stava i Skudenes 1894 Lars Eriksen Medhaug Sjømand Margrete
Stava
1899 Jonas Olsen Stava Gårdbruker Brudeparets fedr


Brudeparets fedre


1917 Åkra kirke 03.08.1917 Karl Marinius Antonsen?-Paulsen
Sævlandsvik Anlegsarbeider
Modum Prg. 03.05.1891 Anton Paulsen
Dagarbeider Anne Marie
Jakobsen Mannes 22.09.1893 Jakob Knutsen Mannes Fisker Sven Jakobsen
Mannes Brudens far


1917 Johs. Stavanger 19.08.1917 Kristen Severin Jakobsen
Vea Snekker
Vanse Prg. 1888 Jakob Vernes Kristensen
Snekker Mette Margrete
Vea Vea 1894 Johannes Johannessen Vea Bøkker Villiam
Tjørve
Jenny
Tjørve Aakrehavn
1917 Åkra kirke 03.10.1917 Klaus Jørgen Gundersen
Kopervik Steinarbeider
Sanrikedal ? 15.12.1893 Ole Gundersen
Skibsreder Marta Serine

Trælhaug 1893 David Davidsen
Gårdbruker Edvard Lorentsen
Kopervik Hans Davidsen
Trælhaug
1917 St. Johs.m. Stavanger 05.10.1917 Nils Nilsen
Aakrehavn Matros
Tysfjord Prg. 1892 Nils Eriksen Hellemobotn Fisker Johanna Malena
Haringstad Haringstad 1893 Aasmund Johannes Torsen Myklebost Steinarbeider Karl
Myklebost Kopervik Nils Nilsen
Kopervik
1917 Åkra kirke 21.10.1917 Kristoffer Kristoffersen Sævik Sævik Fisker
Sævik 1896 Kristofer Olsen Sævik Fisker Karen Regina
Kristoffersen- Aakra Aakra 1895 Kristofer Sjursen Aakra Gårdbruker Brudg.s. Far


Georg Jonsen
Sævik
1917 Åkra kirke 18.10.1917 Lars Olsen Tveit Tveit Fisker
Tveit 1898 Ole Larsen Tveit Gårdbruker Nille Gurine
Langaager Stol 1898 Peder Jakob Pedersen Fisker Brudg.s. Far


Ole Johnnessen
Tveit
1917 Åkra kirke 25.10.1917 Karl Johannessen
Sævlandsvik Fiskehandler
Tangjerd 1893 Hans Knut Johannessen
Fhv. Lærer Emma
Aanensen Aakra 1895 Jens Aanensen
Gårdbruker I.
Brattegjærde
Brudg.s. Far


1917 Åkra kirke 27.10.1917 Martin Einarsen
Sævik Skredder
Meløy Prg. 30.09.1891 Kristian Konrad Einarsen
Tømmermand Hilda Serine
Sævik Sævik 1898 Helmik Helgesen
Gårdbruker Ingvald
Hetland
Edvard Einarsen Sævik
1917 Åkra kirke 04.11.1917 Tønnes Berdinessen
Aakra Fisker
Aakra 28.06.1894 Peder Berdines Pedersen
Fisker Anne Marta
Aadland Aadland 02.02.1898 Hans Andreas Tønnessen
Fisker Begge fedre


Begge fedre


1917 Åkra kirke 08.11.1917 Ole Halvardsen Liknes Liknes Gårdbruker
Liknes 12.12.1893 Halvard Olsen Liknes Gårdbruker Marta Pedersdatter Mannes Mannes 18.12.1895 Peder Peersen Manns Gårdbruker Begge fedre


Begge fedre


1917 Petri. Stavanger 18.08.1917 Karl Johan
Lyse Østervaag, Stavanger Hermetikarbeider
Lye i Høgsfjord 1895 Halvard Jensen Lye Gårdbruker Laurensa Serine
Munkejord Munkejord 1896 Kornelius Sigvald Gulliksen Sundgot Fisker Ole Ingebretsen
Bre??gt. 21, Stavanger A. Villasen
Lysefjordgt. 17, Stavanger
1917 Åkra kirke 16.12.1917 Edvard Kornelius
Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 26.12.1896 Didrik Eriksen Medhaug Gårdbruker Hanna Kornelia
Mannes Mannes 16.09.1896 Andreas Haakonsen Mannes Gårdbruker Kristian
Medhaug
Brudens far


1917 Petri, Stavanger 23.12.1917 Karl Erik Erikson
Sævland Steinarbeider
Fossa Fors-Skara, Sverige 03.12.1885 Erik Erikson
Arbetare Marta Oline
Trælhaug Trælhaug 1886 David Davidsen Trælhaug Gårdbruker Daniel
Nordbø
David
Trælhaug
1917 Petri, Stavanger 15.11.1917 Erik Olsen Tveit Munkejord Fisker
Ferkingstad i Skudenes 15.10.1887 Ole Olsen Munkejord Skipper Metta Asskina
Tveit Tveit 14.11.1891 Rasmus Johannessen Tveit Gårdbruker O. I. Olsen
Haugesund Kristofer H.
Munkejord
1917 Petri, Stavanger 15.12.1917 Tomas Gudmundsen
Øygarden Fisker
Munkejord 16.09.1889 Peder Johan Gudmundsen Munkejord Gårdbruker Anna Karina
Øygarden Øygarden 10.07.1891 Gabriel Svensen Øygarden Gårdbruker Gabriel S.
Øygarden
Johan Gudmundsen Munkejord
1918 Åkra kirke 20.01.1918 Tomas Kristofersen
Aakra Fisker
Aakra 1899 Kristofer Tomassen
Fisker Anny Maria
Grindhaug Aakra 1898 Jon
Grindhaug Fisker Gabriel Tomassen

Tomas Tomassen

1918 Åkra kirke 13.04.1918 Abraham Tomassen Ysthus Ysthus Gårdbruker
Ysthus 12.05.1893 Tomas Mandius
Ysthus Gårdbruker Asselina
Eide Eide 02.11.1894 Klars Bendik Aslaksen Øygarden Gårdbruker Brudens far


Oskar Hansen

1918 Åkra kirke 14.04.1918 Edvard Torgilsen
Aakra Sjømand
Haugesund 1877 Torgils Johnsen
Tømmermand Tala
Svendsen Vea 1896 Sven Iversen Vea Gårdbruker John Svendsen

Reinert Svendsen
Vea
1918 Åkra kirke 06.07.1918 Johannes Johannessen
Sævlandsvik Handelsmand
Sævland 1884 H. K. Johannessen
Lærer Johanna Karina
Tjøsvoll Tjøsvoll 1889 Albert
Tjøsvoll Gårdbruker ??
Brattegjærde
Brudg.s. Far


1918 Åkra kirke 04.07.1918 Ingebrigt Andreas
Dagsland Ysthus Fisker
Tysvær Prg. 23.08.1885 Ingebrigt Trulsen Dagsland Fisker Petra Maria
Størkersen Ysthus 26.07.1888 Kristian Størkersen
Lærer Brudens far


Edvard Svendsen
Vea
1918 Stavanger Domkirke 11.05.1918 Hans
Aakra Aakra Fisker
Aakra 1897 Teodor Rosenius Tørresen
Gårdbruker Gerda Helene
Ferkingstad Ferkingstad i Skudenæs 1898 Ole Andreassen
Gårdbruker Begge fedre


Begge fedre


1918 Stavanger Domkirke 01.06.1918 Kristian Bernhard Larsen
Sævland Fisker
Sævland 1892 Lars Larsen Sævland Fisker Elen
Gundersen Aakra 1891 Gunnar Olsen
Fisker David Larsen
Sævland Malene
Gundersen
1918 Åkra kirke 13.06.1918 Peder Jakob
Aarvoll Aakra Fisker
Aarvoll 1894 Torgils Govertsen Aarvoll Gårdbruker Anna Margrete
Medhaug Medhaug 1895 Knut Didrik Jakobsen Medhaug Gårdbruker A. Torgilsen Aarvoll
Knut I.
Medhaug
1918 Petri, Stavanger 26.07.1918 Bendik Marselius
Ragnvaldjord Ragnvaldjord Gårdbruker
Ragnvaldjord 1895 Baard Larsen Ragnvaldjord Gårdbruker Elen Karine
Medhaug Medhaug 1894 Kristofer Eriksen Medhaug Gårdbruker Brudens far


S.
Ragnvaldjord
1918 Åkra kirke 15.09.1918 Ingvald Mandius
Lund Ragnvaldjord Fisker/Gårdbruker
Ragnvaldjord 1883 Sivert Sjursen Ragnvaldjord Gårdbruker Gjertrud Martine
Sivertsen??-Aakra Aakra 1891 Nils Olai
Aadland Gårdbruker Laurits Halvorsen Ragnvaldjord
Martin Kristiansen Ragnvaldjord
1918 Åkra kirke 21.09.1918 Ole Johannessen Sjøen Aakra Fisker
Aakra 1894 Johannes Olsen Sjøen Fisker Karoline
Haringstad Haringstad 1894 Ole Valentinsen
Gårdbruker Rasmus Johannessen

Brudg.s. Far


1918 Stavanger Domkirke 10.06.1918 Tomas Edvardsen
Aakra Fisker
Aakra 1898 Edvard Johan Tomassen
Fisker Hanna Jakobine
Grindhaug Aakra 1899 Tønnes Hansen Grindhaug Gårdbruker Knut
Grindhaug
Edvard Tomassen

1918 Åkra kirke 31.10.1918 Ludvig Meyer Olsen
Aakra Fisker
Dolmen Leka Pr.gj. 25.04.1878 Ole Andreas
Dolmen Gårdbruker Gurina
Øye Øye i Sand Pr.gj. 03.11.1877 Kristofer Toresen Øye Gårdbruker Johannes J.
Sævik
Anders D.
Sævik
1918 Åkra kirke 31.10.1918 Knut Sørensen Munkajord Munkajord Fisker
Munkajord 1886 Søren Kristofersen Munkajord Gårdbruker Hanna
Nilsen Ysthus 1886 Josef Nilsen
Handelsmand Johan Nilsen

Janna
Nilsen
1920 Åkra kirke 10.07.1920 Lars Abelsen Nordstokkaa Rusnes Gårdbruker
Nordstokkaa 07.08.1901 Abel Larsen Nordstokkaa Gårdbruker Kristine
Kristensen Munkajord 13.03.1901 Kristen Kristensen Munkajord Gårdbruker Albert Larsen
Nordstokkaa Faderen


1920 Åkra kirke 24.07.1920 Tomas Ingolv
Ytreland Munkajord Lærer
Ytreland 01.01.1895 Andreas
Ytreland Gårdbruker Signe
Munkajord Munkajord 08.12.1897 Mikal Davidsen Munkajord Gårdbruker Fædrene.


Fædrene.


1920 Åkra kirke 15.07.1920 David Andreas
Vedø Vedø Fisker
Vedø 01.11.1895 Anders Andersen Vedø Fisker Gjertrud Lovisa
Sørvik Aakra 02.07.1902 Anders
Sørvik Fisker Faren.


Faren.


1920 Åkra kirke 04.08.1920 Hans Andreas Halvorsen
Ragnvaldjord Gårdbruker
Ragnvaldjord 17.05.1886 Halvard Hansen Ragnvaldjord Gårdbruker Sofie
Grevsrud Ragnvaldjord 11.03.1885 Tomas Hansen Grevsrud Gårdbruker Laurits Halvorsen

Marta
Hansen
1920 Åkra kirke 16.10.1920 Tore Hagbart Marselius Hansen Haugen Haringstad Steinarbeider
Ofoten Pr.gj. 22.05.1897 Edvard Hansen
Snekker Johanna
Haringstad Haringstad 23.02.1902 Ole Jakobsen
Gårdbruker Sigvart Pedersen
Tangen Faderen


1920 Åkra kirke 23.10.1920 Nils Nilsen
Ysthus Handelsmand
Ysthus 16.03.1891 Josef Nilsen
Handelsmand Knutiana H.
Sævik Sævik 23.03.1900 Hans Johan Hansen
Fisker Fædrene


Fædrene


1920 Åkra kirke 16.10.1920 Sven Bendik
Vea Vea Fisker
Vea 19.07.1899 Tørres Tørressen Vea Gårdbruker Anna Olava
Djuv Sauda Pr.gj. 18.05.1900 Ole Østensen Aartun Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1920 Åkra kirke 30.10.1920 Kristen Davidsen
Sævik Mekaniker
Vea 02.09.1898 David Kristensen
Smed Knutiana
Ysthus Ysthus 26.09.1901 Kristofer Hansen Ysthus Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1920 Åkra kirke 29.10.1920 Erik Kristofersen Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 10.11.1899 Kristofer Eriksen Medhaug Gårdbruker Marta
Gundersen Mannes 07.03.1900 Ole Gundesen Mannes Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1920 Åkra kirke 13.11.1920 Kristian Ferdinand Danielsen
Aakra Fisker
Hadsel 03.03.1893 Ole Danielsen Slagen Fisker Janna bertine
Larsen Aakra 05.01.1902 Martin Larsen
Fisker Jens
Nordfjord Kopervik Faren


1920 Stavanger Domkirke 24.10.1920 Erik Sustad-Eriksen
Aakra Maskinmontør
Aakra 15.03.1896 Kristen Eriksen Aakra Smed Marie Helene
Egge Breim 09.03.1897 Ole Larsen Egge-Breim Gårdbruker Faderen


Ludvig
Egge Aakra
1920 Åkra kirke 18.11.1920 Ole Johan Jansen Østhusvik Rennesøy Fisker
Skjørvesland, Rennesøy 03.06.1863 Jan Olsen Hegland Gårdbruker Berta Serina
Østhus Ysthus 24.08.1871 Sven Olsen Ysthus Gårdbruker Sven Svendsen
Ysthus Helmik Svendsen

1920 Åkra kirke 27.11.1920 Ingvald Kolbjørn
Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 04.07.1898 Gunnar
Tjøsvol Gårdbruker Ingeborg Karina
Mannes Mannes 20.09.1900 Andreas Haakonsen Mannes Gårdbruker Inga
Tjøsvol
Helena
Liknes
1920 Åkra kirke 27.11.1920 Sivert Aanesen Sævik Sævk Fisker
Sævik 02.10.1898 Aanen Olsen Sævik Fisker Dortea
Fertingstad Fertingstad 16.12.1899 Daniel Jensen Fertingstad Gårdbruker Gudmund Aanensen
Sævik Faren


1920 Åkra kirke 04.12.1920 Vermund
Munkejord Munkajord Gårdbruker
Munkajord 17.11.1890 Rasmus Vermundsen
Gårdbruker Anna Margrete
Karlsen Eide 13.06.1896 Didrik Karlsen
Fisker H.
Golsøy ?
Faren


1920 Åkra kirke 11.12.1920 Alfred Eberhard
Mørck Sævik Fisker
Aadland 11.09.1898 Hans Mork-Andersen
Fisker Marta Olava
Abrahamsen Ysthus 11.05.1900 Abraham Jonassen Ysthus Gårdbruker Engelbert Einarsen

Faren


1921 Åkra kirke 22.01.1921 Sverre Andreassen
Sævland Dampskibsfører
Berg i Senjen 20.07.1895 Vilhelm Martin Andreassen
Fisker Berta Kristina
Aadland Aadland 03.03.1893 Johannes Sørensen
Gårdbruker Einar Andreassen
Sævland Faderen


1921 Åkra kirke 23.04.1921 Simon Davidsen Munkajord Munkajord Fisker
Munkajord 09.12.1900 David Helgesen
Fisker Klara Amalia
Grindhaug Grindhaug 17.10.1901 Tønnes Hansen Grindhaug Gårdbruker Faren


Tomas Edvardsen
Aakra
1921 St. Johs. Stavanger 30.04.1921 Magnus Severin Guttormsen
Time Handelsbestyrer
Koparvik 28.10.1899 Erik Guttormsen
Skibsfører Anna Helena
Sævik Sævik 18.04.1901 Jakob Olsen Sævik Fisker Fædrene


Fædrene


1921 Åkra kirke 28.05.1921 Karl Adolv
Grindhaug Aakra Fisker
Aakra 01.06.1891 Torgils Govertsen Grindhaug Gårdbruker Sofia
Sjøen Aakra 15.05.1896 Tønnes
Sjøen Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1921 Åkra kirke 04.06.1921 Knut Andreas Hansen Liknes Liknes Fisker
Liknes 06.10.1887 Hans Andreas Knutsen Liknes Gårdbruker Gjertrud
Aadland Aadland 29.07.1893 Mikkel
Aadland Gårdbruker Helena
Liknes Kopervik Ingeborg
Munkajord Kopervik
1921 Åkra kirke 25.06.1921 Johannes Mandius Johannessen
Liknes Fisker
Liknes 14.09.1887 Johannes Jensen Liknes Gårdbruker Malena
Davidsen Aakra 24.02.1897 Laurits Davidsen
Gårdbruker Helena
Jensen Kopervik Faderen


1921 Åkra kirke 03.07.1921 Johannes
Liknes Liknes Hustømmermand
Liknes 30.05.1896 Johannes Johannessen Liknes Gårdbruker Tomine Debora?
Medhaug Medhaug 04.01.1900 Knut Eriksen Medhaug Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1921 Åkra kirke 07.10.1921 Hans Andreas Aanensen
Sævland Fisker
Sævland 23.10.1899 Aanen Hansen
Fisker Sally Matilde
Stol Tveitestrand 15.07.1901 Salve Hansen
Murer Faren


Bertine
Simonsen Stol
1921 St. Petri, Stavanger 08.10.1921 Tollag Smith-Olaussen Log Aana-Sira, Sokndal Fisker
Aana-Sira, Sokndal 05.03.1896 Olaus Tollagsen Log Fisker Hanna Cecilia
Johannessen Sævland 28.02.1897 Hans Johannessen
Lærer Johannes Johannessen
Sævland Brudens far


1921 Åkra kirke 30.10.1921 Hagbard Martin Sivertsen Lund Sævland Handelsmand
Ragnvaldjord 26.08.1892 Sivert Johan Sjursen
Gårdbruker Ingeborg
Olsen Munkajord 01.11.1892 Ole Olsen Vea Gårdbruker Ole
Lund Sævland Sivert Olsen
Munkajord
1921 Åkra kirke 19.11.1921 Haakon Adelsten
Hatlø Sævik Fisker
Ulstein Pr.gj. 11.11.1899 Matias Gerhard Hansen Hatlø Gårdbruker Ragna
Varne Varne 27.041901 Kristofer Kristofersen Varne Gårdbruker Hans E. Jacobsen
Kopervik Faren


1921 Åkra kirke 03.12.1921 Tore Martin Andersen
Vedø Fisker
Vedø 11.10.1893 Anders Andersen Vedø Fisker Fredrikke Olava
Vedø Vedø 02.11.1901 Askel Fredriksen Vedø Fisker Anders Andersen
Vedø d.y. Faren


1921 Åkra kirke 03.12.1921 Oluf
Lie-Lande Mandal Fisker
Mandal 25.07.1895 Sakarias Olsen Lande Gårdbruker Elen Serina
Holmen Aakra 11.07.1903 Jon Torgilsen
Fisker Karl Johannessen
Aakra Faren


1921 St. Johs. Stavanger 08.12.1921 Tobias Jakobsen
Sævik Fisker
Sævik 26.03.1885 Jakob Olsen Sævik Fisker Fredrikke Oline
Sævik Sævik 18.02.1891 Johannes Johannessen Sævik Fisker Faren


Gudmund Johannessen
Sævik
1921 Åkra kirke 15.12.1921 Alfred Magnus Larsen
Aakra Fisker
Aakra 15.03.1900 Lars Oliversen Aakra Fisker Anna Malena
Kvilhaug Liknes 22.11.1901 Johan
Kvilhaug-Aakra Sjømand Helmer Larsen
Aakra Faren


1921 Åkra kirke 18.12.1921 Josef Mandius Tomsen
Sævland Fisker
Sævland 09.06.188 Tomas Asbjørnsen Sævland Gårdbruker Hilda Maria Sofia
Sævland Kinn Pr.gj. 16.07.1888 Ole Andreas Monsen Søndervaag Gårdbruker Albert Tomsen
Sævland Alv
Brogeland Varne
1922 Åkra kirke 09.06.1922 Jakob Jakobsen Mosnes Aakrehavn Skibstømmermand
Hjelmeland Pr.gj. 30.06.1884 Jakob Jakobsen Mosnes
Tea
Vaulen Sulen Pr.gj. 21.09.1889 Henrik Mikkelsen Vaulen Gårdbruker Kristian Knutsen
Aakrehavn Ludvig Henriksen
Aakrehavn
1922 Åkra kirke 24.05.1922 Henry Sigfred
Grimstvedt Koparvik Baker
Koparvik 26.12.1896 Hans
Grimstvedt Skomaker Klara Getura
Knutsen Aakra 22.10.1897 Knut A. Knutsen
Fiskehandler Fædrene


Fædrene


1922 Åkra kirke 06.07.1922 Almar Johan
Sommarsæl Koparvik Maskinist til sjøs
Hamarøy Pr.gj. 14.04.1893 Jakob Jentoft Jakobsen
Gårdbruker Petra Gurina
Vea Vea 27.10.1895 Peder
Vea Gårdbruker Magnus
Grønnestad Koparvik Marta
Vea Koparvik
1922 Åkra kirke 08.07.1922 Tor Andreas
Homme Hof Pr.gj. Kirkesanger
Søndeled Pr,gj, 23.05.1889 G. M.
Homme Kirkesanger Ragnhild
Mannes Mannes 19.11.1889 Peder Pedersen Mannes Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1922 Åkra kirke 09.07.1922 Ola Sivertsen Vea Vea Fisker
Vea 19.03.1902 Sivert Andreas Pedersen
Gårdbruker Olina
Vedøy Ysthus 06.10.1901 Sivert Kristensen
Fisker Fædrene


Fædrene


1922 Stavanger Domkirke 09.08.1922 Edvard Larsen Tjøsvoll Aakra Fisker
Aakra 27.02.1887 Lars Josefsen Tjøsvoll Gårdbruker Karolina
Vattendal Stord 18.02.1887 Lars Andersen Vattendal Kjøpm. Karoline
Rødland N. Holmegt. 13 Astrid
Seim Stavanger
1922 Åkra kirke 27.08.1922 Severin
Hauge Aakra Sjøffør
Fjellberg Pr.gj. 17.11.1896 Jens Knutsen
Fiskehandler Gerda Regine
Knutsen Aakra 14.07.1900 John T.
Hauge Handelsm. Karsten
Line Aakra Maria
Ljøen Aakra
1922 Åkra kirke 02.09.1922 Alfred Herman Bernhard Hansen
Sævland Fisker
Sævland 12.02.1899 Hans Teodor Olsen Sævland Fisker Matilde
Sævland Sævland 17.06.1903 Ole Kornelius Olsen Sævland Fisker Kristine Aanensdtr.
Sævland Faren


1922 Åkra kirke 07.09.1922 Ole Sivertsen Lund Sævland Handelsmand
Ragnvaldjord 31.08.1899 Sivert Sjursen
Gårdbruker Anne Marta Hansdtr. Vedø Ragnvaldjord 31.08.1899 Hans Kristensen Vedø Gårdbruker Martin
Lund
Hans Hansen
Vedø
1922 Åkra kirke 30.09.1922 Hans Didkriksen Vea Vea Gårdbruker
Vea 06.08.1901 Tørres Didriksen Vea Gårdbruker Magda Malena
Vedø Ysthus 28.08.1903 Sivert Kristensen Ysthus Fisker Didrik
Vea
Faren


1922 Haugesund 16.07.1922 Peder Ingebretsen Ølberg Stangaland Gårdbruker
Ølberg i Haaland 19.02.1860 Ingebret Pdersen Ølberg Gårdbruker Karoline Johsdtr.
Apeland Sveio 11.05.1877 Johs. Aanensen Apeland Gårdbruker Tolleiv
Sveinsvoll
Gjerd
Steinstø
1922 Åkra kirke 14.10.1922 Olav Tønnessen
Aakra Fisker
Aakra 11.12.1900 Tønnes Oliversen Aakra Fisker Sally Maria
Simonsen Sævland 11.09.1900 Simon Olsen Sævland Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1922 Åkra kirke 14.10.1922 Hoskul Kristian Lundal-Halvorsen
Koparvik Fisker
Meløy Pr.gj. 28.08.1896 Halvard Hansen Meløy Fisker Amanda
Ysthus Ysthus 04.03.1904 Halvard Davidsen Ysthus Fisker Rasmus
Heimdal Koparvik Faren


1922 Åkra kirke 14.10.1922 Karl Bendik Sivertsen
Aakra Fisker
Aakra 18.05.1900 Sivert Ananiassen Aakra Fisker Karen Kristine
Mannes Mannes 23.08.1901 Oluf Nilsen Mannes Fisker Simon Didriksen
Aakra Cecilie
Andersen Stangeland
1922 Åkra kirke 14.10.1922 Tomas Kornelius
Liknes Liknes Fisker
Liknes 01.10.1889 Nils Halvorsen Haugen-Liknes Gårdbruker Klara
Presthammar Aadland 23.11.1897 Ludvig Dagfinnsen Presthammar Gårdbruker Fædrene.


Fædrene


1922 Åkra kirke 02.11.1922 Karl Sørensen
Munkajord Fisker
Munkajord 23.03.1898 Søren Kristoffersen Munkajord Gårdbruker Elisabet Malena
Ysthus Nordstokke 18-06-1901 Stenius Svendsen Ysthus Fisker Fædrene.


Fædrene


1922 Åkra kirke 02.11.1922 Alfred Joakim Abelsen
Haugesund Stuert
Bjarkøy Pr.gj. 15.10.1889 Abel Mikal Eberg-Rasmussen
Fisker Marie
Hansen Sævik 22.12.1899 Hans Ole Pedersen Sævik Fisker Kristian Rasmussen
Haugesund Faren.


1922 Åkra kirke 29.11.1922 Edvard Mandius Eivindsen Kvilhaugsvik Kvilhaugsvik Fisker
Kvilhaugsvik i Skudens 03.03.1900 Eivind Baardsen Kvilhaugsvik Tømmermand Jakobine Olena
Aadland Aadland 30.12.1902 Bendik Aadnesen Aadland Gårdbruker Fædrene.


Fædrene.


1922 Åkra kirke 16.12.1922 Harry Melvin
Varne Varne Fisker
Iowa, USA. 07.08.1901 Hans Jakobsen Varne Gårdbruker Hanna Kornelia
Vilhelmsen Aakra 15.06.1899 Vilhelm Knutsen Sjøen Gådbruker Fædrene.


Fædrene


1922 Stavanger Domkirke 19.12.1922 Torgils Torgilsen Aarvoll Aarvoll Morotbåtfører
Aarvoll 08.11.1896 Torgils Govertsen Aarvoll Gårdbruker Magnhild
Torsen Lagaarid i Eigersund Landssogn 28.12.1895 Torvald Severin Torsen
Gårdbruker Fædrene.


Fædrene


1923 Åkra kirke 27.01.1923 Elias Tønnessen
Aakra Fisker
Aakra 22.05.1902 Tønnes Eliassen Aakra Gårdbruker Klara
Liknes Liknes 10.11.1904 Bertolles Dagfinsen
Fisker Faren


Tilla
Eliassen Aakra
1923 Stavanger Domkirke 05.03.1923 Andreas Magnus
Landsnes Jelsa Sjømann
Landsnes i Jelsa 28.10.1877 Salmund Andersen Landsnes
Selma Maria
Danielsen Sunnstokkaa 26.03.1898 Sivert Danielsen
Gårdbruker Karl Johannessen
Aakra Tønnes Tønnessen Hoste Aakra
1923 Åkra kirke 14.04.1923 Ivar Ingolv Iversen
Skudneshavn Sjøffør
Skudenes 25.09.1891 Sigve Iversen
Stuert Berta Karina
Liknes Aadland 11.12.1903 Andreas Tønnessen
Gårdbruker Fædrene


Fædrene


1923 Åkra kirke 21.04.1923 Fredrik Johansen Mannes Mannes Fisker
Mannes 12.10.1896 Johan Kristofersen Mannes Fisker Gjertrud Serina
Sandhaaland Sandhaaland 12.12.1902 Ole Jørgen
Sandhaaland Gårdbruker Berta Gurina
Mannes
Kristiana
Sandhaaland
1923 Åkra kirke 28.04.1923 Alfred Pedersen Sævik Sævik Sjøfføre
Sævik 23.10.1897 Hans Ole Pedersen Sævik Fisker Berthe Margrethe
Medhaug Medhaug 22.09.1900 Kristian Eriksen Medhaug Fisker Kristian
Medhaug Kopervik Lovise
Medhaug Koparvik
1923 Åkra kirke 05.05.1923 Sigval Eskil Eriksen Kvala Kvala i Skaare Gaardarbeider
Kvala i Skaare 15.09.1900 Erik Johan Eriksen Kvala Gårdbruker Marta Karina
Lund Ragnvaldjord 30.08.1901 Martin Kristiansen Lund Gårdbruker Lars K..
Haringstad
Faren


1923 Åkra kirke 12.05.1923 Didrik Johan Bernhard
Aadland Canada Farmer
Tjøtheim, Falnes 21.12.1887 Didrik Jakobsen Tjøstheim Gårdbruker Gjertrud Karina
Slaattebrek Slaattebrek 20.10.1889 Hans Davidsen Slaattebrek Gårdbruker







1923 Åkra kirke 12.05.1923 Tørres Kristoffersen Munkejord Munkejord Fisker
Munkejord 28.02.1898 Kristoffer Hansen Munkejord Gbr. Oline
Vea Vea 02.03.1899 Tørres Didriksen Vea Gbr. Faren


Marta
Vea Kopervik
1932 Åkra kirke 19.11.1932 Tore Martin Sivertsen Vedø Vedøy Fisker
Åkra 08.12.1909 Sivert Kristensen !! Fisker Ida Marie Mandiussen Sævland Åkra 06.05.1910 Mandius Hansen Sævland Fisker Faren


Faren


1933 Åkra kirke 07.02.1933 Johannes Jørgensen !! Åkra Fisker
Ferkingstad 14.03.1911 Jørgen Jørgensen !! Fisker Elisa Danielsen !! Åkra 14.03.1911 Toldus Danielsen !! Fisker Hanna Jørgensen
Åkra Toldus Danielsen
Åkra
1933 St. Petri, Stavanger 26.02.1933 Hans Jakob Hansen !! Åkra Gbr.
Åkra 23.08.1901 Karl Adolf Hansen !! Fisker Teresie Malene !! Årvoll Åkra 13.05.1906 Govert Torgilsen !! Fisker Simon !! Årvoll Åkra Karl Adolf Hansen

1933 Åkra kirke 18.03.1933 Johannes B. Johannessen !! Åkra Fisker
Åkra 19.06.1911 Bertolle Johannessen !! Fisker Lovise Martine Pedersen !! Åkra 03.08.1910 Lauritz Marselius Pedersen !! Fisker Faren

Åkra Kristine Pedersen
Åkra
1933 Åkra kirke 09.04.1933 Ole Johan Karlsen Mannes Åkrehamn Maskinass. Til sjøss
Åkra 01.09.1907 Karl Johannessen !! Fisker Klara Marie Davidsen !! Skudenes 16.03.1910 David Davidsen !! Sjømann Faren


Gjertrud Marie Davidsen

1933 Åkra kirke 09.04.1933 Peder Andreassen !! Mannes Fisker
Åkra 10.05.1905 Knut Andreas Håkonsen !! Fisker Elida !! Sørlund Åkra 03.12.1908 Lars Kristensen !! Fisker Tora Håkonsen
Åkra Bendik !! Sørlund
1933 Kopervik kirke 08.04.1933 Nils Karsten Tanke !! Dalsvåg Vedavågen Fisker
Herøy 20.07.1907 Jens Nilsen !! Fisker Klara Helgesen !! Åkra 24.08.1911 Ole Helgesen !! Gbr. Matilde Helgesen

Faren


1933 Åkra kirke 22.04.1933 Knut Olai Bårdsen Vigsnes Vigsnes Gbr.
Avaldsnes 22.02.1900 Bård Kristian Bårdsen !! Gbr. Marta Oline Karlsen !! Åkra 08.12.1906 Tørres Karlsen !! Fisker Tørres Karlsen

Brudens moren


1923 Åkra kirke 03.06.1923 Teodor Kornelius Johannessen
Aakra Handelsbestyrer
Sævlandsvik 11.06.1891 Hans Knut Johannessen
Lærer Laura
Grindhaug Aakra 18.11.1902 Torgils govertsen Grindhaug Gbr. Faren


Laura Serina
Grindhaug
1923 Åkra kirke 16.06.1923 Tomas
Østhus Østhus i Rennesøy Fisker
Rennesøy Pr.gj. 24.10.1886 Ole Johan Jakobsen
Skomaker Lisabet Malena
Østhus Ysthus 28.04.1899 Hans Ole Karlsen Ysthus Fisker Sven Svensen Ysthus Ysthus Helmik Svendsen Ysthus Ysthus
1923 Åkra kirke 30.06.1923 Kristian Emanuel
Drevdal Skudeneshavn Bøkker
Skudeneshavn 14.09.1900 Karl
Drevdal Bøkker Gustava
Hatlø Ulstein 03.12.1901 Matias Gerhard
Hatlø Fisker Faren

Skudeneshavn Harald
Hatlø Sævik
1923 Stavanger Dom. 21.06.1923 Tønnes Simonsen Sjøen Aakra Gbr.
Aakra 07.03.1880 Simon Jonassen Sjøen Gbr. Klara Elfrida
Eriksen Aakra 30.08.1897 Kristen Eriksen
Smed Karl
Grindhaug Aakra Faren


1923 Stavanger Dom 23.06.1923 Ulrik Kristian Jentoft Nilsen
Aakra Fisker
Vega Pr.gj. 07.03.1898 Nils Henriksen Vega Fisker Anna Mathilde
Vea Aakra 27.01.1902 Jakob
Vea, Aakra Fisker Johannes Jakobsen
Aakra Gjertrud
Knutsen Aakra
1923 Stavanger Dom 30.06.1923 Hans Jakob Knutsen
Aakra Fiskehandler
Aakra 04.08.1899 Knut Andreas Knutsen
Fiskehandler Gunda Mathilde
Eriksen Aakra 05.04.1903 Kristen Eriksen Aakra Smed Fædrene

Aakra Fædrene


1923 Åkra kirke 09.08.1923 Rasmus !! Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 05.04.1902 Lars Eriksen Medhaug Fisker Berta Maria
Langaaker Langaaker 09.04.1903 Nils Jakobsen Langaaker Sjøm. Faren


Andreas Nilsen Langaaker
1923 Åkra kirke 11.08.1923 Nils Nilsen
Sævland Skomaker
Mannes 31.10.1886 Nils Olsen Mannes Skomaker Dina Marie
Sivertsen North Dakota 29.10.1903 Sivert Annaniassen Aakra Fisker Fædrene


Fædrene


1923 Stavanger Dom 09.09.1923 Peter
Rødland Stavanger Baker
Eigersund 02.01.1894 Gerhard Pedersen Rødland Baker Inger Marie
Sjøen Aakra 06.02.1900 Andreas
Sjøen Fisker Faren


Laurits Davidsen Munkejord
1923 Åkra kirke 10.11.1923 Didrik Mandius
Munkejord Munkejord Fisker
Munkejord 17.12.1899 David Helgesen Munkejord Fisker Giske Kristine
Tjøsvoll Tjøsvoll 16.03.1902 Albert Larsen Tjøsvoll Fisker Fædrene


Fædrene


1923 Åkra kirke 24.11.1923 Oliver Larsen Sjøen Aakra Fisker
Aakra 01.03.1903 Lars Oliversen Sjøen Fisker Ragna Matea
Mannes Mannes 14.10.1905 Lars Oliversen Sjøen Fisker Fædrene


Fædrene


1923 Åkra kirke 01.12.1923 Ole Johan
Mannes Mannes Fisker
Mannes 04.12.1891 Kornelius Larsen Mannes Fisker Henrikke
Børtnes Gulen Pr,gj. 14.08.1900 Henrik Jonsen Børtnes Gbr. Lars K. Mannes
Faren


1923 Åkra kirke 01.12.1923 Georg Johannes
Aadland Aadland Gbr.
Aadland 23.01.1905 Bendik Johan
Aadland Gbr. Selma Olava
Stava Stava i Skudenes 23.01.1905 Bendik Johan
Aadland Gbr. Fædrene


Fædrene


1923 Åkra kirke 29.12.1923 Hans Hansen Vedø Ragnvaldjord Fisker
Vedøy 29.06.1896 Hans Kristensen Vedø Fisker Katrina Kristofa
Munkejord Munkejord 19.09.1899 Kristoffer Hansen Munkejord Gbr. Ole
Lund Sævland Faren


1924 Åkra kirke 02.03.1924 Kaspar
Langaaker Langaaker, Skudenes Gbr.
Langaaker 29.05.1898 Elias Olsen Langaaker Gbr. Ragnhild
Lie Stavanger 09.07.1898 Rasmus
Lie Handelsmann Faren


Berta Olena
Liknes
1923 Åkra kirke 04.11.1923 Fredrik Albertsen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Aakra 18.07.1902 Albert
Tjøsvoll Fisker Gjertrud Maria
Gundersen Sævland Sevland 24.01.1902 Gunnar Asbjørnsen Sævland Gbr. Fædrene


Fædrene


1924 Haugesund 21.01.1924 Endre !! Medhaug Medhaug Fisker
Medhaug 16.02.1893 Knut Jakobsen Medhaug Gbr. Olga Marie Johannessen Liknes Liknes 06.03.1898 Johannes Johannessen Liknes Gbr. Fædrene


Fædrene


1924 Åkra kirke 24.02.1924 Johan Hilmar Olsson !! Varne Fisker
Tjærnø ?? 25.07.1895 ? ? ? Fisker Berta Hansine !! Brogeland Sævland 23.07.1903 Alf Gunnufsen Brogeland Murer Hanna Svendsen Austreim
Faren


1908 Åkra kirke 03.06.1908 Knud Mathias Johannessen Kvale Liknes Arbeider
Kvale av Skaare !! !! !!
!! Elen Jakobine
Hansen (Johnsen) Liknes 1876 Sven Andersen
Steinarbeider







1924 Bibelskolen i Kina 13.04.1924 Erling Magnus !! Mæland Skien Emissær
Stavanger 05.03.1893 Enok !! Mæland Handelsmann Dagny Marie Nielsen !! Aakra 13.12.1899 Adolf Nielsen Aakra Banksjef Ludvig Henriksen Aakra
Faren


1924 Åkra kirke 17.05.1924 Peder Olsen !! Munkejord Styrmann
Munkejord 18.10.1894 Ole Olsen Munkejord Gbr. Berta !! Sævik Sævik 30.12.1902 Vermund Sørensen Sævik Fisker Sivert Olsen Munkejord
Faren


1924 Åkra kirke 10.05.1924 Arnt Helmer Larsen !! Aakra Fisker
Aakra 22.03.1903 Lars Oliversen
Fisker Anna Johanna Simonsen !! Aakra 09.04.1902 Simon Oliversen
Fisker Faren


Jon Simonsen

1924 Åkra kirke 11.05.1924 Sven Olsen !! Hinderaker i Avaldsnes Fisker
Hinderaker i Avaldsnes 15.10.1894 Ole Johannes Nilsen
Verksarbeider Elen Karina Salvesen !! Aakra 24.09.1899 Salve Hansen Aakra Fisker Sivert Sjursen
Aakra Salve Hansen
Aakra
1924 Åkra kirke 31.05.1924 Simon Pedersen Nes Nes i Ferkingstad Fisker
Nes i Ferkingstad 17.07.1899 Peder Olsen Nes Gbr. Anna Malena !! Tveit Tveit 22.07.1903 Ole Larsen Tveit Gbr. Fædrene


Fædrene


1924 Åkra kirke 14.06.1924 Peder Martin Kristensen !! Munkejord Fisker
Munkejord 18.09.1885 Kristen Kristensen Munkejord Gbr. Janna Helena Vegner Knutsen !! Avaldsnes 14.04.1893 Jon Knutsen Tuastad Slakter Faren


Andreas Kristensen Munkejord
1924 St. Johs. Stavanger 24.05.1924 Bendik Torkellsen !! Munkejord Handelsbetj.
Munkejord 24.10.1898 Didrik Torkellsen !! Handelsmann Tilla Margrethe !! Tjøsvoll Tjøsvoll 16.09.1900 Mandius Trulsen Tjøsvoll Gbr. Fædrene


Fædrene


1924 Åkra kirke 16.06.1924 Tomas Andreassen Mannes Mannes Fisker
Mannes 24.10.1898 Andreas Haakonsen Mannes Gbr. Olga Larsen Liknes Liknes 11.07.1899 Laurits Larsen Liknes Gbr. Fædrene


Fædrene


1924 Åkra kirke 21.06.1924 Johan Petter Angel !! Brun Sævik Fisker
Meløy 24.05.1899 Johan Didriksen Brun Fisker Amanda Johanna !! Ysthus Ysthus 16.07.1903 Abraham Jonassen Ysthus Gbr. Engelbert Einarsen
Sævik Faren


1924 Åkra kirke 31.06.1924 Oskar !! Rosberg Sævik Mekaniker
Vea 17.02.1900 David Kristensen !! Smed Jenny Kristine !! Bang Munkejord 11.01.1906 Oluf Kristian
Bang Fisker Faren


Sivert
Rosberg Sævik
1924 Åkra kirke 17.08.1924 Konrad Johan Thorsen !! Sævland Stuert
Aakra 23.05.1896 Thore Thorsen !! Baker Ingeborg Maria Vilhelmsen !! Sævland 09.03.1899| Fredrik Vilhelmsen !! Fisker Foreldrene


Foreldrene


1924 Åkra kirke 04.10.1924 Kristian !! Tvihaug Haringstad Gbr.
Tvihaug i Varhaug 27.12.1899 Mathias !! Tvihaug Gbr. Maria Kristine !! Dahl Vea 22.06.1898 David !! Dahl Gbr. Lars Andreas !! Haringatad
Faren.


1924 Åkra kirke 25.10.1924 Sivert Jakobsen Munkejord Munkejord Fisker
Munkejord 04.07.1903 Jakob Hansen Munkejord Fisker Marta Elisabet Haakonsen !! Mannes 06.06.1904 Holger Haakonsen Mannes Fisker Fædrene


Fædrene.


1924 Åkra kirke 31.10.1924 Ludvig Mikkelsen Aadland Aadland Gbr.
Aadland 06.03.1900 Mikkel Jakobsen Aadland Gbr. Tea matilde Kristensen !! Aadland 15.09.1902 Kristian Kristensen Adland Handelsm. Faren


Mor: Anna Kristensen


1924 St. Johs. Stavanger 27.10.1924 Karl !! Dahl Vea Gbr.
Tjøsvoll 12.05.1893 David !! Dahl Gbr. Marta Kristina !! Storøy Ysthus 29.09.1900 Rasmus Endressen Storøy Fisker Fædrene


Fædrene.


1924 Åkra kirke 08.11.1924 Tønnes Haakonsen !! Aakra Fisker
Aakra 24.01.1902 Martin Haakonsen !! Fisker Gabrielle Teodora Kristensen !! Aakra 24.01.1902 Martin Haakonsen !! Fisker Faren


Mor: Anna Kristensen

1924 St. Johs. Stavanger 26.09.1895 Magnus Sigurd !! Hatløy Sævik Fisker
Ulstein Pr.gj. 26.09.1895 Matias Gerhard Hansen Hatløy Gbr. Gerda Bergitte !! Sandhaaland Sandhaaland i Skudenes 31.07.1900 Johannes Johannessen Sandhaaland Gbr. Hanna Halvorsen
Kopervik Amanda Johannessen
Kopervik
1924 Åkra kirke 22.11.1924 Karl Tønnesen Sjøen Aakra Gbr.
Aakra 23.01.1902 Tønnes Olsen Sjøen Gbr. Anne Maria Ingebretsen !! Aakra 06.07.1903 Salve Ingebretsen !! Sjøm. Fædrene


Fædrene


1924 Åkra kirke 14.12.1924 Hugo !! de Jager Aakra Fisker
Rotterdam 1899 Hugo !! de Jager Slakter Inger Amalie !! Ferkingstad Ferkingstad 1897 Erik Andreas Jonassen Ferkingstad Gbr. Tomas Kristoffersen
Aakra Albert Knutsen Liknes
1925 Åkra kirke 03.01.1925 Lars Tjøsvoll !! Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 17.04.1901 Albert Larsen Tjøsvoll Gbr. Nora Aanensen !! Aakra 24.06.1900 Jens Aanensen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1925 Åkra kirke 10.01.1925 Erling Andreassen !! Mannes Fisker
Mannes 09.12.1902 Vilhelm Andreassen !! Fisker Johanna Elisa Mannes Mannes 30.12.1903 Kornelius Larsen Mannes Gbr. Olav Tønnessen
Sævland Faren


1925 Åkra kirke 15.02.1925 Knut !! Tveit Tveit Elektriker
Tveit 12.09.1901 Ole Larsen Tveit Gbr. Johanna Maria Jørgensen !! Tjøsvoll 18.12.1906 Jørgen Jakobsen Tjøsvoll Gbr. Faren


Hans ?
Tangjerd
1925 Åkra kirke 28.02.1925 Johannes Didriksen !! Aakra, Mosbron Gbr.
Aakra 14.01.1883 Didrik Kristensen !! Gbr. Marta Nilsen !! Langaaker 10.12.1882 Nils Johannessen !! Gbr. Tønnes Eliassen
Aakra Martin Nilsen

1925 Åkra kirke 28.03.1925 Johannes Simonsen !! Sævland Farmer nu Rentenist
Sævland 18.08.1864 Simon Tomassen !! Fisker Ragnhild Olsen Munkajord Munkajord 28.07.1867 Ulrik Olsen Munkajord Gbr. Simon Simonsen

Lena !! Munkajord
1925 Åkra kirke 25.04.1925 Jens !! Ve Aakra Lærar
Aardal i Sogn 28.08.1895 Jørgen Olsen Vea Husm. Laura Aanensen !! Aakra 16.08.1903 Jens Aanensen !! Gbr. Kristofer !! Vie
Faren


1925 Åkra kirke 03.05.1925 David Pedersen Mannes Mannes Fisker
Mannes 05.03.1898 Peder Pedersen Mannes Gbr. Bergit !! Aarvoll Aarvoll 24.12.1903 Govert Govertsen Aarvoll Gbr. Faren.


Govert
Aarvoll
1925 Åkra kirke 09.05.1925 Ole Mandius Jørgensen !! Aakra Fisker
Aakra 02.11.1901 Jørgen Sjursen !! Fisker Gunda Matea !! Sævland Sævland 20.12.1905 Albert Kristiansen !! Fisker Faren


Sigvald Eskil !! Kvala
1925 Kopervik kirke 21.05.1925 Nils Andreas Mikkelsen Aadland Aadland Gbr.
Aadland 06.10.1895 Mikkel Jakobsen Aadland Gbr. Emma Maria !! Aadland Aadland 03.10.1910 Ingvald Olsen Aadland Fisker Fædrene


Fædrene


1925 Åkra kirke 23.05.1925 Oliver Simonsen !! Aakra Fisker
Aakra 05.08.1900 Simon Oliversen !! Fisker Flory Alida !! Sand Aakra 12.05.1901 Fredrik !! Sand Handelsm. Knut Oliversen

Anna Hansen
Aakra
1925 Åkra kirke 04.07.1925 Sivert Bendik Reinertsen !! Skudeneshavn Baker
Skudenes 05.01.1902 Tor Reinertsen !! Baker Didrikke Helena Knutsen !! Aakra 22.04.1900 Jakob Knutsen !! Fiskehandler Arne !! Tangen Aakrehamn Gerda !! Tangen Aakrehamn
1925 Åkra kirke 26.07.1925 Teodor Olsen Haringstad Mannes Skomaker
Stavanger 11.02.1878 Ole Tobias Olsen !! Skomaker Karen berdina Torsen Mannes Mannes 24.09.1873 Tore !! Mannes Gbr. Samson Simonsen
Kopervik Tandrup !! Fagerland Fagerland
1925 Åkra kirke 12.09.1925 Oliver Mandius Hansen !! Aakra Fisker
Aakra 17.02.1904 Johan Berdines Olsen !! Fisker Gudrun Amalie !! Sævland Sævland 09.12.1906 Gunnar Asbjørnsen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1925 Åkra kirke 19.09.1925 Samuel Bjørnsen Dalva Nedstrand Tømmerm.
Stavanger 22.09.1897 Bjørn !! Dalva Gbr. Berta Serina !! Munkajord Munkajord 06.03.1899 Ole Mikal Davidsen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1925 Åkra kirke 19.09.1925 Jens Eriksen !! Nordre Land Emmisær
Søre Aurdal 09.10.1897 Jens Eriksen !! Kirkesanger Dagny !! Munkajord Munkajord 15.12.1903 Ole Mikal Davidsen !! Gbr. Soknepr. I. Hveem


Olene Davidsen

1925 St. Johannes, Stavanger 16.09.1925 Ole Johan Jakobsen Sævik Sævik Sjøffør
Sævik 14.05.1880 Jakob Olsen Sævik Fisker Elina Kristina Josefina !! Sævik Meløy Pr.gjeld 25.10.1897 Martinius Pedersen !! Fisker Faren


Peder Pedersen
Sævik
1925 Åkra kirke 03.10.1925 Birger Ingemar !! Hveding Sævik Fisker
Tysfjord 21.06.1898 Konrad Vilhelm Kristensen Hveding Fisker Bergit !! Rosberg Vea 11.11.1909 David Kristensen Rosberg Smed Sivert
Rosberg
Faren


1925 Åkra kirke 17.10.1925 Peder Pedersen !! Aakra Fisker
Aakra 23.03.1899 Tønnes Pedersen !! Gbr. Thea Malene !! Sjøen Aakra 11.02.1904 Tønnes Olsen Sjøen Gbr. Faren


Alfred
Klæhaug
1925 Åkra kirke 25.10.1925 Albert Aanensen !! Aakra Fisker
Aakra 07.04.1902 Jens Aanensen !! Gbr. Alise !! Syrevik Syre 29.10.1908 Peder Pedersen Syrevik Fisker Fædrene


Fædrene.


1925 Åkra kirke 25.10.1925 Lars Johannessen Hjelmevoll Ulvik Gbr.
Ulvik 25.08.1904 Johannes Nilsen Hjelmevoll Gbr. Kristine Emilie !! Mannes Mannes 22.12.1901 Johan Kristofersen Mannes Fisker Kasper Bertelsen
Kopervik Anne Marta Bertelsen
Kopervik
1925 Åkra kirke 07.11.1925 Jakob Johannessen Træland Trælhaug Sjøm.
Lindaas 22.10.1863 Johannes Jakobsen Træland Husm. Ingeborg Sofie !! Torland Alversund 10.12.1883 Lars Knutsen Totland Gbr. David Davidsen Trælhaug
Ole !! Keilen Aakra
1925 Åkra kirke 14.11.1925 Ole Mandius Olsen !! Aakra Fisker
Aakra 09.07.1899 Ole Berdines Oliversen !! Fisker Gjerda Helene Jørgensen !! Kvilhaug i Skudenes 20.06.1904 Jørgen Jørgensen Kvilhaug Matros Fædrene


Fædrene


1925 Åkra kirke 21.11.1925 Bendik !! Sørlund Munkajord Elektriker
Munkajord 30.08.1901 Lars Kristensen Munkajord Fisker Nille Serine !! Mannes Mannes 29.06.1901 Nils Olai Larsen Mannes Fisker Faren


Lars Larsen Mannes
1925 St. Johs. Stavanger 07.11.1925 Vilhelm Georg Mandiussen Sævland Sævland Fisker
Mannes 08.10.1897 Mandius Hansen Mannes Fisker Janna Gustine !! Sævik Sævik 13.11.1898 Kristen Johannessen Sævik Fisker Faren


Malene Paulsen Ysthus
1925 St. Johs. Stavanger 15.11.1925 Sigvard Tønnessen !! Aakra Fisker
Aakra 23.10.1901 Tønnes Andreas Tønnessen !! Fisker Johanna Margit Olsen !! Aakra 25.03.1904 Ole Johan Olsen Liknes Gbr. Fædrene


Fædrene


1925 Åkra kirke 27.11.1925 Knut Andreas !! Sand Aakra Ekspeditør
Aakra 17.06.1902 Fredrik !! Sand Handelsm. Klara helene Govertsen !! Aakra 25.08.1901 Jon Govertsen Grindhaug Fisker Faren

Aakra Anny !! Grindhaug Aakra
1925 St. Johs. Stavanger 22.11.1925 Fredrik Hansen !! Eigersund Bøkker
Eigersund 16.12.1897 Sofus Hansen !! Styrm. Signe Torgilsen Fisker Aakra 03.10.1899 !! Torgilsen !! Fisker







1925 Åkra kirke 26.12.1925 Asbjørn Emil !! Mannes Mannes Fisker
Mannes, Sævland 03.12.1897 Kornelius Larsen Mannes Gbr. Hjørdis Vilhelmine !! Lund Kaafjord i Alta 07.04.1901 Jørgen Korneli !! Lund Verksarb. Faren


Lars Korneliussen Mannes
1926 Åkra kirke 14.02.1926 Simon Andreas Didriksen !! Aakra Fisker
Aakra 31.12.1898 Didrik Andreassen !! Fisker Josefine Maria !! Olsdtr. Aakra 16.11.1901 Ole Johannessen !! Fisker Nils Vilhelmsen

Faren


1926 Åkra kirke 28.03.1926 Lars Nilsen (Liknes) f.t. Liknes Farmer i Canada
Liknes 04.05.1888 Nils Larsen Liknes Gbr. Berta Maria !! Liknes Mjølhus i Skudmenes 12.12.1898 Kristofer Johannessen !! Fisker Johan Nilsen Liknes
Faren


1926 Vår Frelses Kirke, Haugesund 28.04.1926 Jakob !! Medhaug Medhaug Sjoffør
Medhaug 16.01.1891 Knut Didriksen Medhaug Gbr. Magda !! Storm Stavanger 16.05.1906 Mats Nikolai !! Storm Arbeidsform. Faren


G. !! Mydland
1926 St. Petri. Stavanger 24.04.1926 Ludvig Johan Kristoffersen !! Munkajord Fisker
Munkajord 28.09.1901 Kristoffer Hansen Munkajord Gbr. Ragnhild Amanda Rasmussen !! Munkajord 17.09.1901 Rasmus Olsen Munkajord Gbr. Faren


Anne Malena !! Munkajord
1926 St. Petri, Stavanger 10.05.1926 Jon !! Ørevik Valestrand Gbr.
Sveio 03.06.1896 Sivert Jonsen Ørevik Gbr. Johanna Karina !! Tjøsvoll Tjøsvoll 04.10.1895 Lars Josefsen Tjøsvoll Gbr. Marie !! Ørevik Kopervik Lovisa !! Tjøsvoll
1926 Åkra kirke 23.05.1926 Olav Larseus !! Haringstad Haringstad Fisker
Haringstad 28.10.1905 Ola Jakobsen Haringstad Gbr. Elisa Maria !! Sævland Sævland 04.09.1904 Johannes Tomassen Sævland Gbr. Fædrene


Fædrene


1926 Åkra kirke 23.05.1926 Oskar !! Høie Kvitingsøy Fisker
Kvitingsøy 22.10.1900 Ole !! Høie Fisker Elora !! Medhaug Medhaug 21.10.1901 Kristofer !! Medhaug Gbr. Faren


Marie !! Høie Kvitingsøy
1926 Åkra kirke 12.06.1926 Lars Mandius Eliussen Akre Canada Farmer
Aakra 09.10.1891 Elius Larsen !! Fisker Elen !! Sjøen Aakra 17.10.1895 Johannes Olsen Sjøen Gbr. Lars Oliversen

Faren


1926 Åkra kirke 19.06.1926 Halvor Martinius !! Melkevik Haugesund Sjoffør
Avaldsnes 16.10.1900 Korneliu !! Melkevik Sjøm. Sally Olene !! Rosberg Vea 11.09.1904 David Kristensen !! Smed Fædrene


Fædrene


1926 Kopervik 19.06.1926 Kristofer !! Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 27.10.1899 Laurits Kristofersen !! Fisker Lina !! Nes Nes 21.06.1901 Peder Olsen Nes Gbr. Fædrene


Fædrene


1926 Åkra kirke 19.06.1926 Kristian Emil !! Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 30.04.1900 Gunnar Eliassen Tjøsvoll Gbr. Signe Malene !! Medhaug Medhaug 17.06.1902 Knut Didrik Jakobsen Medhaug Gbr. Fædrene


Fædrene


1926 St. Petri, Stavanger. 25.09.1926 Rasmus Johannesen Sjøen Aakra Fisker
Aakra 06.08.1898 Johannes Olsen sjøen Gbr. Johanna !! Tøge Nedstrand 23.03.1906 Nils Johnsen Tøge Husmann Jonas Rasmussen Tjøsvoll
Klara !! Sjøen Aakra
1926 Åkra kirke 02.10.1926 Børge Gotfred !! Nordnes Skudenes Fisker
Skudeneshavn 06.05.1908 Lars Pedersen Nordnes Fisker Grete Synnøva !! Grindhaug Aakra 06.01.1909 Johan Mandius Govertsen Grindhaug Fisker Faren

Skudenes Johanna !!

1926 Åkra kirke 31.10.1926 Erling Hansen !! Stavanger Fabrikarb.
Vega Pr.gj. 17.08.1902 Hans Evertsen !! Fisker Hilda Dortea Eliassen !! Aakra 26.08.1904 Elias Eliassen !! Fisker Martine
Grindhaug Aakra Albert Palmer Edvartsen
Stavanger
1926 Åkra kirke 06.11.1926 Johannes Andersen !! Strand Pr.gj. Tekniker
Strand 02.07.1901 Johan Andersen !! Møllearbeider Anna Matilde Aanensen !! Aakra 16.08.1903 Jens Aanensen !! Gbr. Johan Aanensen

Faren


1926 Åkra kirke 06.11.1926 Nils Vilhelmsen Sjøen Aakra Fisker
Aakra 27.07.1897 Vilhelm Knutsen Sjøen Gbr. Jenny Alvilde !! breidfjord Sævland 12.02.1905 Ole Kornelius Olsen !! Fisker Simon Didriksen
Aakra Gjert !! Breidfjord
1926 Åkra kirke 06.11.1926 Odvin Martin Gaudesen !! Stavanger Hermetikarb.
Stavanger 23.10.1892 Østen Gaudesen !! Fisker Kornelia !! Liknes Liknes 14.04.1897 Halvard Olsen Liknes Gbr. Lars Jakobsen
Liknes Faren


1926 Haugesund 06.11.1926 Lars !! Haugen Liknes Fisker
Liknes 12.11.1891 Nils Halvorsen Liknes Gbr. Anna Karina !! Aadland Aadland 02.09.1897 Mikkel Jakobsen Aadland Gbr. Fædrene


Fædrene


1926 St. Petri, Stavanger 10.11.1926 Lars !! Bjorheim Haugesund Kontorist
Oddernes 03.10.1884 Johannes !! Bjorheim Lærer Ragna !! Tjøsvoll Tjøsvoll 14.05.1885 Lars !! Tjøsvoll Gbr. Lovise !! Tjøsvoll
Josef Larsen
Tjøsvoll
1926 Åkra kirke 13.11.1926 Edvard Gustav !! Sævland Sævland Fisker
Sævland 04.03.1900 Lars Larsen Sævland Gbr. Otalia !! Aadland Aadland 04.03.1900 Johannes Sørensen Aadland Gbr. Ragnhild Larsen
Sævland Ola Johs. Sen !! Aadland
1926 Åkra kirke 27.11.1926 Jakob Eliassen Mosbrun Aakra Gbr.
Mosbrun 05.05.1902 Elias Johannessen Mosbrun Gbr. Olga Tollefsen !! Ferkingstad 09.11.1903 Ole Tollefsen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1926 ?? 27.11.1926 Abraham Kristensen !! Aakra Fisker
Munkajord 09.12.1899 Kristen Kristensen Munkejord Gbr. Kristina Elina !! Medhaug Medhaug 26.03.1901 Elias Eriksen Medhaug Gbr. Benham Føyen Bendiksen

Gjertrud Knutsen
Aakra
1926 ?? 27.11.1926 Benham Føyen Bendiksen !! Aakra Fiskeskipper
Torvastad 17.05.1899 Ole Andreas Bendiksen !! Fiskeskipper Gjertrud Randine Knutsen !! Aakra 15.12.1904 Henrik Knutsen !! Fiskeskipper Abraham Kristensen

Kristina Elina !! Medhaug
1926 Viet i Skudenes 21.12.1926 Olav Rudolf !! Stava Skudenes Sjoffør
Skudenes 11.11.1900 Ola Bertinius !! Stava Skipsfører Gudrun Malena Knutsen !! Aakra 06.08.1904 Jakob Knutsen !! Fisker Sivert Reinertsen
Skudenes Karl Knutsen !! Østevik
1927 Åkra kirke 04.01.1927 Peder Sivertsen Vea Vea Fisker
Aakra 1906 Sivert Pedersen Vea Fisker Anne Serine !! Stangeland N Dakota. U.S.A 1905 Ingvald Gabrielsen Stangeland Maler Fædrene


Fædrene


1927 St. Johs. Stavanger 15.01.1927 Sven !! Sletten Ysthus Fisker
Ysthus 01.07.1906 Rasmus Svendsen Sletten Fisker Ingrid !! Egge Aakra 22.05.1908 Nils !! Egge Fisker Faren

Ysthus Svend Kristen Eriksen
Aakra
1927 Kopervik 22.01.1927 Elias Ingvaldsen Aadland Aadland Fisker
Aadland 11.03.1898 Ingvald Olsen Aadland Fisker Berta Helena Knutsen !! Liknes 10.04.1901 Kornelius Knutsen Liknes Fisker Faren


Malena Knutsen Liknes
1927 Åkra kirke 13.02.1927 Helmer !! Hibnes Hibnes Fisker
Langaaker 26.10.1899 Ole Johan Johannessen Hibnes Gbr. Malena !! Medhaug Medhaug 11.12.1897 Kristofer Eriksen Medhaug Gbr. Stina !! Hibnes
Faren


1927 Åkra kirke 09.04.1927 David Pedersen Østhus Ysthus Gbr.
Søndenaa 01.11.1853 Peder Olsen Søndenaa Fisker Johanna Amalie Sverdrupsen !! Alstadhaug 05.05.1877 Peder Johan Jensen Simsøy Gbr. Kristian Størkersen

Gudveig Sverdrupsen
Ysthus
1927 Åkra kirke 09.04.1927 Karl Martin !! Dahl Munkajord Fisker
Munkajord 27.02.1903 Anders !! Dahl Gbr. Margit !! Liknes Liknes 20.08.1906 Kristofer !! Liknes Gbr. Fædrene


Fædrene


1927 Åkra kirke 14.04.1927 Tønnes Tønnessen !! Aakra Fisker
Aakra 05.10.1903 Tønnes Pedersen !! Gbr. Olena Halvorsen !! Aakra 08.07.1905 Gustav Halvorsen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1927 St. Petri, Stavanger 20.04.1927 Karl Tørrseen Ysthus Ysthus Fisker
Ysthus 30.12.1903 Tørres Karlsen Ysthus Gbr. Olga Tomine Gundersen Mannes Mannes 30.12.1903 Ole Gundersen Mannes Gbr. Fædrene


Fædrene.


1927 Torvastad 13.04.1927 Peder !! Hauge Torvastad Gbr.
Hauge i Torvestad 08.05.1900 Ommund Pedersen Hauge Gbr. Marta Serina !! Ysthus Ysthus i Aakra 08.05.1900 Halvor Davidsen Ysthus Gbr. Ingebrigt !! Dagsland
Maria !! Dagsland Vea
1927 Åkra kirke 30.04.1927 Nils Jakob !! Tjøsvoll Tjøsvoll Bygningssnekker
Tjøsvoll 25.07.1903 Nikolai Nilsen !! Gbr. Karolina Hansen !! Sævland 10.08.1906 Aammund Hansen Norem Gbr. Fædrene


Fædrene


1927 Åkra kirke 19.06.1927 Johannes Karlsen Mannes Aakra Fisker
Mannes 03.08.1905 Karl Johannessen Mannes Fisker Malena Larsen !! Aakra 18.08.1907 Mangelius Larsen !! Fisker Faren


Helena Larsen

1927 Åkra kirke 27.06.1927 Jon !! Grindhaug Aakra Fisker
Aakra 14.10.1906 Mandius Govertsen Grindhaug Fisker Maria Johannessen Sjøen Aakra 02.07.1909 Bertolles Johannessen Sjøen Fisker Mor


Far


1927 Åkra kirke 16.07.1927 Peder !! Fagerland Fagerland Lærer
Fagerland 30.12.1898 Ingvald Pedersen Fagerland Gbr. Dagny Katrine !! Presthammer Presthammer 06.01.1906 Ludvig Dagfinsen Presthammer Gbr. Fædrene


Fædrene


1927 Åkra kirke 05.11.1927 Karl Marselius Olsen (Sævland) Sævland Fisker
Sævland 20.09.1907 Ole Johannessen Mannes Fisker Regina Alfrida !! Grindhaug Aakra 17.11.1903 Jon Govertsen Grindhaug Fisker Faren


Anne !! Grindhaug
1927 Åkra kirke 12.11.1927 Tomas Vegner !! Grønningen Torvastad Gbr.
Grønningen i Torvastad 30.08.1898 Tomas Vegner Tomassen !! Gbr. Agnes Elina !! Vedø Vedø 16.01.1905 Fredrik Hansen Vedø Fisker Fædrene


Fædrene


1927 Åkra kirke 10.12.1927 Per Johan Sverdrupsen !! Ysthus Fisker
Alstahaug 12.03.1905 Søren Sverdrupsen !! Fisker Kristine Pedersen Lanndaaker Stol 04.01.1907 Peder Jakob Pedersen !! Gbr. David Pedersen

Haakon Pedersen

1927 Åkra kirke 18.12.1927 Anton !! Dahl Munkejord Fisker
Munkejord 13.06.1905 Andreas !! Dahl Fisker Eli Sofia !! Sævik Sævik 27.03.1903 Helmik Helgesen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1927 Åkra kirke 18.12.1927 Kristoffer Jakobsen Sævik Sævik Fisker
Sævik 03.12.1894 Jakob Olsen Sævik Fisker Olava Lovise Nilsen !! Koparvik 09.11.1907 Oluf Nilsen !! Sjøm. Faren


Ole !! Myhre Koparvik
1927 Åkra kirke 22.12.1927 Ludvig !! Aadland Aadland Fisker
Aadland 03.01.1906 Peder Nikolaisen Aadland Gbr. Inga Karense !! Tjøsvoll Tjøsvoll 10.09.1904 Gunnar Eliassen Tjøsvoll Gbr. Fædrene


Fædrene


1927 Kopervik 31.12.1927 Abraham Abrahamsen !! Ysthus Fisker
Ysthus 11.05.1900 Abraham Jonassen Ysthus Gbr. Fredrikke Sofie Vilhelmsen !! Sævland 31.08.1904 Fredrik Vilhelmsen !! Gr. Fædrene


Fædrene.


1928 Koperivk 07.01.1928 Karl (Aurdal) Nilsen !! Sævland Fisker
Sævland 01.10.1903 Olav Nilsen !! Fisker Ellen Olsen Langaaker Langaaker 12.08.1904 Mikal Olsen Langaaker Fisker Nils Nilsen

Mikal Olsen Langaaker
1928 St. Johs. Stavanger 14.01.1928 Knut Jakobsen !! Aakra Gbr.
Aakra 23.12.1885 Jakob Knutsen !! Gbr. Olena !! Munkejord Munkajord 18.06.1896 Mikal Davidsen !! Gbr. Ingolv !! Ytrelan
Signe !! Ytreland
1928 Åkra kirke 15.01.1928 John Valdo Andersson !! Aakra Stenarb.
Stockholm 18.01.1892 Karl Johan Andersson !! Stenarb. Signe Marie !! Hauge Haugesund 02.08.1900 Jon Torsteinsen Hauge Handelsm. Sofia !! Hennes Aakra Faren


1928 St. Johs. Stavanger 11.03.1928 Villas !! Mannes Mannes Fisker
Mannes 14.06.1906 Ole Johan Gundersen Mannes Gbr. Selma Lovisa !! Langaaker Langaaker i Skudenes 05.03.1907 Johannes Hansen Langaaker Gbr. Fædrene


Fædrene


1928 Skudenes 22.04.1928 Tomas Gerhard Pedersen !! Aakra Fisker
Aakra 28.05.1903 Ludvig Pedersen !! Fisker Gudrun Lovisa Aadnesen !! Mjølhus i Skudenes 07.08.1901 Jakob Aadnesen !! Gbr. Kristina Pedersen
Aakra Faren

Sandve
1928 Åkra kirke 21.04.1928 Jakob Johansen Hemnes Hibnes i Skudenes Gbr
Hibnes i Skudenes 14.04.1902 Johan Larsen Hibnes Gr. Konstane Julia Jensen !! Aakra 28.06.1903 Harald Johnsen Gryte Maskinist Amalia Johnsen
Koparvik Klara Nilsen
Koparvik
1928 Åkra kirke 21.04.1928 Johannes Jakobsen !! Munkajord Fisker
Aakra 08.12.1900 Jakob Hansen Munkajord Fisker Klara Elina !! Mannes Aakra 26.07.1905 Kornelius Larsen Mannes Fisker Fædrene


Fædrene


1928 Haugesund 21.04.1928 Jon Kristian Georgsen !! Sævik Fisker
Aakra 28.12.1901 Georg Kornelius Jonsen !! Fisker Petra Kristina Halvorsen !! Sund 07.11.1906 Peder Halvorsen Sund Gbr. Fædrene


Fædrene


1928 Åkra kirke 29.04.1928 Kristen Tomassen Vedø Vedøy Fisker
Vedøy 19.12.1906 Tomas Kristensen !! Fisker Grete Synnøve Nilsen !! Sævland 12.12.1907 Oluf Nilsen !! Fisker Faren


Tomina Nilsen

1928 Åkra kirke 29.04.1928 Haakon Kornelius !! Langaaker Langaaker Fisker
Langaaker 19.09.1904 Peder Jakob Pedersen Langaaker Fisker Florense Anny !! Grindhaug Aakra 25.02.1910 Jon Mandius G. Grindhaug Fisker Ragna Helene !! Langaaker
Johanna Martine !! Grindhaug
1928 Åkra kirke 05.05.1928 Lars Eliassen Akre Mosbrun Fisker
Mosbrun, Aakra 04.12.1903 Elias Johannessen Mosbrun Gbr. Berta Karina Jonassen !! Ferkingstad 11.07.1904 Hannes Jonassen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1928 Åkra kirke 01.07.1928 Sven Jakobsen !! Aakra Sjøm.
Aakra 24.02.1907 Edvard Jakobsen !! Sjøm. Anne Johannessen Hibnes Hibnes 10.06.1908 Ole Johan Johannesen Hibnes Sjøm. Faren


Anna
Hibnes
1928 Åkra kirke 01.07.1928 Gunnar Olsen Mannes Aakra Fisker
Aakra 12.01.1898 Ole Johan Gundersen !! Gbr. Anna Imerensa !! Tjøsvoll Aakra 16.06.1904 Albert Johan !! Tjøsvoll Gbr. Fædrene


Fædrene


1928 Åkra kirke 07.07.1928 Albert Kornelius Tomassen !! New York Fisker
Trælhaug 05.08.1891 Tomas Asbjørnsen Trælhaug Gbr. Janna Helene Jakobsen !! Sævik 09.07.1890 Johan Olsen !! Fisker Johannes Tomassen
Trælhaug Faren


1928 Åkra kirke 19.07.1928 Erik Edvardsen Aadland Aadland Fisker
Aadland 10.09.1908 Edvard Kornelius Eriksen !! Fisker Inger !! Medhaug Medhaug 17.07.1910 Lars Eriksen Medhaug Fisker Fædrene


Fædrene


1928 Åkra kirke 10.10.1928 Louis (Lars) Hanson (Pedersen !! Sævland Bygningsmann
Tangen i Aakra 04.05.1861 Peder Hansen Tangen !! Torborg Maria !! Andersland Ragnvaldjord 28.05.1855 Tollus Halvorsen !! !! Peder Pedersen Tangen
!!


1928 Åkra kirke 20.10.1928 Lars He`len Pallesen !! Kvitsøy Fisker
Kvitsøy 22.01.1895 Laurits Pallesen !! Los Katrina !! Medhaug Medhaug 01.06.1902 Kjel Olsen Medhaug Gbr. Mandius !! Hillesland
Jakob Nilsen Aadland
1928 Åkra kirke 22.10.1928 Laurits Pedersen Meling Kvitsøy Fisker
Kvitsøy 22.08.1900 Mandius Pedersen !! Fisker Hanna Tomina !! Medhaug Medhaug 17.04.1903 Kristofer Eriksen !! Fisker Gerhard Pedersen Meling Kvitsøy Faren


1928 Kopervik 28.10.1928 Johan Ludvig !! Liknes Liknes Gbr.
Liknes 19.01.1906 Andreas Tønnessen Liknes Gbr. Ragnhild !! Sjøen Aakra 16.03.1908 Lars Oliversen Sjøen Fisker Fædrene


Fædrene


1928 Åkra kirke 28.10.1928 Kristoffer Knutsen !! Aakra, til sjøs Maskinist
Aakra 14.11.1906 Henrik Knutsen !! Fisker Signe !! Smedsvik Skaare 20.01.1910 Lars Sigfred !! Smedsvik Gbr. Alfred !! Klæhaug
Knut Knutsen
Aakra
1928 Åkra kirke 24.11.1928 Johannes Olsen Mannes Mannes Fisker
Mannes 17.03.1895 Ole Larsen !! Fisker Lena !! Liknes Liknes 11.12.1901 Ole Johan Olsen Liknes Gbr. Bendik !! Mannes Aakra Faren


1928 Åkra kirke 02.12.1928 Erik Sjursen Eikje Eikje i Tysvær Gbr.
Tysvær 04.12.1902 Sjur Ommundsen Eikje Gbr. Margreta !! Amland Ysthus 04.12.1902 Stenius S. !! Amland Hustømmermann Sven !! Amland Ysthus Faren


1928 St. Petri, Stavanger 08.12.1928 Aleksander Andersen Vedøy Vedøy Fisker
Avaldsnes 28.02.1891 Anders Andersen Vedøy Gbr. Anne Marta !! Vedøy Vedøy 25.02.1909 Tomas Kristensen Vedøy Fisker Serina !! Vedøy
Faren


1928 Åkra kirke 15.12.1928 Nils Andreas Kristensen !! Sævik Sjåffør
Munkajord 19.06.1890 Kristen Kristensen !! Gbr. Laura Malena Larsen !! Sævland 20.09.1893 Ivar Larsen !! Gbr. Martin Kristensen
Munkajord Lars Larsen
Nordstokke
1928 Kopervik 15.12.1928 Josef Johansen Tjøsvoll Tjøsvoll Gbr.
Tjøsvoll 09.06.1901 Johan Josefsen Tjøsvoll Gbr. Hanna Karina Olsen !! Aakra 08.01.1909 Ole Nilsen !! Gbr. Josef Josefsen Tjøsvoll
Jens !! Tjøsvoll
1928 Åkra kirke 22.12.1928 Rasmus Larsen Tjøsvoll Tjøsvoll Gbr.
Tjøsvoll 04.02.1904 Jonas Larsen Tjøsvoll Fisker Målfrid Kristine f. Olsen Vea Haugesund 20.10.1904 Peter Olsen !! Smed Faren


Edvard Svendsen Vea
1928 Åkra kirke 29.12.1928 Jørgen Jørgensen Sandhaaland Sandhaland Fisker
Sandhaaland 23.09.1907 Jørgen Gregoriussen Sandhaaland Gbr. Ragna !! Klæhaug Aakra 02.01.1907 Teodor !! Klæhaug Gbr. Fædrene


Fædrene


1928 Åkra kirke 29.12.1928 Ole Andreas Svendsen !! Ysthus Fisker
Ysthus 09.08.1904 Sven Mandius Svendsen !! Fisker Anna Elisabet Johannessen !! Sævik 22.12.1907 Johannes Berides Sørensen !! Fisker Faren


Magnus Johannessen
Sævik
1928 Haugesund 12.12.1928 Tomas Mikkelsen (Aadland) Aadland Fisker
Aadland 06.06.1904 Mikkel Jakobsen Aadland Gbr. Gabrielle Teodora !! Presthammer Aadland 06.06.1904 Ludvig Dagfinnsen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1929 Åkra kirke 07.04.1929 Lars Magnussen !! Aakra Fisker
Aakra 11.01.1903 Mangelius Larsen !! Fisker Alfhild Ingrid Herborg Pettersen !! Aakra 11.01.1903 Albert Pettersen !! Fisker Lars Larsen
Aakra Elly Pettersen
Aakra
1929 Åkra kirke 14.04.1929 Knut Johan Knutsen !! Aakra Fisker
Aakra 26.11.1908 Henrik Knutsen !! Fisker Marta Serine !! Smedsvik Staango i Torvastad 30.11.1902 Lars Sigfrid Larsen Smedsvik Slakter Fædrene


Fædrene.


1929 Åkra kirke 27.04.1929 Didrik Hansen !! Ysthus Sjoffør
Ysthus 03.02.1901 Didrik Hansen !! Gbr. Ragna !! Tjøsvoll Tjøsvoll 15.01.1905 Josef Josefsen !! Gbr. Hans Didriksen
Ysthus Faren.


1929 Åkra kirke 27.04.1929 Jørgen Andreas !! Lund Mannes Fisker
Kaafjord i Alta 19.02.1905 Jørgen Karoli !! Lund Grupearb. Karolina !! Sævland Sævland 28.11.1910 Alfred Olaus Olsen !! Murer Asbjørn
Mannes
Faren


1929 Kopervik kirke 27.04.1929 Tomas Johannessen Sævland Sævland Fisker
Sævland 20.01.1903 Johannes Tomassen !! Fisker Anna Karina !! Sævland Sævland 17.12.1905 Albert Kornelius !! Sævland Gbr. Fædrene


Fædrene.


1929 Åkra kirke 27.04.1929 Endre Mikal !! Sund Sund Fisker
Sund 01.09.1903 Peder Halvorsen !! Gbr. Anna Josefine !! Hatlø Sævik 25.05.1903 Matias Hansen Hatlø Fisker Reinert
Fletten Koparvik Hanna
Fletten Koparvik
1929 Kopervik 04.05.1929 Hannes Georg !! Kvilhaug Kvilhaugsvik Fisker
Kvilhaugsvik i Skudenes 03.12.1899 Ole Berdines Baardsen !! Hustømmermann Elen Karina !! Aadland Aadland 29.08.1902 Halvard Mandius Eriksen Aadland Fisker Fædrene.


Fædrene.


1929 Åkra kirke 09.05.1929 Ingolf Emil Hansen !! Hellesøy Fisker
Stavanger 11.04.1909 Bernhard Hansen !! Byarbeider Inger Marie !! Hellesøy Vedøy 23.06.1910 Nils Nilsen Hellesøy Fisker Kari Pauline !! Hellesøy
Hans Davidsen Vea
1929 Haugesund 17.05.1929 Magnus Johan Tomassen !! Kvitsøy Fisker
Kvitsøy 05.05.1906 Tomas Torgersen !! Fisker Dagny Jakobine !! Kallevik Haugesund 12.07.1907 Sven Matias Torsen Kallevik Baker Laurits Pedersen Medhaug
Janna
Liknes
1929 Stavanger Domkirke 01.06.1929 Hans Tørresen Vea Vea Fisker
Vea 12.08.1894 Tørres Tørressen Vea Gbr. Susanna Dorotea !! Dahl Vea 14.04.1902 David !! Dahl Gbr. Magnus Tørresen Vea
David !! Dahl
1929 Skudeneshavn 06.07.1929 Arnt Helmer !! Grindhaug Aakra Fisker
Aakra 29.11.1895 Torgils !! Grindhaug Skipper Anna Gurine Aslaksdtr. Røen Holmedal 13.08.1896 Aksel Sjursen Røen Gbr. Karl
Grindhaug Aakra Torbjørn I. !! Tofte Holmedal
1929 Åkra kirke 04.08.1929 Jørgen Emanuel Kristiansen !! Aakra Baker
Aakra 22.07.1905 Kristian Gerhar Olsen !! Stenarbeider Nelly Malinde !! Hauge Aakra 29.12.1905 John Torsteinsen Hauge Landhandler Fædrene


Fædrene


1929 Åkra kirke 18.09.1929 Magnus !! Ferkingstad Ferkingstad Fisker
Ferkingstad 29.07.1902 Knut Jakob Monsen Ferkingstad Gbr. Ingeborg Karina Salvesen !! Aakra 03.02.1906 Salve Hansen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1929 Åkra kirke 29.09.1929 Lars Larsen Sandhaaland Sandhaaland Fisker
Sandhaaland 24.04.1908 Lars Andreas Jakobsen S. Gbr. Tilla Tønnessen !! Aakra 13.03.1910 Tønnes Eliassen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1929 Åkra kirke 12.10.1929 Karl Severin !! Tuvnes Haugesund Sjømann
Sør-Frøya 07.07.1901 Martin Henriksen Tuvnes Fisker Gudveig Sofie Sverdrupsen !! Leirfjord i Alstahaug 18.03.1901 Søren Aas Sverdrupsen !! Fisker Per Sverdrupsen
Veavaag Johannes Pedersen
Veavaag
1929 Haugesund 19.10.1929 Lars Bernhard !! Ragnvaldjord Ragnvaldjord Fisker
Ragnvaldjord 24.02.1906 Alfred Larsen Ragnvaldjord Fisker Hanna Tersia !! Mannes Mannes 26.01.1904 Gabriel !! Mannes Fisker Kristian !! Ragnvaldjord Aakra Gustv Johannessen
Koparvik
1929 Åkra kirke 09.11.1929 Torgils !! Hemnes Hibnes Fisker
Skudens 02.11.1901 Ole Ingvald !! Hemnes Gbr. Kristiana Pedersen !! Aakra 20.03.1908 Ludvig Pedersen !! Fisker Faren


Kristina Pedersen

1929 Åkra kirke 16.11.1929 Erling !! Bang Munkajord Fisker
Munkajord 13.07.1907 Oluf !! Bang Fisker Elisa Eliassen !! Aakra 13.04.1912 Elias Eliassen !! Fisker Gurina !! Bang Munkajord Marie !! Dyrland Vikra
1929 St. Petri, Stavanger 23.11.1929 Gunvald Tørressen Vea Vea Fisker
Vea 10.09.1896 Anna Helene !! Storøy Fisker Anna Helena !! Storøy Storøy 18.03.1902 Rasmus Endressen !! Fisker Faren


Faren


1929 Åkra kirke 30.11.1929 Gunder Gjetmundsen !! Ferkingstad Fisker
Ferkingstad 12.11.1905 Jetmund Gunnarsen !! Gbr. Bergit Tomassen !! Aakra 09.10.1905 Tomas Martin Tomassen !! Fisker Fædrene


Fædrene.


1929 Åkra kirke 07.12.1929 Hans Olai Davidsen Vea Vea Sjoffør
Vea 28.01.1901 Davi Tørressen Vea Gbr. Karen Margreta !! Hopsdal Stord 23.11.1905 Ingvald Larsen Hopsdal Gaardsarbeider Faren


Klara Helgesen
Munkajord
1929 Åkra kirke 22.12.1929 Jon Kristian !! Storøy Storøy Fisker
Ysthus 16.09.1907 Endre Martin Endressen !! Fisker Martea !! Ferkingstad Ferkingstad 09.05.1908 Didrik Andreas Gunnarsen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Kopervik 11.01.1930 Knut !! Mosbrun Aakra Gbr.
Aakra 22.01.1901 Elias Johannessen !! Gbr. Elise Marie !! Velde Avaldsnes 24.08.1908 Jon Josefsen Velde Gbr. Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 08.02.1930 Ingvald Benoni Pedersen !! Sævik Fisker
Sævik 25.06.1906 Peder Johan Dahl Beninisen !! Fisker Amanda !! Sandhaaland Sandhaaland i Skudemnes 25.05.1904 Johs. Johannessen Sandhaaland Gbr. Ingebrigt !! Jøsen Austreid Lisbet !! Jøsen Austreid
1930 Kopervik 16.03.1930 Ole Jakobsen !! Munkejord Fisker
Munkejord 02.07.1906 Hans Jakob Hansen !! Fisker Nora Bergitte !! Hauge Liknes 03.09.1907 Bernt Nilsen Hauge Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Haugesund 11.03.1930 Olav Ingvaldsen ! Aadland Fisker
Aadland 26.11.1907 Ingvald Olsen Aadland Gbr. Anna Elisabet !! Presthammer Presthammer 26.11.1907 Ludvig Dagfinnsen P. Gbr. Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 23.03.1930 Sofus Olai Kaurin !! Kildal Aadland Sjømann
Nidaros 07.05.1899 Eilert !! Hagerup Kildal Sjømann Randi Karina !! Aadland Aadland 07.03.1906 Edvard Kornelius Eriksen !! Fisker Kristian !! Løvaas Sandnes Faren


1930 Åkra kirke 05.04.1930 Hans Benjamin Ditlef !! Øysund Meløy Fisker/Gbr.
Meløy 20.05.1888 Georg Pedersen Øysund Gbr. Malena !! Munkejord Munkajord, Aakra 10.03.1893 Ole Mikal Davidsen Munkajord Gbr. Ole Pettersen
Meløy Faren


1930 Åkra kirke 12.04.1930 Johannes Torbjørnsen !! Stord Fisker
(Huglo) Stord 27.11.1904 Torbjørn Knutsen Huglo Gbr. Olena !! Sørlund Munkajord 14.10.1906 Lars !! Munkejord Fisker Bendik !! Sørlund
Faren


1930 Åkra kirke 12.04.1930 Vilhelm Vilhelmsn !! Sævland Fisker
Sævland 31.08.1900 Fredrik Vilhelmsen !! Fisker Ragna Tønnessen !! Aakra 23.03.1904 Tønnes Eliassen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 19.04.1930 Gerhard Severin Sjursen !! Aakra Fisker
Fagerland, Aakra 18.07.1909 Simon Andreas Sjursen !! Fisker Elisabet Svensen !! Aakra 04.07.1909 Lars Svensen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 27.04.1930 Gustav Gunnarsen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 29.12.1899 Gunnar Gunnarsen Tjøsvoll Fisker Gjerda Margreta !! Mannes Aakra 05.06.1904 Aanen Haakonsen Mannes Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 26.04.1930 Simon Johannessen Tveit Tveit Fisker
Tveit 03.02.1904 Johannes Simonsen Tveit Fisker Olene Laurense Gunvaldsen !! Trælhaug 08.07.1908 Gunvald Olsen Trælhaug Fisker Fædrene


Fædrene.


1930 St. Petri, Stavanger 26.04.1930 Helge Helmiksen Sævik Sævik Sjøm.
Sævik 18.07.1907 Helmik Helgesen Sævik Gbr. Anna Josefsen Tjøsvoll Tjøsvoll 12.02.1913 Josef Josefsen Tjøsvoll Gbr. Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 10.05.1930 Jon Martin !! Kalstø Avaldsnes Fisker
Avaldsnes 29.03.1904 Sven Akselsen Kalstø Fisker Ragnhild Elise !! Bang Tysvær 11.03.1909 Oluf Kristian Bang Johansen !! Fisker !! !! Kvalevaag
Jørgine !! Bang
1930 Haugesund 04.05.1930 Simon Simonsen !! Haugesund Livsforsikringsagent
Fjelberg 09.11.1899 Simon Simonsen Kaata Gbr. Klara !! Sjøen Aakra 08.03.1902 Johannes Olsen Sjøen Gbr. Nils !! Vaka Haugesund Faren


1930 Kopervik 31.05.1930 David Georg Davidsen !! Skudenes Sjømann/Fisker
Skudenes 09.09.1907 David Davidsen !! Fisker Lisebet Malena !! Fagerland Aakra 27.02.1910 Ole Halvorsen Fagerland Gbr. Tea Kristensen

Faren


1930 Åkra kirke 22.06.1930 Kristen Kristensen Munkajord Munkajord Fisker
Munkajord 08.01.1903 Kristen Kristensen !! Fisker Ragna !! Sjøen Aakra 30.08.1905 Tønnes Oliversen Sjøen Fisker Fædrene


Fædrene.


1930 St. Petri, Stavanger 18.06.1930 Kristen Bertinius Kristensen !! Aakra Fisker
Aakra 12.10.1904 Tormod Kristensen !! Fisker Anna Emilie Hansen !! Aakra 31.01.1901 Peder Hansen !! Fisker Tea Kristensen

Faren


1930 Åkra kirke 28.06.1930 Jørgen Johannessen (Sævland) Sævland Sjømann
Sævland 16.02.1907 Johannes Asbjørnsen Sævland Gbr. Laura !! Grindhaug Aakra 25.08.1911 Johannes !! Grindhaug Fisker Faren


Tala !! Grindhaug
1930 Åkra kirke 28.06.1930 Johannes Georgsen !! Aakra Fisker
Aakra 18.01.1910 Georg Johannessen !! Murer Klara Gurina !! Tangen Tangen 01.03.1911 Sivert Pedersen Tangen Fisker Faren


Anna Kristense Kristiansdtr.

1930 Åkra kirke 28.06.1930 Ole Johannessen Salvanes Aakra Fisker
Aakra 21.10.1906 Johan !! Salvanes Fisker Elen Maria !! Ferkingstad Ferkingstad 05.06.1910 Emanuel Endressen Ferkingstad Gbr. Fædrene


Fædrene


1930 Haugesund 28.06.1930 Hagbard !! Trælhaug Trælhaug Fisker
Trælhaug 23.03.1900 David Davidsen Trælhaug Gbr. Klara Helene !! Liknes Liknes 05.09.1904 Lars Gunnarsen Liknes Gbr. Hanna !! Trælhaug
Maria !! Liknes
1930 Åkra kirke 21.09.1930 Peder Severin Pedersen Kvilhaugsvik Kvilhaugsvik i Skudenes Sjømann
Skudenes 25.08.1902 Peder Olai Larsen Kvilhaugsvik Gbr. Ingebjørg !! Hauge Haugesund 30.01.1903 Jon Torsteinsen Hauge Handelsmann Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 05.10.1930 Helmik Olaus Martinsen Lund Ragnvaldjord Gbr.
Ragnvaldjord 15.11.1898 Helmik Martin !! Ragnvaldjord Gbr. Helga Lovisa !! Ragnvaldjord Haavik i Avaldsnes 12.05.1906 Sivert !! Ragnvaldjord Lærer Fædrene


Fædrene.


1930 Kopervik 04.10.1930 Peder Tomassen !! Aakra Fisker
Aakra 12.07.1907 Tomas Martin Tomassen !! Fisker Gjertrud !! Sandhaaland Sandhaaland 08.10.1907 Johs. Sjursen Sandhaaland Gbr. Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 08.11.1930 Kolbein Albertsen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 15.05.1900 Albert Larsen Tjøsvoll Gbr. Tomine !! Aadland Aadland 08.12.1903 Mandius Eriksen Aadland Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 08.11.1930 Vilhelm Mandius !! Mannes Mannes Fisker
Mannes 26.03.1905 Peder Pedersen Mannes Gbr. Signe Serina !! Ytshus Ysthus 01.10.1909 Edvard Sørensen !! Fisker David Pedersen
Mannes Faren


1930 Kopervik kirke 15.11.1930 David Davidsen Dahl Vea Fisker
Vea 24.09.1905 David !! Vea Gbr. Tora !! Vettaland Vettaland, Ogna 18.05.1911 Gabriel Larsen Vettaland Gårdsarbeider Faren


Valetta !! Vettaland Tjøsvoll
1930 Åkra kirke 29.11.1930 Kristen Sivertsen Vedø Ysthus Fisker
Ysthus 12.10.1905 Sivert Kristensen Vedø Fisker Klara Kjeldsdtr. Medhaug Medhaug 05.01.1910 Kjell Olsen Medhaug Gbr. Faren


Ragnhild !! Medhaug
1930 St. Petri, Stavanger 22.11.1930 Ivar !! Kvale Aakra Gbr.
Aakra 31.01.1903 Ivar Martin !! Kvale Meierist Klara Johannessen !! Aakra 04.01.1905 Jens Johannessen !! Gbr. Faren


Anna Johannessen
Aakra
1930 Åkra kirke 30.11.1930 Hans Hansen !! Aakra Fisker
Aakra 28.12.1907 Hans Hansen !! Fisker Mette Margrete Jakobsen !! Aakra 22.02.1908 Edvard Jakobsen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Kopervik 06.12.1930 Johan Gabrielsen Vaage Aakra Sjømann
Aakra 20.04.1903 Gabriel Johannesen !! Stuert Klara Marie Hansen !! Aakra 07.11.1909 Anton Kornelius Hansen !! Fisker Fædrene


Fædrene


1930 Åkra kirke 06.12.1930 Aadne Tobias Larsen Mannes Aakra Fisker
Aakra 05.10.1905 Lars A. Larsen Mannes Gbr. Olga Gurie !! Hibnes Skudenes 29.08.1906 Ole Johan Johanessen Hibnes Gbr. Faren


Stina Johannessen Hibnes
1930 Haugesund 13.12.1930 Nils G. Peterseb Berge Haugesund Bøkker
Ølen 04.08.1899 Peter Kolbeinsen Berge Gbr. Berta Kristine Kristensen !! Aakra 15.07.1903 Tomas Kristensen !! Fisker Olin !! Berge Haugesund Tea Kristensen

1930 Åkra kirke 21.12.1930 Johan Olav !! Hauge Aakra Sjoffør
Aakra 02.08.1900 Jon Torsteinsen Hauge Handelsmann Bergitte Kristine Aanensen !! Aakra 21.12.1905 Jens Aanensen !! Gbr. Fædrene


Fædrene


1931 Haugesund 13.01.1931 Nils Severin Nilsen Haugen Liknes Fisker
Liknes 18.12.1894 Nils Halvorsen Liknes Gbr. Olga !! Aadland Aakra 09.08.1899 Nikolai Nilsen Aadland Gbr. Fædrene


Fædrene


1931 Åkra kirke 21.02.1931 Toralf Bernhard Jakobsen !! Haugesund Stuert
Haugesund 10.09.1906 Jakob Jakobsen !! Stuert Hanna Elisa Knutsen !! Aakra 24.09.1909 Jakob Knutsen !! Fisker Georg Emil Jakobsen
Haugesund Faren


1931 Åkra kirke 29.03.1931 Fridtjov Mandius Pedersen !! Haugesund Sjoffør
Haugesund 07.01.1906 Joakim Pedersen !! Bøkker Emma Salvesen !! Aakra 04.11.1903 Salve Hansen !! Fisker Faren


Karine Hansen

1931 Åkra kirke 02.04.1931 Elmer Eliassen !! Aakra Stuert
Aakra 10.12.1906 Elias Eliassen !! Fisker Gjertrud Gurina !! Lund Sævland 22.08.1907 Hans Jakob !! Lund Fisker Maria !! Dyrland
Faren


1931 Åkra kirke 04.04.1931 Jonas !! Tjøsvoll Aakra Baker
Aakra 08.07.1912 Jonas !! Tjøsvoll Disponent Ingrid Oliversen !! Sandhaaland i Skudenes 20.06.1909 Oliver Johan Oliversen !! Gbr. Pauline Maria !! Tjøsvoll
Faren


1931 St. Petri, Stavanger 11.04.1931 Tomas Mandiussen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 26.08.1906 Mandius Trulsen Tjøsvoll Gbr. Valetta !! Vettaland Sandnes 19.04.1905 Gabriel Larsen Vettaland Tegl.v.arbeider Faren


Helene !! Mannes
1931 Åkra kirke 25.04.1931 Johannes Albertsen Sævland Sævland Fisker
Sævland 07.02.1908 Albert Kornelius Asbjørnsen Sævland Fisker Marta Elisabet Jakobsen !! Mannes 06.06.1904 Holger Haakonsen Mannes Fisker Faren


Karina Haakonsen Mannes
1931 Haugesund 02.05.1931 Jakob Jakobsen !! Aakra Fisker
Aakra 03.09.1907 Hans Jakob Jakobsen !! Fisker Kristina Ferkingstad !! Ferkingstad 22.10.1909 Jetmund Gunnarsen !! Fisker Arne Gabrielsen Sævland
Faren


1931 Åkra kirke 09.05.1931 Albert Halvorsen !! Aakra Fisker
Aakra 18.09.1902 Halvor Johan Larsen !! Fisker Olga Andreassen !! Skudenes 10.08.1908 Ole Andreas !! Ferkingstad Gbr. tomina Larsen

Faren


1931 Åkra kirke 22.05.1931 Reinhard Angel Johan Martinsen !! Sævik Fisker
Herøy 31.03.1888 Martin Kristoffersen !! Fisker Kornelia Andersdtr. Havstein Herøy 15.07.1897 Anders Larsen Havstein Fisker Martin Einarsen
Sævik Kristian !! Langli Sævik
1931 Åkra kirke 24.05.1931 Gunnar Gundersen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker
Tjøsvoll 10.11.1908 Gunvald Gunnarsen Tjøsvoll Fisker Inga Teresia !! Mannes Mannes 11.05.1909 Ole Rasmussen Mannes Gbr. Fædrene


Fædrene


1931 Åkra kirke 31.05.1931 Olav Martin Sørensen !! Sævland Fisker
Bergen 16.08.1892 Martinius Kristian Sørensen !! Baker Otalia !! Medhaug Aakra 05.11.1893 Elias Eriksen