Aar Kirke Vdato VMfornavn VMfarsnavn VMslektsnavn VMbosted VMyrke/stand VMfødested VMfødt VMFfornavn VMFfarsnavn VMFslektsnavn VMFyrke/stand VFfornavn VFfarsnavn VFslektsnavn VFfødested VFfødt VFFfornavn VFFfarsnavn VFFslektsnavn VFFyrke/stand VF1fornavn VF1farsnavn VF1slektsnavn VF1bosted VF1yrke/stand VF2fornavn VF2farsnavn VF2slektsnavn VF2bosted VF2yrke/stand
1914 Stavanger Domkirke 25.04.1914 Sivert Andreas
Høynes Aakre Gårdbruker Falnes Sogn 1883 Peder Sjursen Høynes Gårdbruker Malene Rasmusdatter Munkejord Munkejord 1893 Rasmus Olsen
Gårdbruker Rasmus B.
Munkejord

Karl
Lea

1914 St. Johs. Stavanger 09.05.1914 Lars Olsen Mannes Mannes Fisker Mannes 21.10.1890 Ole Johan Gundersen
Gårdbruker Johanne Nilsdatter Vea Aakre 12.11.1892 Nils Olsen Vea Gårdbruker Ludvig Aanensen


Karl
Lea

1914 Åkra kirke 06.06.1914 Johannes Johannessen Sandve Øyne Gårdbruker Ogne Sogn 1882 Johannes Johannessen Sandve Gårdbruker Hanna Olava
Dahl Vea 1887 Karl
Dahl Skibskaptein David
Dahl

Karl
Lea

1914 Åkra kirke 17.06.1914 Hans Rasmus
Ljøen Aakre Kirkesanger Sundven Sogn 1871 Rasmus Olsen Ljøen Gårdbruker Ingeborg Marie
Knudsen Aakre 1894 Jens Knudsen
Fiskehandler Jens Knudsen


Karl
Lea

1914 Åkra kirke 02.08.1914 John Nikolaus
Thysse Skaanevik Folkeskolelærer Erfjord Sogn, Jelsa pr. 1892 Johannes Kristensen Thysse Gårdbruker Ellen
Tjøsvold Aakre 15.03.1893 Rasmus
Tjøsvold Handelsmand Rasmus
Tjøsvold

Lars
Bjerkreim

1914 Johs.m. Stavanger 22.08.1914 Jakob Bertoldes Endresen Aadland Aadland Gårdbruker Aadland 1891 Endre Jakobsen
Gårdbruker Anna Margrete
Ariansen Aadland 1892 Tobias Telaus Ariansen
Folkeskolelærer T. Ariansen

Lærer G. K. Gunvaldsen

Lærer
1914 Stavanger Domkirke 25.10.1914 Didrik Olsen Sævik Vea Fisker Sævik 1891 Ole Pedersen
Gårdbruker Gjertrud Eline Olsdatter Vea Falnes Sogn 1864 Ole Kristofersen
Arbeider Hans Jakobsen


J. Kristensen


1914 Åkra kirke 02.12.1914 Ludvig Andreas Oliversen
Aakreøen Fisker Aakreøen 1887 Oliver Simonsen
Fisker Anna Maria Jørgensdatter Sandhåland Sanhåland, Ferkingstad 1894 Jørgen Jørgensen
Gårdbruker Oliver Simonsen


Laurits Jørgensen Vikre

1915 Åkra kirke 12.01.1915 Kristian Didriksen Mehaug Mehaug Fisker Mehaug 1894 Didrik Eriksen
Gårdbruker Anne Marie Olsdatter Liknes Liknes 1894 Ole Johan Olsen
Gårdbruker Didrik E.
Mehaug

Karl
Lea

1915 Ferkingstad kirke 27.04.1915 Johannes Andreas Johannssen Langaker Langaker Fisker Langaker 1893 Johannes Mortensen
Gårdbruker Marta Kornelia Johannsdatter Aadland Aadland 1887 Johannes Mortensen
Gårdbruker Joh. H.
Langaker

Nils O. Jak.
Langaker

1915 Åkra kirke 08.05.1915 David Halvorsen
Østhus Fisker Østhus 1893 Halvor Davidsen
Gårdbruker Elen Bertine Didriksdatter Sævik Sævik 1893 Didrik Stensen
Gårdbruker Didrik Stensen


Karl
Lea

1915 Åkra kirke 08.05.1915 Ingvald Berdines Sigfredsen Ragnvaldjord Ragnvaldjord Fisker Trælhaug 1883 Sigfred Arnesen
??arbeider Marta Larsdatter Tjøsvold Tjøsvold 1892 Lars Josefsen
Gårdbruker Johannes Asbjørnsen


Karl
Lea

1915 Åkra kirke 15.05.1915 Didrik Emil Tomassen Liknes Liknes
Liknes 17.03.1896 Tomas Martin Sjursen
Gårdbruker Anna Didriksdatter Liknes Liknes 01.10.1895 Didrik Paulsen
Gårdbruker Didrik P.
Liknes

Karl
Lea

1915 Åkra kirke 16.05.1915 Rasmus Martinus Sørensen
Sævlandsvik Handelsmand Førde Sogn 1868 Søren Mikalsen Skei Gårdbruker Hanna Taletta Hansdatter Mannes Mannes 1876 Hans Andreas Aanensen

Mandius Hansen Mannes

Mathias
Snørteland

1915 Stavanger Domkirke 29.06.1915 Sigvart Johan Pedersen
Tangjerd Sjømand Tjøsvold 1891 Peder Johan Pedersen
Gårdbruker Anna Marta Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1897 Ole Jakobsen
Gårdbruker Peder P.
Tangjerd

Alv
Lea

1915 St. Johs. Stavanger 05.07.1915 Ingvald
Hetland Vedø Fisker St. Petri-Stavanger 28.04.1895 Jakob Iversen Hetland Blokdreissvend Anna Emilie Helmiksdatter Sævik Østhus 21.11.1895 Helmik Seus Helgesen Sævik Gårdbruker Ingeborg
Horve Kopervik
Laura
Bon Lagårdsvei 37, Stavanger
1915 Åkra kirke 12.06.1915 Peder Johannessen Vea Vea Fisker Vea 1888 Johannes Johannessen Vea Bødtker Elen Tomine Nilsdatter Aakre Aakre 1886 Nils Johan Tørresen Vea Gårdbruker Johannes J.
Vea

Alf
Lea

1915 Åkra kirke 24.10.1915 Ole Tønnessen
Aakre Fisker Aakre 1888 Tønnes Olsen
Gårdbruker Janna Karoline Salvesdatter Aakre Aakre 1895 Salve Hansen
Fisker L. O.
Egge

Karl
Egge

1915 Åkra kirke 29.10.1915 Nils Nilsen Mannes Mannes Skomaker Mannes 1886 Nils Olsen
Gårdbruker Olga Terese Kristofersdatter
Hadsel, Vesterålen 1894 Kristofer Kristiansen Sildpollen
Andreas A.
Østhus

Ole G.
Mannes

1915 Stavanger Domkirke 12.11.1915 Edvard Larsen Tjøsvold Tjøsvold Fisker Tjøsvold 1887 Lars Josefsen
Gårdbruker Marta Karine Tønnesdatter Aakre Aakre 1896 Tønnes Hansen
Gårdbruker Albert K.
Tjøsvold

Karl
Lea

1915 Åkra kirke 21.11.1915 Tomas Kornelius Nilsen Aakre Aakre Fisker Aakre 1894 Nils Johan Johannessen Varne Sjømand Ingeborg Marie
Kvilhaug Kvilhaug 1892 Tomas Nilsen
Gårdbruker









1907 Åkra kirke 11.07.1907 Torbjørn Endresen
Østhus Fisker Østhus 1880 Endre Markussen
Fisker Adriane Paulsdatter
Østhus 1882 Paul Didrik Eriksen
Grdbr. Sven A.
Skaar

P. D. Eriksen
Østhus
1907 Åkra kirke 13.07.1907 Kristian Albert Antonsen
Vedø Fisker Snarøen,Østre Bærum 1885 Antom Hermansen
Sagbrugsarbeider Anne Kristine Andersdatter
Kvålevåg 1883 Anders Andersen
Fisker Anders Andersen
Vedø
Elisabetth
Andersen Vedø
1907 Åkra kirke 17.10.1907 Ola Nilsen Botnen Mannes Sjømand Vikør Sogn 1885 Nils Olsen Botnen Sjømand Vilhelmine Gurine Johansdatter
Mannes 1887 Johan Kristoffersen
Fisker Lars B.
Sævland

Martin A.
Dahl

1907 Stavanger Domkirke 17.10.1907 Alfred Olaus Olsen
Sævland Murer Kinn Sogn 1886 Ole Monsen
Sjømand Gerda Amalie Gabrielsdatter
Mannes 1887 Johan Gabriel Olsen
Fisker Gabriel Olsen
Mannes
Alf Gum!!!!
Brogeland

1907 Stavanger Domkirke 22.10.1907 Johan Paulsen
Østhus Fisker Østhus 1880 Paul Didrik Eriksen
Gårdbr. Berte Malene Kristensdatter
Sævik 1887 Kristen Johannesen
Fisker Tomas Kristensen

Fisker Karl Paulsen

Fisker
1908 Åkra kirke 23.01.1908 Lars Mandius
Valhammer Aakre Fisker Aakre 31.12.1888 Lars Larsen Valhammer Norbas Lovise Helene Pedersdatter
Aakre 15.01.1889 Peder Ingebretsen
Fisker Peder Ingebretsen


Georg Johannessen


1908 Åkra kirke 02.04.1908 Rasmus Kornelius Rasmussen
Hausken, Torvestad Gårdbruker Torvestad 1867 Rasmus Larsen Torvestad Gårdbruker Berte Kristine Larsdatter
Østhus 1884 Lars Paulsen Østhus Gårdbruker Lars Paulsen
Østhus
Peder Larsen
Østhus
1908 Åkra kirke 09.04.1908 Gunvald Johan Nilsen
Liknes Gårdbruker Liknes 1886 Nils Andreas Larsen
Sjømand Ragnhild Tomine Kristoffersdatter
Aakre 1888 Kristoffer Sjursen
Gårdbr. Kristoffer Sjursen
Aakre
Johannes S.
Tvedt

1908 Åkra kirke 23.04.1908 Lars Mandius Tomassen Liknes Liknes
Liknes 1880 Tomas Salvesen
Gårdbruker Olava Lovise Jakobsdatter
Liknes 1882 Jakob Andreas Larsen
Fisker Jakob L.
Liknes

Tomas S.
Liknes

1908 Åkra kirke 24.04.1908 Marcelius Nithard Nilsen Liknes Ådland Fisker Kopervik 1888 Nils Andreas Larsen
Gårdbruker Aletta Marie Hansdatter Aadland Aakre 1879 Hans Jakob Andersen
Gårdbruker Knud Johansen
Liknes
J.
Hallingstad

1906 Åkra kirke 13.12.1906 Johannes Didriksen
Aakre Fisker Aakre 1883 Didrik Kristensen
Gårdbruger Ragla Eline Gundersdtr.
Ferkingstad 1883 Gunder Jonassen

Lars O. J.
Aakre

Peter Johan Johnsen


1907 Åkra kirke 11.01.1907 Kristoffer Hansen
Østhus Gårdbr. Østhus 1872 Hans Ole Hansen
Gårdbr. Mette Lovise Hansdtr.
Østhus 1870 Hans Kristoffersen
Gårdbr. Kristoffer H.
Munkejord

Didrik H.
Østhus

1907 Åkra kirke 12.04.1907 Hans Ingvald Hansen
Aakre Sjømand Aakre 1885 Hans Salvesen
Tømmermand Ragnhild Josefine Johansdatter
Tjøsvold 1888 Johan Josefsen
Gårdbr. Johan Hansen


Josef I.
Tjøsvold

1907 Åkra kirke 17.04.1907 Halvor Johan Nilsen Haugen Liknes Fisker Liknes 12.01.1883 Nils Andreas Halvorsen
Gårdbr. Hanna Sofie
Tjøsvold Aakre 11.02.1885 Sjur Jonassen
Landhandler Peder L.
Liknes

I. L.
Liknes

1907 Åkra kirke 19.04.1907 Adolf Hansen
Aakre Fisker Aakre 1873 Tørres Andreas Hansen
Gårdbr. Theodora Jakobine Larsdatter
Tvedt (Sævland) 1883 Lars Olsen
Gårdbr. B.
Hillesland

M.
Hillesland

1907 Åkra kirke 19.04.1907 Hans Jakob Jakobsen
Sævik Fisker Sævik 1882 Jakob Olsen
Fisker Ane Cecilie Gabrielsdtr.
Mannes 1885 Johan Gabriel Olsen
Fisker Gabriel
Mannes

Hans R.
Ljøen

1907 Åkra kirke 20.04.1907 Edvard Johan Sørensen
Bokn sogn Fisker Hogneland, Bokn 1881 Søren Tobias Olsen

Berta Serine Aanensdatter
Sævik 1879 Aanen Hansen Østhus Gårdbr. Sivert
Hogneland

Helmik
Sævik

1907 Åkra kirke 20.04.1907 Hans Fredriksen
Vedøen Gårdbr. Vedø 1849 Fredrik Hansen
Gårdbr. Karen Lovise Davidsdatter
Haringstad 07.01.1849 David Larsen
Gårdbr. Lars D.
Hallingstad

Ragnhild D.
Hallingstad

1907 Åkra kirke 09.06.1907 Ole Johan
Strand Hallingstad Skibstømmermand Haugesund 1886 Johan Abrahamsen Strand Guldsmedsvend Ingeborg Kristine Johansdatter
Møglebust, Avaldsnes 1886 Osmund Johan Thorsen
Murer Hans
Ljøen
Kirkesanger N. E.
Aarøy
Lærer
1908 Åkra kirke 30.04.1908 Kristen Kristensen Munkejord Munkejord Gårdbruker Munkejord 1868 Kristen Kristensen
Gårdbruker Lisabet Ragnhild Johannesdatter
Sævik 1880 Johannes Gudmundsen
Gårdbruker Gunvald Johannessen
Sævik
Fru Gunvald Johannessen
Sævik
1908 Åkra kirke 30.05.1908 Ludvig Johan Larsen Tjøsvold Tjødvold Fisker Tjøsvold 1883 Lars Josefsen
Gårdbruker Marta Karina Nilsdatter Vea Vea 1884 Nils Olsen
Gårdbruker Lars Josefsen
Liknes
Nils Olsen
Vea
1908 Åkra kirke 03.06.1908 Knud Mathias Johannessen Kvale Liknes Arbeider Kvale av Skaare !! !! !!
!! Elen Jakobine
Hansen (Johnsen) Liknes 1876 Sven Andersen
Steinarbeider









1908 Åkra kirke 21.07.1908 Hans Smonsen Tvedt Tvedt Folkeskolelærer Tvedt 1880 Simon Johannessen Tvedt Gårdbruker Ragla Didriksdatter Vea Vea 1886 Didrik Svendsen Vea Gårdbruker Rasus J.
Tvedt

Didrik S.
Vea

1908 Åkra kirke 02.09.1908 Frits Hilding
Engvall Sævik Sjømand Malmø 1887 Martin
Engvall !! Tomine Sofie Hansdatter Sævik Sævik 1882 Hans Ole Pedersen
Fisker Hans O. Pedersen


Hanna
Pedersen Sævik
1908 Sstavanger Domkirke 13.10.1908 Karl Bertoldes Paulsen
Østhus Fisker Sævik 1884 Paul Didrik Eriksen
Gårdbruker Ingeborg Gurine Gudmundsdatter
Sævik 1888 Gudmund Stensen
Gårdbruker Stenius Gudmundsen
Sævik
Andreas Paulsen
Østhus
1908 Åkra kirke 15.10.1908 Stenius Gudmundsen
Sævik Gårdbruker Sævik 1885 Gudmund Stensen
Gårdbruker Inger Marie Tønnesdatter
Aakre 1886 Tønnes Olsen
Gårdbruker T. Olsen


J. Olsen


1908 Åkra kirke 24.10.1908 Anders Davidsen Sævik Sævik Fisker Sævik 1886 David Andersen
Fisker Marta Kristoffersdatter Øie Øie. Saude sogn 1885 Kristofer Torsen Øie Dagarbeider David Andersen
Sævik
Kristoffer Th.
Øie

1908 Åkra kirke 05.11.1908 Ole Gabriel Tomassen Aakre Aakre Sjømand Aakre 1887 Tomas Torsen

Florence Maline
Govertsen Hull, England 1886 Jon Govertsen
Fisker Mandius Govertsen


Georg
Grindhaug

1908 Åkra kirke 19.11.1908 Laurits Simonsen Stava Stava Skomaker Stava, Ferkingstad 1880 Simon Johnsen
Gårdbruker Regine Cesilie Kristiansdatter Medhaug Midtstkokke 1887 Edvard Kristian Eriksen
Sjømand Kristian Eriksen
Medhaug
Ole Svendsen

Skyssskaffer
1908 Åkra kirke 03.12.1908 Ole Halvorsen Fagerland Fagerland Gårdbruker Liknes 1840 Halvor Larsen
Gårdbruker Marte Karine Eliasdatter Medhaug Medhaug 1879 Elias Jakobsen Medhaug Gårdbruker Elias J.
Medhaug

Helene J.
Medhaug

1908 Åkra kirke 17.12.1908 Nils Sivert Johannessen Egge Aakre Fisker Breim sogn. Gloppen herred.Solum pr.gj. 1883 Johannes Arnesen Egge
Marie Helene
Eriksen !! 1888 Ingebret Hansen
Skibsfører Anna
Eriksen

K. Eriksen


1909 Åkra kirke 27.01.1909 Hans Kornelius Håkonsen Mannes Aakre Sjømand Mannes 1883 Håkon Ånensen Mannes Gårdbruker Marte Karine Tønnesdater
Aakr 1879 Tønnes Tønnessen Aakre Gårdbruker Torbjørn Sivertsen
Nordstokke
Peder Larsen
Langaager
1909 Hetland, Stavanger 14.03.1909 Ingvald Rosenius Pedersen
Aakrehavn Fisker Aakrehavn 1884 Peder Ingebretsen
Fisker Josefine Andrine Simonsdatter
Aakre 1882 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Peder Ingebretsen
Aakrehavn
Ole Simonsen
Aakre
1909 Åkra kirke 01.04.1909 Knut Ingvald Larsen Torvestad Torvestad Gårdbruker Torvestad 1880 Lars Knutsen Torvestad Gårdbruker Karoline Larsdatter Østhus Østhus 1881 Lars Paulsen Østhus Gårdbruker Lars Paulsen
Østhus
Peder Larsen
Østhus
1907 Åkra kirke 16.11.1907 Otelius Johan
Hagen Vedø Fisker ??? Melø 1880 Martinus Nikolai Pedersen

Ragnhild Kristine Hansdatter
Vedø 1886 Hans Fredriksen Vedø Lods Hans Fredriksen
Vedø
Karen Lovise Davidsatter


1907 Åkra kirke 20.11.1907 Johannes Didrik Johannessen
Aakre Gårdbruker Skidnedal, Falnes 12.03.1884 Johannes Kolbeinsen
Gårdbruker Anna Johanna Svendsdatter
Aakre 1884 Svend Mathias Josefsen
Søf. Johannes Kolbeinsen
Aakre
Svend Josefsen
Aakre
1907 Stavanger Domkirke 25.11.1907 Elling Kristian Johansen
Sævik Fisker Meløen 1878 Albert Matias Johansen
Gårdbruker Berta Malene Johannesdatter
Sævik 1886 Johannes Gudmundsen
Gårdbruker Gunvald Johannes

Sævik
Ingeborg Kristiane Pedersdatter


1907 Åkra kirke 05.12.1907 Anton Kornelius Hansen
Aakra Fisker Tromsø 23.05.1881. (2) Karsten Jørgen Hansen
Fisker Gjertrud Marie Pedersdatter
Aakre 1883 Peder Olsen
Gårdbruker Tønnes Pedersen


Johan Hansen


1908 Åkra kirke 12.01.1908 Tørres Rasmussen Tjøsvold Aakre Fisker Aakre 1885 Rasmus
Tjøsvold Landhandler Gunhild Serine Jørgensdatter
Kvilhaug 1887 Jørgen Didriksen
Gårdbruker David
Tjøsvold

Lars
Bjorheim

1909 St. Petri, Stavanger 28.03.1909 Johannes Johannessen
Aakre Fisker Aakre 1870 Johannes Eliassen
Fisker Emma Amalie
Hansen Aakre 1872 Tørres Andreas Hansen
Gårdbruker Lars A. J.
Aakre

Lars A. K.
Hallingstad

1909 Åkra kirke 30.04.1909 Peder Pedersen Mannes Mannes Gårdbruker Mannes 1886 Peder Pedersen
Gårdbruker Ingeborg Kristine Didriksdatter Sævik Sævik 1888 Didrik Stensen
Gårdbruker Peder P.
Mannes d.æ.

Didrik Stensen
Sævik
1909 Åkra kirke 25.04.1909 Oluf Rikard Jensen
Aakrehavn Fisker Leka 1876 Oluf Jensen Fjeldaunet Gårdbruker Josefine Antonette
Tangen Gravik Sogn. Leka 1883 Johannes Olsen Tangen Gårdbruker Mikal
Næss

Nils
Haugen

1909 Åkra kirke 08.07.1909 Nils Nilsen Vedø Vedø Fisker Vedø 1883 Nils Matias Nilsen
Fisker Kari Pauline Samuelsdatter Vedø Norway, Iowa 1888 Samuel Nilsen
Fisker Samuel Nilsen
Vedø
Johanne Lovise Pedersdatter


1909 Åkra kirke 21.07.1909 Gunvald Gundersen Ferkingstad Ferkingstad Gårdbruker Ferkingstad 1886 Gunder Gregoriussen
Gårdbruker Berta Marie Rasmusdatter Liknes Liknes 1887 Rasmus Asbjørnsen
Gådbruker Rasmus Asbjørnsen
Liknes
John Larsen
Hage
1909 Ferkingstad kirke 22.07.1909 Hans Jakob Rasmussen
Aakre Snekker Langaager, Ferkingstad Sogn 1887 Rasmus Endresen Langaager
Gårdbruger Andrea Malena Helgesdatter
Sandhaaland 1886 Helge Andreas Josefsen Aakre
Sømand Elias
Dyrland
Kirkesanger Jørgen Olsen
Kvilhaug Gårdbruker
1909 Åkra kirke 16.10.1909 Nils Andreas Larsen
Vea Sjømand Stavanger 1879 Isak Larsen
Skomaker Berdine Johannesdatter Vea Haugesund 1877 Johannes Johannessen Vea Bødtker Johannes J.
Vea

Peder Johannessn
Vea
1909 Åkra kirke 21.10.1909 Lars Bendiksen Mannes Aakre Dampskibsfører Aakre 1888 Bendik Larsen Mannes Dampskibsfører Olga Matilde
Haaland Håland, Sandeid Sogn 1891 Ole Olsen Haaland Gårdbruker Bendik
Mannes

Ole
Håland

1909 Åkra kirke 04.11.1909 Karl Hansen
Aakre Snekker Aakrehavn 1883 Hans Salvesen
Tømmermand Petra Lovise Olausdatter Haga Haga, Ferkingstad 1888 Olaus Jensen Haga Gårdbruker Hans Salvesen
Aakre
Adolf I. Nilsen


1909 Åkra kirke 11.11.1909 Peder Pedersen Aakre Aakre Fisker Aakre 1886 Peder Olsen
Gårdbruker Olava Kornelia Tønnesdatter Aakre Aakre 1889 Tønnes Tønnessen
Gårdbruker Tønnes Pedersen
Aakre
Tønnes Tønnessen
Aakre
1910 Åkra kirke 27.01.1910 Bertolles Hansen Mannes Mannes Sjømand Mannes 1879 Hans Aanensen
(Fisker) Olufine Matilde Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1885 Ole Valentinsen
Gårdbruker Mikal Olsen
Hallingstad
Lars K.
Hallingstad

1910 Åkra kirke 16.04.1910 Olav Hans Andreas
Aarø Haugesund Styrmand Sulen pr. 1884 Mons Korneliussen Aarø Kirkesanger Johanne Marie Johansdatter Hallingstad Hallingstad 1888 Ole Johan
Hallingstad Gårdbruker N . E.
Aarøy

I.
Hallingstad

1910 Åkra kirke 20.04.1910 Hans Jakob Kristoffersen Sævik Sævik Fisker Sævik 1887 Kristofer Olsen
Fisker Hilda Serine Jørgensdatter Alvestad U. S. Amerika 1888 Jørgen Helgesen
Gårdbruker Martin M.
Hope

Iver Thorsen
Sævik
1910 Åkra kirke 23.04.1910 Endre Jørgensen Langager Langager,Ferkingstad Gårdbruker Langager 1885 Jørgen Svendsen
Gådbruker Janna Lovise Johannesdatter Aadland Aadland 1891 Johannes Mortensen
Gårdbruker Johannes M.
Aadland

Nils I.
Aadland

1910 Åkra kirke 23.04.1910 Oluf Kristian Ovesen
Sævik Fisker Herø 1884 Ove Mikalsen Dalsvaag Gårdbruker Berta Malene Sørensdatter Sævik Sævik 1876 Søren Johannessen
Gårdbruker Søren Sørensen
Sævik
Helene
Sørensen Sævik
1910 Åkra kirke 23.04.1910 Ole Gabriel Gundersen
Stavanger Hermetikarbeider Hetland pr. 1881 Ole Gundersen
Arbeider Elisa Antonie
Halvorsen Aakre 1883 Halvor Halvorsen
Fisker Gotfred Halvorsen
Aakre
H.
Halvorsen Aakre
1910 Stavanger Domkirke 22.04.1910 Ole Andreas Simonsen Aakre Aakre Fisker Aakre 1887 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Marta Torgilsdatter Aarvold Aarvold 1886 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Simon Jonassen
Aakre
Torgils Govertsen


1910 Åkra kirke 04.05.1910 Rasmus Ivarsen Nordvik Manger Folkeskolelærer Nordvik, Hjelmen Sogn 1878 Ivar Rasmussen Nordvik Gårdbruker Anne Katrine
Dahl Vea 1883 Karl
Dahl Skibsreder Martin
Hope

Anders
Dahl

1910 Stavanger Domkirke 04.05.1910 Helmik Andreas Helgesen Munkejord Munkejord Fiskefartøyfører Munkejord 1885 Helge Olsen Munkejord Gårdbruker Bertine Knudsdatter Vaaga Vaaga, Avaldsnes 1885 Knud Trulsen

Ole Helgesen
Munkejord
David Helgesen
Munkejord
1906 Åkra kirke 11.01.1906 Jørgen Jakobsen
Tjøsvold Sømand Tjøsvold 1879 Nils Jakob
Tjøsvold Fisker Anne Malene Hansdtr.
Tangen 1878 Hans Hansen Tangen Gardbr. Hans
Tangen






1906 Åkra kirke 02.04.1906 Jon Mandius Govertsen
Akre Fisker Akre 28.01.1888 John Govertsen Akre Fisker Johanne Martine Tomasdtr.
Akre 1882 Tomas Thorsen Akre Slagter Lars Gundersen
Kopervik





1906 Åkra kirke 24.04.1906 Andreas Endresen
Østhus Sømand Vedø 1871 Endre Markussen !! Fisker Anne Marie Hansdtr.
Vedø 1875 Hans Fredriksen !! Lods Hans Fredriksen
Vedø





1906 Åkra kirke 21.04.1906 Jakob Andreas Didriksen
Liknæs Gardbr. Liknæs 1876 Didrik Sjursen Liknæs Gardbr. Nille Olava Reidarsdtr.
Valestrand 1881 Reidar Tjerandsen !! Arb. Nikolai Jensen
Liknæs





1906 Åkra kirke 29.04.1906 Nils Hagbart Kristiansen
Sævland Fisker Sævland 1885 Kristian Gabrielsen !! Fisker Elisabeth Lovise Halvorsdtr.
Sævland 1886 Halvor Tollefsen !! Landhandler Kristian Gabrielsen
Sævland





1906 Åkra kirke 26.04.1906 Ole Michal Olsen
Sævik Fisker Sævik 1879 Ole Kristensen Sævik Fisker Berta Malene
Sævik Sævik 1884 Johannes Johannessen Sævik Fisker Gudmund Johannesen
Sævik





1906 Åkra kirke 28.04.1906 Søren Andreas Sørensen
Sævik Fisker Sævik 1888 Søren Johannesen Sævik Gardbr. Martha Helene Thomasdtr.
Sævland 1885 Tomas Asbjørnsen Sævland Gardbr. Johannes Sørensen
Sævik





1906 Åkra kirke 18.05.1906 Johan Berdines Asbjørnsen
Sævland Gardbr. Sævland 1880 Asbjørn !! Sævland Gardbr. Elen Marie Jørgensdtr.
Sandhaaland i Ferkingstad 1885 Jørgen Jørgensen Sandhaaland Gardbr. Asbjørn
Sævland !!





1906 Åkra kirke 07.06.1906 Ole Helgesen
Munkejord Gardssøn Munkejord 1878 Helge !! Munkejord Gardbr. Mathilde Arnesdtr. Digernæs Stord 1884 Arne Torsen Digernæs Gardbr. Helge
Munkejord !!





1906 Åkra kirke 16.06.1906 Edvard Esaias Jakobsen
Bokn Sjømand Bokn 1876 Jakob Bernt Jakobsen !! Fisker Sina Marie
Svendsen Vea Vea 1886 Svend Iversen Vea Gardbr. T.
Dybing Bokn
Jakob J.
Vågshaug Bokn
1909 Åkra kirke 20.11.1909 Tore Martin Torsen Vedø Vedø Fisker Vedø 1886 Tore Andersen
Fisker Marta Elisabet Andersdatter Vedø Kvalevåg, Avaldsnes 1887 Anders Andersen
Fisker Anders A.
Vedø

Tore A.
Vedø

1910 Åkra kirke 14.01.1910 John Larsen
Aakreø Fisker Aakreøen 1887 John Kristian Larsen
Fisker Laura Olena Larsdatter Liknes Liknes 1887 Lars Larsen
Gårdbruker Reinert Svendsen
Vea
I. C. Larsen
Aakre
1910 Åkra kirke 18.01.1910 Tandrup Andreas Hansen Liknes Liknes Fisker Stavanger 1886 Andreas Nilsen
Skipper Anne Kristine Johansdatter Aadland Aadland 1883 Johannes Mortensen
Gårdbruker Johannes M.
Aadland

Halvor H.
Aadland

1910 Åkra kirke 20.01.1910 August Lidvig Larsen Aakre Strongfield, Saskatchewan, Canada Gårdbruker Aakre 1880 Lars Larsen Aakre Gårdbruker Petra Helene Mangeliusdatter Liknes Liknes 1885 Mangelius Larsen Liknes Gådbruker Mangelius Larsen
Liknes
Lars O.
Sjøen Aakreh.
1910 Åkra kirke 22.01.1910 Christian Emanuel Fischer-Larsen
Haugesund Løsarbeider Haugesund 1886 Christian Larsen
Brandinspektør Marta Karine Larsdatter Hallingstad Hallingstad 1883 Lars Davidsen
Gårdbruker Lars D.
Hallingstad

Elias
Hallingstad

1910 Åkra kirke 07.05.1910 David Larsen Sævland Sævland Fisker Sævland 1889 Lars Larsen Sævland Fisker Laura Tomine Pedersdatter Mannes Mannes 1888 Peder Pedersen Mannes Gårdbruker M. Hansen
Kopervik
Peder P.
Mannes

1910 Åkra kirke 21.05.1910 Peder Størkersen
Øathus Fisker Østhus 1882 Kristian Størkersen
Folkeskolelærer Johanna Egine
Nilsen Østhus 1882 Josef Nilsen
Landhandler David Størkersen


Karl
Lea

1910 Hetland 27.06.1910 Jakob Teodor Tønnessen Aakre Aakre Fisker Aakre 1883 Tønnes Tønnessen
Gådbruker Karine Kristofersdatter Øie Øie, Sauda 1881 Kristofer Toresen Øie Dagarbeider Tolles Tønnessen


Tore K.
Øie

1910 Ferkingstad kirke 10.07.1910 Lars Andreas Kristofersen Hallingstad Hallingstad Gårdbruker Hallingstad 1869 Kristofer Larsen
Gårdbruker Berte Serine Olsdatter Trælhaug Trælhaug 1872 Ole Aanensen

Lars A. J.
Aakre

John Larsen
Aakre
1910 Åkra kirke 09.07.1910 Erik Petter Westerlund
Aakre Fisker Vësternorlands län, Sverige 1879 !!! !!!
Arbeider Berdine Kristense
Helgesen Aakre 1868 Ingebret Salvesen
Smed Rikard Petersen


Anton
Hansen

1910 Åkra kirke 02.07.1910 Sivert Arnesen Engeset Aadland Folkeskolelærer Ørsten 1883 Arne Johannes Sivertsen Engeset Gårdbruker Elen Matilde Pedersdatter Vea Vea 1890 Peder Olsen Vea, Engeset Gårdbruker Martin
Hope

Amalie
Hope

1910 Stavanger Domkirke 13.07.1910 Ole Berdines Tørressen Vea Vea Fisker Vea 1871 Tørres Hansen
Gårdbruker Karen Tomine Knudsdatter Fosen Fosen. Avaldsnes 1878 Knud Trulsen Fosen
!! !! !!

!! !! !!

1910 Åkra kirke 06.10.1910 Govert Mandius
Grindhaug Aakre-ø Fisker Aakre-ø 10.02.1887 Torgils Govertsen Grindhaug Gårdbruker Berdine Eline Gudmundsdatter Sævik Sævik 1889 Gudmund Stensen
Gårdbruker Karl A.
Eide

Karl
Lea

1910 Åkra kirke 08.10.1910 Erik Didriksen Medhaug Medhaug Fisker Medhaug 1892 Didrik Eriksen
Gådbruker Elen Karine Larsdatter Medhaug Stava 1893 Lars Eriksen
Fisker Didrik E.
Medhaug

Tobias K.
Stava

1910 Åkra kirke 13.10.1910 Johannes Govertsen Grindhaug Aakre-ø Fisker Aakre-ø 1889 Torgils Govertsen Grindhaug Gårdbruker Tala Olsdattr Ferkingstad Ferkingstad 18.11.1889 Ole Tollefsen
Sjømand Meyer Olsen
Åkrehavn
Karl
Lea

1910 Åkra kirke 19.10.1910 Lars Helmik Svendsen Østhus Østhus Tømmermand Østhus 1887 Svend Olsen
Gårdbruker Amalie Paulsdatter Østhus Østhus 1888 Paul D. Eriksen
Gårdbruker Andreas P.
Østhus

Hans Ole Aa.
Østhus

1910 Stavanger Domkirke 30.10.1910 Jonas Simonsen Aakre Aakre Skøitefører (fisker) Aakre 1885 Simon Olai Jonassen
Gårdbruker Gjertrud Martine Nilsdatter Aadland Aadland 1891 Nils Olai Jakobsen Aadland Gårdbruker Simon Jonassen
Aakre
Lars
Sjøen

1910 St. Petri, Stavanger 16.10.1910 Hans Hansen Tangjerd Tangjerd Fisker Tangjerd 1880 Hans Hansen Tangjerd Gårdbruker Marie Larsdatter Hjertaas Lindås pr. 1880 Lars Nilsen Hjertaas Gårdbruker E.
Hallingstad

Fredrik H.
Vedø

1910 Åkra kirke 03.11.1910 Tønnes Tønnessen Håstø Aakre Fisker Aakre 1892 Tønnes Tønnessen
Gårdbruker Sina Amalie Sivertsdatter Sørstokke Sørstokke 1892 Sivert Johan Johnsen (Danielsen)
Gårdbruker Tønnes Pedersen Aakre

Andreas Tønnessen Aakre

1906 Stavanger Domkirke 20.09.1906 Hans Severin Henriksen Flornæs Alversund Folkeskolelærer Onarheim 1877 Henrik Fredriksen Flornæs Gårdbruger Oline
Sævereide Aakre 1881 Ole Eriksen Sævereide Gardbruger Andreas T.
Meling Stavanger
B. M.
Hodneland Stavanger Musikker
1906 Stavanger Domkirke 21.10.1906 Gunvald Mandius Johannessen
Sævig Fisker Sævig 1876 Johannes Gudmundsen
Gårdbruger Oliva Johannesdtr. Sandvik Herø 04.07.1884 Johan Eliassen Sandvik
Aasmund Osmundsen
Nedre Kleveg.26
Elisabeth
Pedersen Sævik

1906 Åkra kirke 02.11.1906 Tolles Kornelius Tønnessen
Aakre Fisker Aakre 1876 Tønnes Tønnessen
Gardbruger Hanna Bertine
Sørvig Langager i Ferkingstad 1883 Anders Johannessen Sørvig Sjømand S.B. Svendsen


Karl Olsen
Sund
1906 Åkra kirke 15.11.1906 Laurits Olai Davidsen
Aakre Gårdbruger Munkejord 1860 David Hansen Munkejord
Berta Kristine Torkelsdtr.
Medhaug 1869 Torkel Kristensen Medhaug Gardbr. Hans R.
Ljøen Aakre
Didrik Torkelsen


1906 Åkra kirke 03.12.1906 Ole Kornelius Johansen
Sævlandsvik Fisker Ragnvaldjord 1875 Ole Johan Olsen
Fisker Thea Bertine Kristofersdtr. Klovning Klovning, Utsire 1885 Kristofer Davidsen
Snedker Karl Johansen


Kristofa
Johansen

1910 Åkra kirke 10.12.1910 Størker Sigvard Størkersen
Vea Fisker Østhus 1875 Kristian Størkersen
Lærer Johanna
Hagen Jelsa Sogn 1889 Bjørn Bjørnsen Nodlandshagen Gådbruker Lars B.
Hagen

Karl
Lea

1910 Åkra kirke 26.12.1910 Nils Jakob Nilsen Haga Aakre Gårdbruker Haga, Ferkingstad 1885 Nils Johannessen
Gårdbruker Gerda Mandane Johnsdatter Aakre Aakre 1885 John Kristian Josefsen
Fisker Simon Oliversen


Adolf J. Nilsen


1910 St. Petri, Stavanger 20.11.1910 Johannes Larsen Sævland Sævland Fisker Sævland 1884 Tønnes Jakobsen
Gårdbruker Asseline Tønnesdatter Medhaug Medhaug 1881 Tønnes Jakobsen
Gårdbruker Tønnes J.
Medhaug

Hans Valentinsen
Randebergvn. 12
1911 Stavanger Domkirke 12.03.1911 Emil Andreas Andersen
Liknes Snekker Stavanger 1874 Augustinus Andersen
Maskinist Gunhild Tomine Tomasdatter Liknes Liknes 1886 Tomas Salvesen Liknes Gårdbruker Anna
Kristensen Aadland
P.
Thorland Holmegt. 2 Hoteldir. ??
1911 Åkra kirke 23.03.1911 Albert Berdines Knudsen Liknes Liknes Gårdbruker Liknes 1883 Knud Andreas Knudsen
Gårdbruker Hanna Eriksdatter Ferkingstad Ferkingstad 1883 Erik Andreas Jonassen
Gådbruker Johan Olsen
Liknes
Hans A. Knudsen


1911 Stavanger Domkirke 11.04.1911 David Mandius
Erland Aakre Steinarbeider Skjold 1878 Dam Tørresen Erland Gårdbruker Laura Karine Vilhelmsdatter Aakre Aakre 1892 Villum Knudsen
Gårdbruker Villum Knudsen
Aakre
T.
Roleid Bønnhaugen 7, Stavanger
1911 Åkra kirke 07.04.1911 Joakim Pedersen Vaadeland f.t. Sævland Gårdbruker Skjelbred, Klep 1888 Peder Jonassen Vaadeland Gårdbruker Karoline Asbjørnsdatter Sævland Sævland 1887 Asbjørn Asbjørnsen
Gårdbruker Asbjørn
Sævland

P. J.
Vaadeland

1911 Åkra kirke 19.04.1911 Lars Larsen Aakre f.t. Aakre Farmer Aakre 1871 Lars Larsen
Sjømand Signe Marta Johannesdatter Tjøsvold Tjøsvold 1886 Sivert Johan Josefsen
Gårdbruker Johan
Tjødvold

Hans Hansen


1911 Åkra kirke 22.04.1911 Aanen Olai Davidsn Sævik Sævik Fisker Sævik 1889 David Andersen
Fisker Kristine Kristofersdater Øie Saude Sogn 1888 Kristofer Toresen Øie Dagarbeider Anders Davidsen
Sævik
Ø.
Lilleaas

1911 Åkra kirke 29.04.1911 Edvard Bertolles Olsen Mannes Aakre Fisker Mannes 1887 Ole Johannessen
Bødker Ragnhild Nilsdatter Vea Aakre 1887 Nils Olsen Vea Gårdbruker Simon N.
Stangeland

Hans Jakobsen


1911 Åkra kirke 29.04.1911 Ole Kristian Kristofersen Sævik Sævik Fisker Sævik 1885 Kristofer Olsen
Fisker Bertine Olsdatter Ferkingstad Ferkingstad 1890 Ole Olsen
Gårdbruker Ole K.
Sævik

Anders D.
Sævik

1911 Åkra kirke 06.05.1911 Anders
Dahl Munkejord Gårdbruker Vedø 1875 Karl
Dahl Skipper/Gårdbruker Mette Kristine Hansdatter Vedø Vedø 1877 Hans Kristensen
Gårdbruker Hans K.
Vedø

Karl
Lea

1911 Åkra kirke 11.05.1911 Marselius Halvorsen Østhus Østhus Fisker Østhus 1890 Halvor Davidsen
Gårdbruker Elisabet Abrahamsdatter Østhus Østhus 1888 Abraham Jonassen
Gårdbruker Hans Ole Abrahamsen
Østhus
Helmik Halvorsen
Østhus
1911 Åkra kirke 03.06.1911 Tomas Mandius Abrahamsen Østhus Østhus Gårdbruker Østhus 1865 Abraham Tomassen
Gårdbruker Taletta Olena Kristensdatter Munkejord Munkejord 1887 Kristen Kristensen
Gådbruker Kristen K.
Munkejord d.y.

Karl
Lea

1911 Åkra kirke 24.06.1911 David Størkersen
Kvitsøy Folkeskolelærer Østhus 1882 Kristian Størkersen
F.h. Lærer Janna Rasmusdatter Munkejord Munkejord 1889 Rasmus Olsen
Gårdbruker Rasmus O.
Vea

Karl
Lea

1912 Åkra kirke 07.12.1912 Lars Torsen Vedø Vedø Fisker Vedø 1891 Tore Anderen
Fisker Sina Marie Davidsdatter Trælhaug Trælhaug 1888 David Davidsen
Gårdbruker Tore A.
Vedø

David D.
Trælhaug

1913 Åkra kirke 19.01.1913 Peder Amandus Johansen
Liknes Sjømand Austrheim Sogn 27.12.1890 Johan Henriksen

Anne Lisbet Larsdatter
Liknes 1883 Lars Larsen Liknes Lærer Lars A.
Liknes

O. P.
Liknes

1913 Åkra kirke 30.01.1913 Tomas Rosenius Bendiksen Mannes Aakrehavn Fisker Mannes 1890 Bendik Larsen Mannes Gårdbruker og skibsreder Rakel Kristine
Torbjørnsen Buøen, Stavanger 04.08.1890 Torbjørn Torbjørnsen
Sjømand Karl
Lea

Thor Tolleifsen


1913 Åkra kirke 23.02.1913 Gabriel Johansen Thevik Sævik Grubearbeider Aure Sogn 1889 Johan Anton Arntsen Thrvik Fisker Ragna Johanna
Ingebrigtsen Stord 1896 Jens Ingebrigtsen
Skomaker Sivert F.
Myge

Daniel B.
Aksnes

1913 Åkra kirke 02.03.1913 Severin Nikolai Kornelius Andreassen Grimstad Aakrehavn Dampskibsfører Borgund Sogn 1885 Andreas Simonsen Grimstad Gårdbruker Goline Gabrielle Halvorsdatter Aakre Aakre 1893 Halvor Halvorsen
Fisker Gotfred Halvorsen


Halvor H.
Aakre

1916 Stavanger Domkirke 29.02.1916 Ole Henrik Rasmussen Munkejprd Munkejord Styrmand Munkejord 1886 Rasmus Olsen Vea Gårdbruker Emilie
Aanensen Aakre 1890 Jens Aanensen Aakre Gårdbruker Marie
Grindhaug

Emma
Aanensen

1916 Åkra kirke 08.04.1916 Peder Edvin Jakobsen Berg Aakreøen Fisker Buksnes 1895 !! !! !!
Johanna Emilie Gabrielsdatter Berg Aakre-ø 1894 !! !!
Fisker Gabriel Johannessen


Karl
Lea

1916 Åkra kirke 14.04.1916 Vilhelm Andreas Johansen Mannes Manns Fisker Sandhåland 09.09.1892 Ole Jørgensen Sandhåland Gårdbruker Bertine Helene Olsdatter Sandhåland Mannes 21.09.1897 Johan Kristofersen
Fisker Johan Kristofersen


Karl
Lea

1916 Åkra kirke 06.05.1916 Teodor Mandius Mathiassen Hellesø Hellesø Fisker Vedø 1889 Nils Matias Nilsen
Fisker Anna Tomine Severinsdatter Sund Sund 1896 Severin Jonassen
Fisker Johannes .
Sund

Karl
Lea

1916 Åkra kirke 07.05.1916 Ole Johan Gabrielsen Mannes Mannes Fisker Mannes 1891 Johan Gabriel Olsen
Fisker Sina Malia Simonsdatter Sævland Iowa, U.S.A. 1890 Simon Simon Simonsen-Sævland Fisker Gabriel
Mannes

Karl
Lea

1919 Åkra kirke 07.06.1919 Josef Nilsen
Ysthus Handelsmand Ysthus 1893 Josef Nilsen Ysyhus Handelsmand Magda Sofie
Ysthus Ysthus 1896 Didrik Hansen Ysthus Gårdbruker Brudg.s.far



Søren Kristofersen
Munkajord Gårdbruker
1919 Åkra kirke 14.06.1919 Sigvard
Munkajord Munkajord Fisker Munkajord 30.10.1893 Johan Gudmundsen Øygarden Gårdbruker Gitlaug Margrete
Ysthus Ysthus 1899 Kristofer Hansen Ysthus Gårdbruker Begge fedre



Begge fedre



1919 Åkra kirke 21.06.1919 Simon Andreas Didriksen
Aakra Fisker Aakra 1898 Didrik Andreassen Aakra Gårdbruker Anna Karina
Munkajord Munkajord 1901 Gudmund Eriksen Munkajord Lærer Gunnar
Tjøsvoll

Margrete
Tjøsvoll

1919 Åkra kirke 28.06.1919 Rasmus Olai
Heimdal Nordfjordeid Gårdbruker Nordfjordeid 1891 Johannes Torsen Nordfjordeid Gårdbruker Hanna Amalie
Ysthus Ysthus 1891 Halvard Davidsen Ysthus Gårdbruker Helene
Torsen Vedøy
Serina
Halvorsen Ysthus
1919 Åkra kirke 05.07.1919 Hans Didriksen Ysthus Ysthus Fisker Ysthus 1894 Didrik Hansen Ysthus Gårdbruker Gunda Oline
Mannes Mannes 1894 Ole Gunnarsen Mannes Gårdbruker Josef Nilsen
Veavaag
Magda Sofie
Nilsen Veavaag
1919 Åkra kirke 09.07.1919 Andreas
Fagerland Fagerland Fisker Fagerland 22.09.1919 Ingvald Pedersen Fagerland Gårdbruker Ragnhild
Medhaug Medhaug 27.04.1900 Lars Eriksen Medhaug Fisker Begge fedre



Begge fedre



1919 Åkra kirke 19.07.1919 Knut Tønnessen Grindhaug Aakra Gårdbruker Aakra 1895 Tønnes
Grindhaug Gårdbruker Metta Kristiana
Vedø Vedø 1894 Hans Kristensen Vedø Gårdbruker David Davidsen
Træhaug
Anna
Trælhaug

1919 Haugesund 28.07.1919 Lars Hansen Aadland Aadland Gårdbruker Aadland 1874 Hans
Aadland Gårdbruker Johanna Lovisa
Aadland Aadland 1897 Peder Nikolai Nilsen Aadland Gårdbruker Marselius Nilsen
Aakra Fisker Kaspar Holgersen
Aadland Gårdbruker
1919 Haugesund 03.06.1919 Ottar
Bergstrøm Aakra Anlegsarbeider Vesterbotten Lan, Sverige 05.04.1895 Ïkke opgit

!! Laura Olena
Larsen Liknes 05.02.1887 Lars Larsen Liknes Gårdbruker Jon Andersen
Aakra
Gustav Halvorsen
Aakra
1919 Haugesund 19.07.1919 Jens Mikal Andersen
Aakra Fisker Aakra 23.10.1895 Anders Kristian Gustav Anderson
Fisker Cecilie Amalie
Larsen Aakra 26.06.1893 Martin Larsen Aakra Fisker Helene
Larsen Aakra
Ottar
Bergstrøm

1919 Åkra kirke 30.08.1919 Johan Martin Gundersen
Aakra Fisker Aakra 14.09.1895 Gunnar Olsen Aakra Gårdbruker Gudrun
Haringstad Haringstad 12.09.1897 Johan
Haringstad Gårdbruker Olav
Aarø
Trelasthandler Kristiane
Larsen Tveit
1919 Åkra kirke 06.09.1919 Jørgen Kristian Paulsen Bro Haugesund Murer Fur Sogn Jylland, Danmark 07.10.1890 Anton Paulsen Bro Gårdbruker Olga Signe Elisa
Haringstad Haringstad 18.05.1898 Ole Valentinsen Haringstad Gårdbruker Teodor Olsen
Haringstad Gårdbruker Hans
Bjerregård-Bro Haugesund Gårdbruker
1919 Åkra kirke 13.09.1919 Lars Nilsen Mannes Mannes Fisker Mannes 1890 Nils Olai
Mannes Fisker Klara Amalie
Varne Varne 1891 Kristofer Kristofersen Varne Gårdbruker Hanna K.
Varne

Kristofer Kristofersen
Varne
1919 Haugesund 08.09.1919 Filip Johannes Emanuel
Lindman Haugesund Kommunearbeider Stockholm 04.08.1888 Gustav Leonard
Lindman Arbetare Nille Serine
Mannes Mannes 17.07.1898 Jakob Knutsen Mannes Gårdbruker Hans Ole Jakobsen
Mannes Fisker Maria
Antonsen Mannes
1919 Åkra kirke 24.09.1919 Karl Berdines Simonsen
Aakra Fisker Aakra 25.03.1868 Simon Oliversen
Fisker Barbra Josefine
Fonnes Lindaas 04.03.1889 Kornelius Johannesen Fonnes Gårdbruker Ludvig Oliversen

Fisker Tønnes Pedersen
Aakra Gårdbruker
1919 Åkra kirke 23.10.1919 Jon Olai Bjørnsen Tørsdal Aakra Havnearbeider Skjold Pr.gj. 16.11.1892 Bjørn Olsen Tørresdal Jordarbeider Anna Margreta
Ysthus Ysthus 22.03.1891 Hans Ole
Ytshus Fisker Matias
Løken Aakra Maskinist Sven Svensen
Ysthus
1919 Åkra kirke 26.10.1919 Bertinius Larsen Sævland Sævland Fisker Sævland 11.08.1896 Lars Larsen Sævland Fisker Olina
Medhaug Medhaug 06.05.1896 Kristofer Eriksen Medhaug Gårdbruker Erik
Medhaug
Fisker Elora
Medhaug

1919 Åkra kirke 30.10.1919 Hans Ole Abrahamsen
Ysthus Fisker Ysthus 26.08.1893 Abraham Jonassen Ysthus Gårdbruker Anna Kristina
Tveit Tveit 17.06.1897 Ole Larsen Tveit Gårdbruker Simon Davidsen
Munkajord Fisker Lars Olsen
Tveit
1919 Åkra kirke 05.11.1919 Sigurd Johan Knutsen Medhaug Medhaug Fisker Medhaug 05.06.1898 Knut Didrik
Medhaug Gårdbruker Amanda Cecilie
Presthammer Aadland 04.09.1899 Ludvig Dagfinsen Presthammer Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1919 Åkra kirke 08.11.1919 Rasmus Rasmussen
Munkajord Fisker Munkajord 30.09.1895 Rasmus Olsen Munkajord Gårdbruker Anna Elisabet
Sævik Sævik 26.08.1900 Vermund Sørensen Sævik Gårdbruker Peder Rasmussen
Veavaag Fisker Vermund Sørensen

Gårdbruker
1919 Åkra kirke 11.09.1919 Hans Simonsen Nes Ferkingstad Gårdbruker Ferkingstad 21.12.1888 Simon Hansen Nes Gårdbruker Marta
Liknes Liknes 10.10.1889 Halvard Olsen Liknes Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1919 Åkra kirke 15.11.1919 Karl Gustav Karlsson
Ragnvaldjord Cementarbeider ??? Sverige 09.01.1881 Karl Gustav Karlsson
Agent Anna Marta
Lund Ragnvaldjord 09.12.1888 Sivert Sjursen Ragnvaldjord Gårdbruker Konrad Jonssen
Kopervik Steinarbeider Peder S.
Lund
Fiskehandler
1919 Åkra kirke 22.11.1919 Johannes
Mannes Aakra Sjøffør Aakra 07.05.1897 Bendik
Mannes Skibsreder Fredrikke
Kvamme Vik i Sogn 04.12.1900 Ambjørn Svensen Kvamme Gårdbruker Begge fædre



Begge fædre



1919 Åkra kirke 29.11.1919 Ole Mikal
Mannes Mannes Fisker Mannes 07.03.1892 Nils Olai
Mannes Fisker Elen Karina
Trælhaug Trælhaug 03.11.1897 Gunvald Olsen Trælhaug Gårdbruker Lars
Hagen Haringstad Gårdbruker Berta Karina
Kristofersen Haringstad
1919 Stavanger Domkirke 20.11.1919 Nils Bernhard Edvardsen
Aakra Fisker Aakra 1890 Edvard Marselius Nilsen
Fisker Oliva Johanna
Larsen Aakra 1883 Lars Larsen
Fisker Martin Haakonsen
Aakra Fisker Hanna
Haakonsen Aakra
1919 Åkra kirke 29.11.1919 Elias Olsen
Aakra Fisker Aakra 30.11.1897 Ole Oliversen Aakra Fisker Hanna Bertine Aanensdatter
Tysvæs Pr.gj. 17.03.1896 Aanen Holgersen Leirvik Gårdbruker Kristen Eriksen

Smed Brudens far.



1919 Åkra kirke 12.12.1919 Ole Johan Gabrielsen Mannes Mannes Fisker Mannes 05.08.1891 Gabriel Olsen Mannes Fisker Janna Bertine Svendsdtr.
Aakra 14.12.1896 Sven Josefsen Aakra Kirketjener Kristian D.
Medhaug

Marie
Medhaug

1920 Åkra kirke 01.03.1920 Bernhard Eivindsen Kvilhaugsvik Kvilhaugsvik Gårdbruker Kvilhaugsvik 18.11.1897 Eivind Baardsen Kvilhaugsvik Gårdbruker Serina
Liknes Liknes 13.10.1895 Johan Olsen Liknes Gårdbruker Kristian Didriksen Medhaug

Marie
Medhaug

1920 Stavanger Domkirke 29.11.1919 Hans Ole Kristoffersen
Munkajord Fisker Munkajord 28.02.1894 Kristofer Hansen
Gårdbruker Gurine
Vilhelmsen Sævland 16.10.1897 Vilhelm
Vilhelmsen Fisker Vilhelm Vilhelmsen
Sævland Fisker Katrina K.
Munkajord

1920 Åkra kirke 24.01.1920 Gunvald Hansen Langaaker Langaaker i Ferkingstad Gårdbruker Langaaker 17.05.1895 Hans Pedersen Langaaker Gårdbruker Hilda Johanna Serina
Hansen Fagerland 25.05.1900 Johannes Hansen
Havnearbeider Peder Hansen
Langaaker Gårdbruker Faren.



1920 Åkra kirke 24.01.1920 Ole Jakobsen Haringstad
Haringstad Gårdbruker 16.03.1870 Jakob Endresen Haringstad Gårdbruker Elen Maria
Varne Varne 24.06.1867 Rasmus Rasmussen Varne Gårdbruker Sigvard Pedersen
Tangen
Albert Endresen
Varne
1920 Åkra kirke 15.02.1920 Torleiv Sigmund Johnsen
Haugesund Mekaniker Vardø 20.02.1897 Jens Johan Johnsen
Tømmermand Selma Amalie
Jensen Aakra 19.01.1896 Jørgen Jensen
Fisker Ingebret Nilsen
Kopervik Maskinist Klara
Nilsen

1920 Åkra kirke 01.05.1920 Sivert Magnus Sivertsen Nordstokke
Fisker Nordstokke 02.10.1891 Sivert
Rundhaug Gårdbruker Marta
Aadland Aadland 06.07.1895 Nikolai Nilsen Aadland Gårdbruker Torbjørn
Rundhaug
Gårdbruker Nikolai Nilsen

Gårdbruker
1920 Åkra kirke 08.05.1920 Jakob
Fagerland Fagerland Fisker Fagerland 13.12.1896 Ingvald Pedersen Fagerland Gårdbruker Gjerda Tomine
Liknes Liknes 09.09.1901 Tomas Martin Sjursen Liknes Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1911 Åkra kirke 19.07.1911 Vilhelm Johnsen Aakre Aakre
Aakre 1838 John Arntsen Aakre
Ingeborg Karine Nilsdatter Aakre Aakre 1852 Nils Vilhelmsen
Fisker B. Hillesland


John Holgersen Aakre

1911 Stavanger Domkirke 01.11.1911 Anders Torsen Vedø Vedø Fisker Vedø 1881 Tore Andersen
Fisker Bergine Amanda Kristensdatter Sævik Sævik 1891 Kristen Johannessen
Fisker Johan P.
Østhus

Lars T.
Vedø

1911 Åkra kirke 28,10,1911 Ole Rasmussen Munkejord Munkejord Fisker Ferkingstad 1884 Rasmus Olsen
Gårdbruker Albertine Andrea
Aanensen Aakre 1892 Jens Kornelius Aanensen
Gårdbruker Jens Aanensen


Karl
Lea

1911 Åkra kirke 09.11.1911 Lars Andreas Jakobsen Liknes Liknes Fisker Liknes 1885 Jakob Andreas Larsen
Sjømand Kristofa Sofie Magnusdatter Liknes Liknes 1883 Lars Mangelus Larsen
Gårdbruker Mangelus L.
Liknes

Anders Johannessen Liknes

1911 Åkra kirke 10.11.1911 Mikal Jonassen Espedal Stavanger Tømmermand Øvre Espedal Fossan Sogn 1886 Jonas Mikkelsen Espedal Gårdbruker Ragnhild Tomine Korneliusdatter Mannes Sævland 1892 Kornelius Larsen Mannes Gårdbruker Jonas M.
Espedal

Kornelius
Mannes

1911 Åkra kirke 19.11.1911 Gunder Johannessen Liknes Liknes
Liknes 1825 Johannes Olsen
Gårdmand Ragla Malene Didriksdatter Kvilhaug Kvilhaug, Ferkingstad 1863 Didrik Jørgensen
Gårdmand Jørgen Olsen
Kvilhaug
Karl
Lea

1911 Åkra kirke 15.12.1911 Knud Govertsen Grindhaug Aakre Gårdbruker Aakre 1846 Govert Knudsen
Gårdbruker Florence Annie
Govertsen York, England 1862 John
Everingham Byggmester Mandius
Grindhaug

Karl
Lea

1911 Åkra kirke 30.12.1911 Ludvig Bernhard Jobsen Kvalvik Aakrehavn Fisker og arb. I havnevæsenet Aakrehmvn 1886 Job Tollefsen
Smed Astrid Elisabet
Eriksen Fagerland 1894 Kristen Eriksen
Smed K. Eriksen


M.
Ljøen

1911 Nykirken, Bergen 15.11.1911 Johan Martin Jakobsen Sævik Sævik Fisker Sævik 1886 Jakob Olsen
Fisker Herborg Larsdatter Havneraas Kvinherred 1879 Lars Steffensen Havneraas
Endre H.
Torsnes

Ingemar L.
Havneraas

1912 Åkra kirke 05.01.1912 Ole Johannessen Tvedt Tvedt Gårdbruker Tvedt, Sævland 1876 Johannes Josefsen
Gårdbruker Ragla Rasmusdatter Langaker Langaker 1890 Rasmus Endreasen
Gårdbruker Hans Jakob Rasmussen
Tvedt
Karl
Lea

1912 Stavanger Domkirke 28.01.1912 Kjeld Bertoldes Simonsen Fagerland Fagerland Fisker Fagerland 1885 Simon Kjeldsen
Gårdbruker Katrine Jakobsdatter Aadland Aaland 1892 Jakob Nilsen
Gårdbruker Jakob Nilsen
Aadland
Jakob Hansen
Rangvaldjord
1912 Åkra kirke 31.03.1912 Mons Monsen Rimereide Sævik Skomaker Stord 1859 Mons Knudsen Rimereide Gårdbruker Bertine
Berg Stord 1875 Bernt Andreas
Berg Skredder L. J.
Mydland

O.
Vatnem

1912 Åkra kirke 18.04.1912 Jakob Knudsen Mehaug Aakrehavn Fisker Mehaug 1891 Knud Didrik Jakobsen
Gårdbruker Eliasine Bendiksdatter Mannes Mannes 1892 Bendik
Mannes Gårdbruker Knud Didrik Jakobsen
Medhaug
Bendik
Mannes Aakre
1912 Stavanger Domkirke 18.04.1912 Andreas Paulsen Østhus Østhus Fisker Østhus 1886 Paul Didrik Eriksen
Gårdbruker Petra Amanda
Slottebræk Falnes 1891 Hans Andreas Davidsen
Gårdbruker Lars Helmik Svensen
Østhus
Tala
Hansen Slottebræk af Ferkingstad
1912 Joh.M. Stavanger 19.04.1912 Paul Georg Antonsen Hennes f.t. Stavanger Stuert Hadsel 1877 Anton Pedersen Hennes Gårdbruker Elen Sofie
Helgesen Aakrehavn 1890 Ole Helgesen
Baker Johan Martiniussen


Helge Helgesen


1912 Åkra kirke 25.08.1912 Birger Antoni Hjerp Pedersen
Aakrehavn Maskinist Bodø 1887 Johan Pedersen
Bådsmand Karen Edvarda
Myhre Trondhjem 1890 Edvard
Myhre Frykthandler Jonas R.
Tjøsvold

Lars Johnsen


1912 Åkra kirke 01.09.1912 Peder Johan Rasmussen Varne Aakre Handelsmand Varne 1878 Rasmus Rasmussen
Gårdbruker Janna Bertine Johannesdatter Hallingstad Hallingstad 1890 Ole Johan
Hallingstad Gårdbruker Lars B.
Sævland

Karl
Lea

1912 Åkra kirke 03.09.1912 Tor Jakobsen Falnes Falnes Sjømand Falnes 1890 Jakob Andersen
Gårdbruker Janna Olava Kjeldsdatter Mehaug Sævland 1887 Kjeld Olsen Mehaug Gårdbruker Nils J.
Aadland

Anders I.
Falnes

1912 Stavanger Domkirke 05.10.1912 Henrik Knudsen
Aakre Notbas Aakre 1881 Knud Torgilsen
Fisker Teodora Helene
Olsen Aakre 1890 Jakob Olsen
Notbas Jakob Olsen


Kaia
Knudsen

1912 Åkra kirke 25.10.1912 Konrad Olai Hansen Kjeilen Sævik Fisker Lindås, Sogn 1893 Hans Josefsen Kjeilen Gårdbruker Olava Marie Kristoffersdatter Sævik Sævik 31.12.1889 Kristofer Olsen Sævik Søf. Ole K.
Sævik

Jørgen H.
Sævik

1912 Stavanger Domkirke 01.11.1912 Edvi Lund Kristofersen
Sævik Fisker Nesna Sogn 1886 Kristofer Pettersen

Tmine Amalie Larsdatter Munkejord Munkejod 1888 Lars Haktorsen
Fisker O. Osmundsen
Nedere Kleveg. 26
Engelbert Einarsen

Fisker
1912 Stavanger Domkirke 14.11.1912 Kristen Sørensen Munkejord Munkejord Fisker Munkejord 1884 Søren Kristensen
Gårdbruker Ragnhild Jokumsdatter Ferkingstad Ferkingstad 1888 Jokum Monsen
Gårdbruker O. Osmundsen Nedre Klevegt. 26

Edvin
Lund
Fisker
1912 Åkra kirke 15.11.1912 Bertoldes Andreas Larsen
Sævland Fisker Sævland 12.08.1892 Lars Andreas Bottelsen
Fisker Ingeborg Lisebet Simonsdatter Sævland Sævland 11.02.1894 Simon Olsen Sævland Gårdbruker Lars B.
Sævland

Karl
Lea

1912 Åkra kirke 17.11.1912 Kristofer Andersen Vedø Vedø Fisker Kvalevaag 1889 Anders Andersen
Gårdbruker Karen Marie Samuelsdatter Vedø Vedø 1891 Samuel Berdines Nilsen
Fisker Anders A.
Vedø

Nils S.
Vedø

1912 Åkra kirke 18.11.1912 Knud Henrik Johnsen Evje Tysvær Gårdbruker Løype, Tysvær 1871 Jon Pdersen Løye Gårdbruker Anne Karine Hansdatter Sævik Vedø 1866 Hans Fredriksen
Lods Johannes E.
Løype

Tomas
Evje

1913 Åkra kirke 10.04.1913 Jonas Eriksen Myra Ferkingstad Ferkingstad Gårdbruker Ferkingstad 1886 Erik Andreas Jonassen
Gårdbruker Olene Nikolaisdatter Aadland Aadland 1893 Peder Niklai Nilsen
Gårdbruker Nikolai N.
Aadland

Karl
Lea

1913 Åkra kirke 25.04.1913 Lars Bjørnsen Hagen Trælhaug Fisker Jelsa Sogn 1887 Bjørn Bjørnsen
Gårdbruker Marta Helena Gunvaldsdatter Trælhaug Trælhaug 1894 Aanen Gubvald Olsen
Gårdbruker Gunvald O.
Trælhaug

Bernhard
Hagen

1913 Åkra kirke 03.05.1913 Anders Andersen Vedø Vedø Fisker Kvalevåg 1885 Anders Andersen
Fisker Dina Marie
Sørvik Ferkingstad S 1887 Anders Johnsen Sørvik Fisker Anders
Sørvig

Tore A.
Vedø

1913 Haugesund 13.05.1913 Magnus Johan
Stølen Skudeneshavn (Aakre) Sjømand Sulen 1889 Martinius Jensen Stølen Fisker Janne Gustine
Søvvik Ferkingstad 1885 Anders Johnsen Sørvik Sjømand A. Andersen


Hans T. Andersen


1913 Åkra kirke 14.06.1913 Emil Andreas Olsen Aadland Aadland Fabrikarbeider Aadland 1889 Ole Eriksen
Skomaker Emilie Karine Johansdatter Aadland Mehaug 1890 Sivert Johan Johnsen
Gårdbruker Sivert Johan Johnsen
Ådland
Ingvald
Skaar

1913 Johs. M. Stavanger 06.09.1913 Ole Severin Hansen Vaaga Hallingstad Tømmermand Vaaga, Avaldsnes 1891 Hans Elias Olsen Vaaga Gårdbr. Anna Karine Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1894 Ole Jakobsen Hallingstad Gårdbr. Hans E. Olsen
Vaaga
Ole L.
Hallingstad

1913 Åkra kirke 09.10.1913 Jens Martinius Pedersen
Mannes Sjømand Alten 08.05.1877 Peder Jensen
Gårdbruker Gurine Vilhelmine Johansdatter Mannes Mannes 06.08.1887 Johan Kristoffersen
Fisker Johan Kristofersen Mannes

Karl
Lea

1913 St. Petri, Stavanger 01.10.1913 Ingvald Mandius Sivertsen Lund Aakrehavn Fisker Ragvaldjord 1883 Sivert Johan Sjursen
Gårdbruker Anna Helana
Aanensen Aakre 1888 Jens Kornelius Aanensen
Gårdbruker Jens Aanensen


Karl
Lea

1913 Åkra kirke 24.10.1913 Jakob Kørner Simonsen Sævland Sævland Fisker Strands prestgj. 1892 Simon Simonsen
Fisker Tilla Amalie Kristofersdatter Aakre Aakre 1893 Kristofer Sjursen
Gårdbruker Johannes S.
Tvedt

Karl
Lea

1913 Åkra kirke 24.10.1913 Edvard Andreas Kristiansen Einarsen Sævik Fisker Meløy 1893 Kristian Konrad Edvardsen

Berta Serine Jakobsdatter Sævik Sævik 1892 Jakob Olsen
Fisker Martin Jakobsen Sævik

E. Einarsen Sævik

1913 Åkra kirke 08.11.1913 Johannes Johannessen Sævik Sævik Fisker Sævik 1892 Johannes Johannssen
Gårdbruker Anna Kristoferdatter Øie Saude Sogn 16.09.1892 Kristofer Toresen Øie Gårdbruker Gudmund J.
Sævik

Kristofer Th.
Øie

1913 Åkra kirke 20.11.1913 Tomas Johannessen Liknes Liknes Handelsmand Liknes 1878 Johannes Johannessen
Gårdbruker Bertine Helene Rasmusdatter Liknes Liknes 1880 Rasmus Asbjørnsen
Gårdbruker Andreas Johannessen Liknes

Karl
Lea

1913 Åkra kirke 28.11.1913 Ingval
Brattegjerde Aakrehavn Typograf Hauge, Lærdal 1889 Andreas Knudsen
Gårdbruker Lisabet Johannessen
Sævland 1886 Hans Knud Johannessen
F.h. Lærer B. K.
Kvam

Karl
Lea

1913 Åkra kirke 11.12.1913 Albert Johan Larsen Liknes Liknes Fisker Aakreøen 1874 Johannes Larsen
Skibsfører Inger Marie Mortensdatter Liknes Liknes 1882 Morten Gundersen
Arbeider J. L.
Haga

Hans H. Knudsen Liknes

1914 Åkra kirke 17.01.1914 Nils Kornelius
Strøm Aakre Dykker Skjlod Sogn 23.07.1888 Osmund Nilsen Strøm Gårdbruker Anne Marte Simonsdatter Tvedt Tvedt 13.12.1885 Simon Johannessen Tvedt Gårdbruker Simon J.
Tvedt

Karl
Lea

1914 Åkra kirke 22.01.1914 Karl Johan
Eiken Aadland Folkeskolelærer Eiken Sogn 1880 Aanen Kristofersen
Gådbruker Perine Holgesdatter Aadland Aadland 1888 Holger Johannessen
Gårdbruker Karl
Lea

B.
Hillesland

1914 Åkra kirke 23.01.1914 Kristian Elias
Dale Vik, Falnes Sogn Gårdbruker Falnes Sogn 1882 Torgils
Dale Gårdbruker Elen Karine Tørresdatter Sævland Sævland 1893 Tørres Tørresen
Sjømand Torgils T.
Dale

Asbjørn
Sævland

1914 Åkra kirke 24.01.1914 Peder Sivertsen Lund Sævlandsvik Fiskehandler Ragnvaldjord 05.03.1881 Sivert Johan Sjursen
Gårdbruker Petra Nilsdatter Vea Aakre 12.11.1885 Nils Olsen Vea Gårdbruker









1914 Johs.m. Stavanger 11.01.1914 Rasmus Asbjørnsen Liknes Liknes Gårdbruker Liknes 1854 Asbjørn Kristofersen
Gårdbruker Ragnhild Helena Haakonsdatter
Liknes 1883 Haakon Johannessen
Gårdbruker Nils Hawkinson


A. Hawkinson


1914 Åkra kirke 07.03.1914 Nils Kristian Nilsen Egeskog Ragnvaldjord Fyrbøter Visnes i Avaldsnes 19.02.1885 Nils Olsen
Egeskog Verksarbeider Berte Oline Kristiansdatter Ragnvaldjord Ragnvaldjord 24.07.1875 Kristian Olsen Ragnvaldjord Matros og gårdbruker !!! !!!


!! !!


1914 Hetland, Stavanger 21.03.1914 Torstein Marius Thorsen
Aakrehavn Fisker Kr.sund N 30.07.1884 Thore Torsteinsen
Sjømand Karen Johanne f. Larsen Nilsen Tysvær 29.05.1879 Lars Tomassen
Gårdbruker Helge Helgesen


Sven Toresen Fjelberg

1915 Åkra kirke 07.12.1915 Ole Magnus Olsen Aakre Aakre Gårdbruker Aakre 1895 Ole Olsen
Gårdbruker Omine Marie Olsdatter Hallingstad Hallingstad 1896 Ole Valentinsen
Gårdbruker Karl
Lea

Leiv
Lea

1915 Stavanger Domkirke 07.12.1915 Engelbert Karolius Johan Edvardsen
Sævik Fisker Meløy 1885 Kristian Konrad Edvardsen

Berte Kristine Tønnesdatter
Aadland 1877 Tønnes Halvorsen
Gårdbruker Karl
Lea

Leiv
Lea

1915 Åkra kirke 30.12.1915 Hans Mandius Kristoffersen Munkejord Munkejord Fisker Østhus 1890 Kristofer Hansen
Gårdbruker Janny
Olsen Munkejord Ferkingstad 1890 Ole Olsen
Gårdbruker Kristofer H.
Munkejord

Karl
Lea

1915 Åkra kirke 11.11.1915 Ole Larseus Larsen Liknes Liknes Gårdbr-selvei. Liknes 03.10.1882 Lars Andreas Larsen Liknes Gårdbruker Eliasine Marie
Larsen Liknes Liknes 01.05.1885 Lars Larsen
Lærer Brudgommens far



Hans R.
Ljøen
Kirkesanger
1915 St. Johs. Stavanger 23.10.1915 Helmer Theodor August Hansen Selliken Aakrehavn Fisker Aakrehavn 1890 Hans Edvard Selliken
Gårdbruker Berte Malene
Ingebrigysen Aakrehavn 1892 Peder Ingebrigtsen Aakreø Sjømand Severin
Helland

Torkel
Egeland

1916 Åkra kirke 05.01.1916 Martin Andreas Mikalsen Mesøy Munkejord Fisker Mesøy 1890 Mikal Kristian Jonsen Mesøy Gårdbruker Karen Amalie Kristofersdatter Munkejord Munkejord 1891 Kristofer Hansen Munkejord Gårdbruker Karl
Lea

Engelbert Edvardsen
Sævik
1916 Haugesund 10.01.1916 Per Johan Ludvig Abelsen
Sævik Fisker Herø Prestegjeld, Helgeland 1864 Abel Matias Hansen Øksningen
Bertine
Monsen f. Berg Stord 1875 Bernt Andreas
Berg Skredder Engelbert Edvardsen Sævik

Karl
Lea

1916 Stavanger Domkirke 24.02.1916 Fredrik Arnold Olsen
Sund Fisker Sund 1891 Johan Fredrik Olsen
Sjømand Nora Maria
Olsen Aakre 1890 Nils Olsen Vea Gårdbruker Johanna
Olsen Mannes
Berta
Olsen Sund
1918 Åkra kirke 10.11.1918 Hugo
de Jæger Aakra Fisker Rotterdam 01.06.1899 Hugo
de Jæger Slagter Laura Helena
Tørresen Aakra 1890 Nils Tørresen Aakra Gårdbruker Brudens far



Peder Johannessen Vea

1918 Petri, Stavanger 02.11.1918 Erik Sustad Eriksen
Aakra Motormontør Aakra 1896 Kristen Eriksen
Smed Katrine
Jørgensen Sandhaaland i Skudenes 25.03.1896 Jørgen Jørgensen Sandhaaland Gårdbruker Sven
Haugland
Bygmester H. J. Knutsen

Fisker
1918 Åkra kirke 17.11.1918 Torstein Ingvald
Hauge Aakra Handelsmand Fjelberg Pr.gjeld. 1895 Jon
Hauge Handelsmand Karolina Josefina
Knutsen Aakra 1896 Johan Knutsen
Fiskehandler Ommund
Kvalavaag

Brudg.s. Far



1918 Åkra kirke 17.11.1918 Endre Magnus Davidsen
Vedø Fisker Vedø 25.12.1898 David Endresen Vedø Fisker Grete Eline
Tjøsvoll Tjøsvoll 15.11.1896 Johan Josefsen Tjøsvoll Gårdbruker Jon Hansen
Vedø
Brudens far



1918 Stavanger Domkirke 14.09.1918 Mikal Jonassen Espedal Sævland Tømmermand Høgsfjord 1886 Johan Mikkelsen Espedal Gårdbruker Anna Karina
Mannes Mannes 1896 Kornelius Larsen Mannes Gårdbruker Korneliu
Mannes

Ellen
Mannes

1918 Åkra kirke 08.12.1918 Baard
Hauge Aakra Kontoist Ølen Sogn 1896 Jon
Hauge Handelsmand Ragna
Tjøsvoll Tjøsvoll 1895 Rasmus
Tjøsvoll Banksjef Begge fedre



Begge fedre



1918 Åkra kirke 22.12.1918 Kristian Marius Lund Einarsen
Sævik Fisker Meløy Pr.gjeld. 07.02.1896 Kristian Konrad Einarsen
Fisker Agnes Marie
Mørch Vedøy 12.11.1900 Hans Adolf
Mork Fisker Engelbert Einarsen

Fisker Martin Einarsen

Fisker
1918 Åkra kirke 28.12.1918 Torleiv
Kvinnesland Kongsvinger Folkehøgskolelærer Kvinnesland i Tysvær. 19.06.1895 Torleiv Torleivsen Kvinnesland Gårdbruker Gitlaug Margrete
Munkajord Munkajord 22.01.1896 Kristofer Hansen Munkajord Gårdbruker Begge fedre



Begge fedre



1919 Åkra kirke 12.01.1919 Ingvald Kristiansen Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker Tjøsvold 18.12.1886 Kristian Kristiansen Tjøsvoll Fisker Sara
Lekve Ulvik Pr.gj. 14.10.1893 Haldor Jensen Lekve
Ananias
Tjøsvoll

Ludvig K.
Tjøsvoll

1919 Åkra kirke 12.01.1919 Harald Andreas Ludvig
Hatlø Sævik Fisker Ulstein Pr.gj. 1894 Matias Hansen Hatlø Fisker Laura
Langaaker Langaaker i Skudenes Pr.gj. 28.05.1896 Lars Hansen Langaaker Gårdbruker Magnus
Hatlø
Fisker Malena
Langaaker

1919 Johs. Stavanger 24.01.1919 Bertolles Johannessen
Aakra Fisker Aakra 1882 Johnnes Johannessen
Tømmermand Laurense
Johannessen Liknes Liknes 1892 Johannes Larsen
Gårdbruker Peder Johannessen
Aakra
Tomine
Nilsen Aakra
1919 Åkra kirke 16.03.1919 David Davidsen Trælhaug Trælhaug Fisker Trælhaug 1891 David Davidsen Trælhaug Gårdbruker Anna
Grindhaug Grindhaug 1893 Tønnes Hansen Grindhaug Gårdbruker Elisabet
Egeland

Serina
Gundersen

1919 Åkra kirke 12.04.1919 Gunnar Mandiussen Tjøsvoll Tjøsvoll Gårdbruker Tjøsvoll 09.07.1895 Mandius Trulsen
Gårdbruker Margreta
Helgesen Munkajord 24.05.1896 Didrik
Helgesen Gårdbruker Brudg.s. Far



Tilla M. Tjøsvoll

1919 Åkra kirke 15.04.1919 Torbjørn Olsen Vaka Aakra Bøkker Vaka i Fjellberg 1889 Ola Baardsen Vaka Gårdbruker Teodora
Davidsen Aakra 1896 David Davidsen
Opsynsassistent Johs. Davidsen

Kontorist Ingvar
Brattegjerde
Mægler
1919 Åkra kirke 15.04.1919 Kristofer Davidsen
Vea Fisker Vea 1895 David Tørressen Vea Gårdbruker Petra Ragnhilde
Lund Ragnvaldjord 17.06.1899 Hans Jakob
Lund Gårdbruker Begge fedre



Begge fedre



1919 Åkra kirke 18.04.1919 Herman Fridtjof Fredriksson
Aakra Steinarbeider Norrland, Sverige 1889 Josef Oskar Fredriksson
Gårdbruker Karen Edvarda Gjerp
Pedersen Levanger 1890 Edvard
Myhre Frukthandler Marselius Nilsen
Aakra Fiskehandler Karl Eriksson
Aakra Steinarbeider
1919 Åkra kirke 27.04.1919 Ivar Olsen Søndenaa Søndenaa i Tysvær Gårdbruker Avaldsnes Pr.gj. 1867 Ole Olsen Gismarvik Gårdbruker Marta Serina
Mannes Mannes 1870 Tore Aanensen
Gårdbruker Birger
Søndenaa
Fisker Amanda Bjørge
Mannes
Tjener
1919 Åkra kirke 03.05.1919 Jørgen Johansen Heimdal Vea Fisker Eid, Nordfjord 1898 Johan Torsen
Gårdbruker Tora Amalie
Vedø Vedøy 1898 Johan Torsen Vedøy Fisker Reinert
Fletten Kopervik Fisker Ingeborg
Sund Sund
1919 Åkra kirke 07.05.1919 Knut Knutsen
Aakra Fiskehandler Aakra 1898 Jens Knutsen
Fiskehandler Marta Tomine
Sjøen Aakra 1899 Tønnes
Sjøen Gårdbruker Ludvig
Egge Aakra
Otalia
Egge Aakra
1919 Åkra kirke 24.05.1919 Jakob Teodor
Nes Nes i Skudens Gårdbruker Nes i Skudeness 1889 Simon Hansen Nes Gårdbruker Stine Elisa
Nes Nes i Skudenes 1889 Halvor Halvorsen Nes Gårdbruker Johannes Sørensen
Stangeland Maler Didrik Berdinessen
Langaaker
1919 Åkra kirke 28.05.1919 Sivert
Rossberg Sævik Mekaniker Sævik 1896 David Kristensen Sævik Smed Janna Martine
Nilsen Ysthus 1896 Josef Nilsen Ysthus Handelsmand Brudens far



Søren Kristofersen
Veavaag Gårdbruker
1919 Åkra kirke 28.05.1919 Ingvald Kornelius Sørensen
Munkajord Fisker Munkajord 1896 Søren Kristofersen Munkajord Gårdbruekr Marie
Nilsen Ysthus 1895 Josef Nilsen Ysthus Handelsmand Begge fedre



Begge fedre



1919 Åkra kirke 06.06.1919 Simon Marius
Tangen Aakra Tømmermand Leka Pr.gj. 1888 Johannes
Tangen Gårdbruket Berta
Torbjørnsen Stavanger 1890 Johan Torbjørnsen
Sjømand Tomas
Mannes
Fisker Jakob
Mossnes
Tømmermand
1920 Åkra kirke 12.05.1920 Johan Nilsen
Ysthus Fisker Ysthus 12.02.1900 Josef Nilsen
Handelsmand Elisabet Karina
Sævik Sævik 22.09.1898 Didrik Stensen Sævik Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1920 Haugesund 21.05.1920 Holger Martin Eriksen
Ysthus Fisker Ysthus 07.10.1882 Erik Andersen Ysthus Fisker Gina Maria
Langli Meløy Pr.g.j. 23.09.1894 Ole Pdersen Langli Murer Kristian
Sævik
Fisker Kistian
Langli
Fisker
1920 Åkra kirke 30.05.1920 Georg Magnus
Grindhaug Aakra Fisker Aakra 01.05.1898 Torgils Govertsen Grindhaug Fiskehandler Kristina
Vikra Ferkingstad 07.09.1900 Knut Knutsen Vikra Gårdbruker Faderen



Andreas Hansen Baasnes
Skibsreder
1920 Åkra kirke 29.05.1920 Erik Viktor Nilsson
Sævland Murer Stockholm 24.02.1891 Karl Johan Nilsson
Blikslager Ragnhild
Andreassen Berg i Senjen 27.05.1900 Vilhelm Andreassen
Fisker Filip
Lindman Sævland
Anton
Ersfjord Sævland
1920 Stavanger Domkirke 19.05.1920 Ingvald Svensen Tjøvold Tjøsvoll Bøkker Tjøsvoll 12.10.1880 Sven Olai Johannessen Tjøsvold Sjømand Karoline
Karlsen Aakra 29.09.1886 Karl Hansen
Sjømand Faderen



Govert G.
Aarvoll
Gårdbruker
1920 Stavanger Domkirke 01.06.1920 Jon Kristian Kristiansen
Ragnvaldjord Gårdbruker Ragnvaldjord 09.01.1886 Jon Kristian Olsen
Gårdbruker Ingeborg Marie
Tjøsvoll Tjøsvoll 02.09.1889 Josef Larsen Tjøsvoll Gårdbruker Martin Kristiansen
Ragnvaldjord Gårdbruker Josef Larsen
Tjøsvoll Gårdbruker
1920 Stavanger Domkirke 03.06.1920 Ingvald Andreas Andreassen
Aakra Fisker Aakra 08.01.1900 Hans Andreas Tønnessen
Fisker Kristine Gurine
Danielsen Sunnstokkaa 06.02.1902 Sivert Danielsen Sunnstokkaa Gårdbruker Faderen



Faderen



1920 Stavanger Domirke 03.06.1920 Ole Johan Nilsen
Aakra Fisker Vea 19.11.1876 Nils
Vea Gårdbruker Emilie
Pedersen Kolstø, Avaldsnes 19.08.1892 Peder Olai Monsen
Gårdbruker Lars Gundersen
Mannes Fisker Edvard Olsen
Aakra Fisker
1920 Åkra kirke 26.06.1920 Simon Bertinius Simonsen
Sævland Tømmermand Sævland 13.11.1895 Simon Simonsen
Murer Inga Maria
Mannes Mannes 26.03.1894 Peder Pedersen Mannes Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1920 Åkra kirke 03.07.1920 Severin Telaus Simonsen Fagerland Fagerland Gårdbruker Fagerland 06.10.1895 Simon Sørensen
Gårdbruker Hilda Cecilia
Fosen Avaldsnes Pr.gj. 11.06.1897 Ole Pedersen Fosen Gårdbruker Jakob Jakobsen
Fagerland Gårdbruker Tolles
Fagerland
Gårdbruker
1916 Åkra kirke 20.05.1916 Kristofer Sjursen Aakre Aakre Gårdbruker Aakre 1853 !! !!

Berte Kristine Aanensdatter Rangvaldjord Munkejord 1874 Aanen Kristofer
Rangvaldjord Gårdbruker Henrik Knutsen


Malla
Sjøen

1916 Åkra kirke 20.05.1916 Einar Andreassen
Sævland Fisker Bergs prestegjeld. 1897 Vilhelm Andreassen
Fisker Tala Amanda Simonsdatter Sævland Sævland 1896 Simon Olsen Sævland Fiskehandler Simon O.
Sævland

Karl
Lea

1916 Åkra kirke 30.04.1916 Albert Kornelius Johannessen
Aakrehavn Fisker Tysfjord 1890 Bastian Kornelius Johannessen
Gårdbruker Ragna Emilie
Johansen Aakre-øen 1891 Ole Nikolai Hansen

Torgils
Grindhaug

Govert
Grindhaug

1916 Stavanger Domkirke 01.06.1916 Hans Ole Gudmundsen Sævik Sævik Fisker Sævik 1893 Gudmund Stensen
Gårdbruker Kristine
Nilsen Vedø 1893 Andreas Nilsen
Fisker Fredrik A.
Vedø

Gudmund G.
Sævik

1916 St. Petri m. Stavanger 06.04.1916 Konrad Johan Baardsen
Sævland Fisker Bergen 1892 Severin Baardsen
Kolportør Janna Sofie
Tollefsen
1890 Halvor Tollefsen
Landhandler Albert Olsen
Kopervik
Karl Kristiansen
Kopervik
1916 Åkra kirke 03.06.1916 Nils Hagbart Kristiansen
Sævlandsvik Fisker Fagerland 1885 Kristian Gabrielsen
Fisker Tilly Bertine
Nordvik Utsire 1889 Ambjørn Bertel Gudmundsen Nordvik Fisker David Kristiansen
Sævland
Trygve Torsen
Sævland
1916 Åkra kirke 01.07.1916 Knud Severin Jonsen Vaaga Vaaga Gårdbruker Vaaga, Avaldsnes 1891 Jon Matias Knudsen
Gårdbruker Berta Gurine
Gudmundsen-Munkejord Munkejord 1895 Peder Johan Gudmundsen
Gårdbruker Karl
Lea

Knud S.
Øgaard

1916 Åkra kirke 19.09.1916 Hans Bertin Hansen Kjeilen Østhus Fisker Lindås 1896 Hans Josefsen Kjeilen Gårdbruker Gunhild Oline Karlsdatter Husa Fedje sogn 1898 Karl Gudmundsen Husa Gårdbruker Albert H.
Østhus

Hans Jakob K.
Sævik

1916 Åkra kirke 11.11.1916 Ole Larseus Larsen Liknes Liknes Selvei. Gårdsbruk Liknes 1882 Lars Andreas Larsen Liknes Gårdbruker Eliasine Marie
Larsen-Liknes Liknes 1885 Lars Larsen
Lærer Brudgommens far



Hans R.
Ljøen
Kirkesanger
1916 St. Johs.m. Stavanger 23.10.1916 Helmer Teodor August Hansen Selliknen Aakrehavn Fisker Aakrehavn 31.12.1890 Hans Edvard
Selliken Gårdbruker Berte Malene
Ingebrigtsen Aakrehavn 15.04.1892 Peder Ingebrigtsen Aakerø Sjømand Severin
Helland

Torkel
Egeland

1917 Stavanger 19.01.1917 Nils Samuelsen Vedøen Vedøen Fisker Vedøen-Aakre 01.03.1893 Samuel Berdines Nilsen
Fisker Josefine
Andersen-Sørvig Aakre 03.10.1891 Andres Johnsen
Fisker Anders J.
Sørvig

Samuel Nilsen
Vedøen
1917 Åkra kirke 23.01.1917 Karl Gundersen
Kopervik Jerndreier Moss landsogn 01.04.1884 Johan Martin Gundersen
Skibstømmermand Anna Helena Samuelsdatter Vedøen Iowa 18.05.1887 Samuel Berdines Nilsen
Fisker









1917 Åkra kirke 30.01.1917 Gunvald Theodor Johannesen Ådland Aadland Fisker Aadland 1893 Johannes Mortensen Aadland Gårdbruker Sina Jørgina Endresdatter Ferkingstad Ferkingstad 1893 Endre Olsen Ferkingstad Gårdbruker Lars T.
Vik

Brudgommens far



1917 Stavanger 06.02.1917 Arne Johannessen Tangen Aaka Fisker Leka 1890 Johannes Nilsen Tangen Gårdbruker Gerda Karoline
Knudsen Aakra 1897 Jakob Knudsen
Fiskehandler Simon
Tangen

Jakob Knudsen


1917 Tysvær 15.01.1917 Johan Andreas Martin
Kok Sævik Fisker Svendsvik i Tanen 1888 Ole Andreas Olsen Kok Fisker Anne Serine Pedersdatter Sævik Vedø i Aakre 1894 Peder Jakobsen Alstahaug Fisker Gustav
Myreng Sævik
Knut Jonsen Evje Tysvær
1917 Stavanger Domkirke 10.03.1917 Karl Johan Olsen Mannes Mannes Fisker Mannes 13.05.1896 Ole Johan Gunnarsen
Fisker Janna Malene Aanensen Aakra Aakra 24.01.1899 Jens Kornelius Aanensen
Gårdbruker Emma
Aanensen Aakra
Marta
Olsen Mannes
1917 Åkra kirke 25.03.1917 Johan Bernhard Georg Johannsen Mannes Mannes Fisker Mannes 1894 Johan Kristoffersen Mannes Fisker Gjertrud Helene Mandiusdatter Tjøsvoll Tjøsvoll 1898 Mandius Trulsen Tjøsvoll Gårdbruker/Fisker Marensius Pedersen
Sævland Fisker Vilhelm J.
Mannes
Fisker
1917 Åkra kirke 22.03.1917 Elias Davidsen Haringstad Harigstad Gårdbruker Haringstad 1846 David Larsen Haringstad Gårdbruker Lisa Malene
Melstokkaa Melstokkaa 12.03.1875 Søren Johannessen Melstokkaa Gårdbruker Simon Sørensen
Melstokkaa
Sigvard Sørensen
Melstokkaa
1917 Åkra kirke 01.04.1917 Einar Indal Isaksen Sørli Aakrehavn Fisker Holmesleten. I Maalselven 11.01.1896 Isak Isaksen Holmesleten? Fisker Kristianna
Aadland Aadland 1895 Jakob Nilsen Aadland Gårdbruker Brudens far !! !!

Olaus
Medhaug
Fisker
1917 Åkra kirke 14.04.1917 Kristofer Aanensen Ragnvaldjord Ragvaldjord Fisker Munkajord 1877 Aanen Kristofersen Ragnvaldjord Gårdbruker Ane
Kristensen Tangjerd 1877 Kristian Olsen Ragnvaldjord Gårdbruker Martin Kristiansen
Ragnvaldjord Gårdbruker Hans J.
Vatne

1917 Åkra kirke 14.04.1917 Kristofer Jakobsen Sævik Sævik Fisker Sævik 1894 Jakob Olsen Sævik Fisker Janna
Tjøsvold Tjøsvold 1898 Johan Josefsen Tjøsvold Gårdbruker Brudgommens far



Brudens far



1917 Åkra kirke 22.04.1917 Erik Olaus
Medhaug Medhaug Fisker Medhaug 1895 Elias Eriksen Medhaug Gårdbruker Jakobine
Aadland Aadland 1898 Jakob Nilsen Aadland Gårdbruker Brudens far



Andreas Tønnessen Medhaug

1917 Åkra kirke 03.06.1917 Rasmus Martin
Sævland Sævland Fisker Sævland 1874 Ole Johan Olsen Sævland Gårdbruker/Fisker Marta Olina
Sævland Mannes 1877 Rasmus Ommundsen Mannes Gårdbr./Fisker Martin Kristiansen
Ragnvaldjord
Simon Olsen
Sævland
1917 Stavanger Domkirke 21.04.1917 Ludvig Olaus
Sævland Sævland Arbeider Sævland 1880 Ole Olsen Sævland Gårdbruker Lovise
Tangjerd Tangjerd 1887 Hans Hansen Tangjerd Gårdbruker M. Hansen
Vesselgt. 87
Knut
Søndenaa

1917 Åkra kirke 05.05.1917 Elias Bendiksen Mannes Aakre Fisker Mannes 1894 Bendik
Mannes Skibsreder Odessa Marie
Jakobsen Nebraska, U.S. Amerika 1898 Aasmund Jakobsen Mannes Gårdbruker Lars K.
Mannes

Brudgommens far



1917 Stavanger 29.04.1917 Ole Henrik
Kvilhaug Kvilhaug, Skudens Gådbruker/Fisker Kvilhaug i Skudenes 1893 Jørgen O.
Kvilhaug Gårdbruker Anne Marta
Tjøsvold Tjøsvold 1895 Endre Knudsen Tjøsvold Gårdbruker Brudg.s. Far



??? Skjølingstad



1917 Åkra kirke 12.05.1917 Helmik Halvorsen Ysthus Ysthus Fisker Ysthus 1895 Halvard Davidsen Ysthus Gårdbr./Fisker Signe Antonia
Haavardsholm Vikebygd, Sveio 1894 Lars
Haavardsholm Landhandler David Halvorsen

Fisker Ivar Torsen
Vea Fisker
1917 Åkra kirke 20.05.1917 Gunnar
Kvilhaug Kvilhaug Fisker Kvilhaug 1894 Peder Olai Larsen Kvilhaug Gårdbruker Inger Serine
Sævland Sævland 1897 Teodor Olsen Sævland Fisker Brudg.s far



Brudens mor, Berte Kristine
Aakra

1917 Åkra kirke 03.06.1917 Johan Kornelius Hansen
Aakra Fisker Aakra 1879 Hans Salvesen
Tømmermand Marta Karine
Vaka Vaka, Fjelberg 1877 Peder Rasmussen
Gårdbruker Tønnes Hansen

Fisker Salve Hansen

Fisker
1917 Åkra kirke 10.06.1917 Oluf Bertinus
Selliken Ragnvaldjord Fisker Ragnvaldjord 1895 Hans Edvin
Selliken Gårdbruker Janna Maria
Aakra Aakra 1899 Jakob Olsen Vea Sjømand Brudg,s, far



Brudg.s. far



1917 Åkra kirke 17.06.1917 Johan Adolf Fredriksen Bjerkreim Egersund Evangelist Bjerkreim i Helleland pr.g. 1887 Fredrik Martinius Larsen
Baker Teodora Helene
Nilsen Aakra 1896 Adolf Julius Nilsen
Gårdbruker Bruden far



Johan Nilsen

Toldbetj.
1917 Stavanger Domkirke 27.05.1917 Jon Svensen
Vea Skipper/Kaptein Vea 1889 Sven Iversen
Gårdbruker Johanna Maria
Johansson Tjørrø i Sverige 1892 Olaus Johannson
Fiskehandler Edvard Svensen
Vea
Ragnhild
Svensen

1917 Stavanger Domkirke 17.06.1917 Konrad Mandius Didriksen
Haugesund Styrmand Haugsund 1872 Andreas Didriksen
Handelsbetjent Elen Serina
Aakra Aakra 1884 Torgils Johansen
Fisker Jakob
Berg Stavanger
Odd K.
Gauttun

1917 Åkra kirke 29.06.1917 Lars Kornelius
Mannes Mannes Fisker Mannes 1894 Kornelius Larsen Mannes Gårdbruker Elen Olava
Jakobsen Nebraska USA 1897 Aasmund Jakobsen
Gårdbruker Brudg.s. Far



Elias B.
Mannes
Gårdbruker
1917 Johs. Stavanger 25.06.1917 Ernst Fritjod Eriksson
Sævland Murer Verndø i Sverige 31.07.1879 Karl Johan Eriksson
Skredder Gunda Emilie
Brogeland Sævland 1896 Alf Gunufsen Brogeland Murer Johannes Larsen
Sævland
Anders
Haver Ogna
1917 Åkra kirke 01.07.1917 Edvard
Bång Sævland Anleggsarbeider Huddingefors, Sverige 1892 Nils
Bång Skredder Berta Serina
Sævland Sævland 1882 Lars Larsen Sævland Fisker Brudens far



Erik Erikson
Sævland
1917 Åkra kirke 06.07.1917 Lars Ingvaldsen Fagerland Fagerland Gårdbruker Fagerland 07.04.1895 Ingvald Pedersen Fagerland Gårdbruker Manda Malena
Stava Stava 23.08.1889 Lars Olsen Stava Sjømand Brudg.s. Far



Jakob
Fagerland

1917 Johs. Stavanger 24.07.1917 Erik
Medhaug Medhaug Gårdbr./Fisker Stava i Skudenes 1894 Lars Eriksen Medhaug Sjømand Margrete
Stava
1899 Jonas Olsen Stava Gårdbruker Brudeparets fedr



Brudeparets fedre



1917 Åkra kirke 03.08.1917 Karl Marinius Antonsen?-Paulsen
Sævlandsvik Anlegsarbeider Modum Prg. 03.05.1891 Anton Paulsen
Dagarbeider Anne Marie
Jakobsen Mannes 22.09.1893 Jakob Knutsen Mannes Fisker Sven Jakobsen
Mannes
Brudens far



1917 Johs. Stavanger 19.08.1917 Kristen Severin Jakobsen
Vea Snekker Vanse Prg. 1888 Jakob Vernes Kristensen
Snekker Mette Margrete
Vea Vea 1894 Johannes Johannessen Vea Bøkker Villiam
Tjørve

Jenny
Tjørve Aakrehavn
1917 Åkra kirke 03.10.1917 Klaus Jørgen Gundersen
Kopervik Steinarbeider Sanrikedal ? 15.12.1893 Ole Gundersen
Skibsreder Marta Serine

Trælhaug 1893 David Davidsen
Gårdbruker Edvard Lorentsen
Kopervik Steinabeider Hans Davidsen
Trælhaug
1917 St. Johs.m. Stavanger 05.10.1917 Nils Nilsen
Aakrehavn Matros Tysfjord Prg. 1892 Nils Eriksen Hellemobotn Fisker Johanna Malena
Haringstad Haringstad 1893 Aasmund Johannes Torsen Myklebost Steinarbeider Karl
Myklebost Kopervik
Nils Nilsen
Kopervik
1917 Åkra kirke 21.10.1917 Kristoffer Kristoffersen Sævik Sævik Fisker Sævik 1896 Kristofer Olsen Sævik Fisker Karen Regina
Kristoffersen- Aakra Aakra 1895 Kristofer Sjursen Aakra Gårdbruker Brudg.s. Far



Georg Jonsen
Sævik Fisker
1917 Åkra kirke 18.10.1917 Lars Olsen Tveit Tveit Fisker Tveit 1898 Ole Larsen Tveit Gårdbruker Nille Gurine
Langaager Stol 1898 Peder Jakob Pedersen Fisker Brudg.s. Far



Ole Johnnessen
Tveit
1917 Åkra kirke 25.10.1917 Karl Johannessen
Sævlandsvik Fiskehandler Tangjerd 1893 Hans Knut Johannessen
Fhv. Lærer Emma
Aanensen Aakra 1895 Jens Aanensen
Gårdbruker I.
Brattegjærde
Mægler Brudg.s. Far



1917 Åkra kirke 27.10.1917 Martin Einarsen
Sævik Skredder Meløy Prg. 30.09.1891 Kristian Konrad Einarsen
Tømmermand Hilda Serine
Sævik Sævik 1898 Helmik Helgesen
Gårdbruker Ingvald
Hetland

Edvard Einarsen Sævik

1917 Åkra kirke 04.11.1917 Tønnes Berdinessen
Aakra Fisker Aakra 28.06.1894 Peder Berdines Pedersen
Fisker Anne Marta
Aadland Aadland 02.02.1898 Hans Andreas Tønnessen
Fisker Begge fedre



Begge fedre



1917 Åkra kirke 08.11.1917 Ole Halvardsen Liknes Liknes Gårdbruker Liknes 12.12.1893 Halvard Olsen Liknes Gårdbruker Marta Pedersdatter Mannes Mannes 18.12.1895 Peder Peersen Manns Gårdbruker Begge fedre



Begge fedre



1917 Petri. Stavanger 18.08.1917 Karl Johan
Lyse Østervaag, Stavanger Hermetikarbeider Lye i Høgsfjord 1895 Halvard Jensen Lye Gårdbruker Laurensa Serine
Munkejord Munkejord 1896 Kornelius Sigvald Gulliksen Sundgot Fisker Ole Ingebretsen
Bre??gt. 21, Stavanger
A. Villasen
Lysefjordgt. 17, Stavanger
1917 Åkra kirke 16.12.1917 Edvard Kornelius
Medhaug Medhaug Fisker Medhaug 26.12.1896 Didrik Eriksen Medhaug Gårdbruker Hanna Kornelia
Mannes Mannes 16.09.1896 Andreas Haakonsen Mannes Gårdbruker Kristian
Medhaug

Brudens far



1917 Petri, Stavanger 23.12.1917 Karl Erik Erikson
Sævland Steinarbeider Fossa Fors-Skara, Sverige 03.12.1885 Erik Erikson
Arbetare Marta Oline
Trælhaug Trælhaug 1886 David Davidsen Trælhaug Gårdbruker Daniel
Nordbø
Redaktør David
Trælhaug
Fisker
1917 Petri, Stavanger 15.11.1917 Erik Olsen Tveit Munkejord Fisker Ferkingstad i Skudenes 15.10.1887 Ole Olsen Munkejord Skipper Metta Asskina
Tveit Tveit 14.11.1891 Rasmus Johannessen Tveit Gårdbruker O. I. Olsen
Haugesund
Kristofer H.
Munkejord

1917 Petri, Stavanger 15.12.1917 Tomas Gudmundsen
Øygarden Fisker Munkejord 16.09.1889 Peder Johan Gudmundsen Munkejord Gårdbruker Anna Karina
Øygarden Øygarden 10.07.1891 Gabriel Svensen Øygarden Gårdbruker Gabriel S.
Øygarden

Johan Gudmundsen Munkejord

1918 Åkra kirke 20.01.1918 Tomas Kristofersen
Aakra Fisker Aakra 1899 Kristofer Tomassen
Fisker Anny Maria
Grindhaug Aakra 1898 Jon
Grindhaug Fisker Gabriel Tomassen

Fisker Tomas Tomassen

Fisker
1918 Åkra kirke 13.04.1918 Abraham Tomassen Ysthus Ysthus Gårdbruker Ysthus 12.05.1893 Tomas Mandius
Ysthus Gårdbruker Asselina
Eide Eide 02.11.1894 Klars Bendik Aslaksen Øygarden Gårdbruker Brudens far



Oskar Hansen


1918 Åkra kirke 14.04.1918 Edvard Torgilsen
Aakra Sjømand Haugesund 1877 Torgils Johnsen
Tømmermand Tala
Svendsen Vea 1896 Sven Iversen Vea Gårdbruker John Svendsen


Reinert Svendsen
Vea
1918 Åkra kirke 06.07.1918 Johannes Johannessen
Sævlandsvik Handelsmand Sævland 1884 H. K. Johannessen
Lærer Johanna Karina
Tjøsvoll Tjøsvoll 1889 Albert
Tjøsvoll Gårdbruker ??
Brattegjærde
Mægler Brudg.s. Far



1918 Åkra kirke 04.07.1918 Ingebrigt Andreas
Dagsland Ysthus Fisker Tysvær Prg. 23.08.1885 Ingebrigt Trulsen Dagsland Fisker Petra Maria
Størkersen Ysthus 26.07.1888 Kristian Størkersen
Lærer Brudens far



Edvard Svendsen
Vea
1918 Stavanger Domkirke 11.05.1918 Hans
Aakra Aakra Fisker Aakra 1897 Teodor Rosenius Tørresen
Gårdbruker Gerda Helene
Ferkingstad Ferkingstad i Skudenæs 1898 Ole Andreassen
Gårdbruker Begge fedre



Begge fedre



1918 Stavanger Domkirke 01.06.1918 Kristian Bernhard Larsen
Sævland Fisker Sævland 1892 Lars Larsen Sævland Fisker Elen
Gundersen Aakra 1891 Gunnar Olsen
Fisker David Larsen
Sævland
Malene
Gundersen

1918 Åkra kirke 13.06.1918 Peder Jakob
Aarvoll Aakra Fisker Aarvoll 1894 Torgils Govertsen Aarvoll Gårdbruker Anna Margrete
Medhaug Medhaug 1895 Knut Didrik Jakobsen Medhaug Gårdbruker A. Torgilsen Aarvoll

Knut I.
Medhaug

1918 Petri, Stavanger 26.07.1918 Bendik Marselius
Ragnvaldjord Ragnvaldjord Gårdbruker Ragnvaldjord 1895 Baard Larsen Ragnvaldjord Gårdbruker Elen Karine
Medhaug Medhaug 1894 Kristofer Eriksen Medhaug Gårdbruker Brudens far



S.
Ragnvaldjord

1918 Åkra kirke 15.09.1918 Ingvald Mandius
Lund Ragnvaldjord Fisker/Gårdbruker Ragnvaldjord 1883 Sivert Sjursen Ragnvaldjord Gårdbruker Gjertrud Martine
Sivertsen??-Aakra Aakra 1891 Nils Olai
Aadland Gårdbruker Laurits Halvorsen Ragnvaldjord

Martin Kristiansen Ragnvaldjord

1918 Åkra kirke 21.09.1918 Ole Johannessen Sjøen Aakra Fisker Aakra 1894 Johannes Olsen Sjøen Fisker Karoline
Haringstad Haringstad 1894 Ole Valentinsen
Gårdbruker Rasmus Johannessen


Brudg.s. Far



1918 Stavanger Domkirke 10.06.1918 Tomas Edvardsen
Aakra Fisker Aakra 1898 Edvard Johan Tomassen
Fisker Hanna Jakobine
Grindhaug Aakra 1899 Tønnes Hansen Grindhaug Gårdbruker Knut
Grindhaug

Edvard Tomassen


1918 Åkra kirke 31.10.1918 Ludvig Meyer Olsen
Aakra Fisker Dolmen Leka Pr.gj. 25.04.1878 Ole Andreas
Dolmen Gårdbruker Gurina
Øye Øye i Sand Pr.gj. 03.11.1877 Kristofer Toresen Øye Gårdbruker Johannes J.
Sævik

Anders D.
Sævik

1918 Åkra kirke 31.10.1918 Knut Sørensen Munkajord Munkajord Fisker Munkajord 1886 Søren Kristofersen Munkajord Gårdbruker Hanna
Nilsen Ysthus 1886 Josef Nilsen
Handelsmand Johan Nilsen


Janna
Nilsen

1920 Åkra kirke 10.07.1920 Lars Abelsen Nordstokkaa Rusnes Gårdbruker Nordstokkaa 07.08.1901 Abel Larsen Nordstokkaa Gårdbruker Kristine
Kristensen Munkajord 13.03.1901 Kristen Kristensen Munkajord Gårdbruker Albert Larsen
Nordstokkaa Gårdbruker Faderen



1920 Åkra kirke 24.07.1920 Tomas Ingolv
Ytreland Munkajord Lærer Ytreland 01.01.1895 Andreas
Ytreland Gårdbruker Signe
Munkajord Munkajord 08.12.1897 Mikal Davidsen Munkajord Gårdbruker Fædrene.



Fædrene.



1920 Åkra kirke 15.07.1920 David Andreas
Vedø Vedø Fisker Vedø 01.11.1895 Anders Andersen Vedø Fisker Gjertrud Lovisa
Sørvik Aakra 02.07.1902 Anders
Sørvik Fisker Faren.



Faren.



1920 Åkra kirke 04.08.1920 Hans Andreas Halvorsen
Ragnvaldjord Gårdbruker Ragnvaldjord 17.05.1886 Halvard Hansen Ragnvaldjord Gårdbruker Sofie
Grevsrud Ragnvaldjord 11.03.1885 Tomas Hansen Grevsrud Gårdbruker Laurits Halvorsen


Marta
Hansen

1920 Åkra kirke 16.10.1920 Tore Hagbart Marselius Hansen Haugen Haringstad Steinarbeider Ofoten Pr.gj. 22.05.1897 Edvard Hansen
Snekker Johanna
Haringstad Haringstad 23.02.1902 Ole Jakobsen
Gårdbruker Sigvart Pedersen
Tangen
Faderen



1920 Åkra kirke 23.10.1920 Nils Nilsen
Ysthus Handelsmand Ysthus 16.03.1891 Josef Nilsen
Handelsmand Knutiana H.
Sævik Sævik 23.03.1900 Hans Johan Hansen
Fisker Fædrene



Fædrene



1920 Åkra kirke 16.10.1920 Sven Bendik
Vea Vea Fisker Vea 19.07.1899 Tørres Tørressen Vea Gårdbruker Anna Olava
Djuv Sauda Pr.gj. 18.05.1900 Ole Østensen Aartun Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1920 Åkra kirke 30.10.1920 Kristen Davidsen
Sævik Mekaniker Vea 02.09.1898 David Kristensen
Smed Knutiana
Ysthus Ysthus 26.09.1901 Kristofer Hansen Ysthus Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1920 Åkra kirke 29.10.1920 Erik Kristofersen Medhaug Medhaug Fisker Medhaug 10.11.1899 Kristofer Eriksen Medhaug Gårdbruker Marta
Gundersen Mannes 07.03.1900 Ole Gundesen Mannes Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1920 Åkra kirke 13.11.1920 Kristian Ferdinand Danielsen
Aakra Fisker Hadsel 03.03.1893 Ole Danielsen Slagen Fisker Janna bertine
Larsen Aakra 05.01.1902 Martin Larsen
Fisker Jens
Nordfjord Kopervik Fabrikarbeider Faren



1920 Stavanger Domkirke 24.10.1920 Erik Sustad-Eriksen
Aakra Maskinmontør Aakra 15.03.1896 Kristen Eriksen Aakra Smed Marie Helene
Egge Breim 09.03.1897 Ole Larsen Egge-Breim Gårdbruker Faderen



Ludvig
Egge Aakra Skomaker
1920 Åkra kirke 18.11.1920 Ole Johan Jansen Østhusvik Rennesøy Fisker Skjørvesland, Rennesøy 03.06.1863 Jan Olsen Hegland Gårdbruker Berta Serina
Østhus Ysthus 24.08.1871 Sven Olsen Ysthus Gårdbruker Sven Svendsen
Ysthus Snekker Helmik Svendsen

Snekker
1920 Åkra kirke 27.11.1920 Ingvald Kolbjørn
Tjøsvoll Tjøsvoll Fisker Tjøsvoll 04.07.1898 Gunnar
Tjøsvol Gårdbruker Ingeborg Karina
Mannes Mannes 20.09.1900 Andreas Haakonsen Mannes Gårdbruker Inga
Tjøsvol

Helena
Liknes

1920 Åkra kirke 27.11.1920 Sivert Aanesen Sævik Sævk Fisker Sævik 02.10.1898 Aanen Olsen Sævik Fisker Dortea
Fertingstad Fertingstad 16.12.1899 Daniel Jensen Fertingstad Gårdbruker Gudmund Aanensen
Sævik Fisker Faren



1920 Åkra kirke 04.12.1920 Vermund
Munkejord Munkajord Gårdbruker Munkajord 17.11.1890 Rasmus Vermundsen
Gårdbruker Anna Margrete
Karlsen Eide 13.06.1896 Didrik Karlsen
Fisker H.
Golsøy ?
Skulelærar Faren



1920 Åkra kirke 11.12.1920 Alfred Eberhard
Mørck Sævik Fisker Aadland 11.09.1898 Hans Mork-Andersen
Fisker Marta Olava
Abrahamsen Ysthus 11.05.1900 Abraham Jonassen Ysthus Gårdbruker Engelbert Einarsen

Fisker Faren



1921 Åkra kirke 22.01.1921 Sverre Andreassen
Sævland Dampskibsfører Berg i Senjen 20.07.1895 Vilhelm Martin Andreassen
Fisker Berta Kristina
Aadland Aadland 03.03.1893 Johannes Sørensen
Gårdbruker Einar Andreassen
Sævland Fisker Faderen



1921 Åkra kirke 23.04.1921 Simon Davidsen Munkajord Munkajord Fisker Munkajord 09.12.1900 David Helgesen
Fisker Klara Amalia
Grindhaug Grindhaug 17.10.1901 Tønnes Hansen Grindhaug Gårdbruker Faren



Tomas Edvardsen
Aakra Sjøffør
1921 St. Johs. Stavanger 30.04.1921 Magnus Severin Guttormsen
Time Handelsbestyrer Koparvik 28.10.1899 Erik Guttormsen
Skibsfører Anna Helena
Sævik Sævik 18.04.1901 Jakob Olsen Sævik Fisker Fædrene



Fædrene



1921 Åkra kirke 28.05.1921 Karl Adolv
Grindhaug Aakra Fisker Aakra 01.06.1891 Torgils Govertsen Grindhaug Gårdbruker Sofia
Sjøen Aakra 15.05.1896 Tønnes
Sjøen Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1921 Åkra kirke 04.06.1921 Knut Andreas Hansen Liknes Liknes Fisker Liknes 06.10.1887 Hans Andreas Knutsen Liknes Gårdbruker Gjertrud
Aadland Aadland 29.07.1893 Mikkel
Aadland Gårdbruker Helena
Liknes Kopervik
Ingeborg
Munkajord Kopervik
1921 Åkra kirke 25.06.1921 Johannes Mandius Johannessen
Liknes Fisker Liknes 14.09.1887 Johannes Jensen Liknes Gårdbruker Malena
Davidsen Aakra 24.02.1897 Laurits Davidsen
Gårdbruker Helena
Jensen Kopervik
Faderen



1921 Åkra kirke 03.07.1921 Johannes
Liknes Liknes Hustømmermand Liknes 30.05.1896 Johannes Johannessen Liknes Gårdbruker Tomine Debora?
Medhaug Medhaug 04.01.1900 Knut Eriksen Medhaug Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1921 Åkra kirke 07.10.1921 Hans Andreas Aanensen
Sævland Fisker Sævland 23.10.1899 Aanen Hansen
Fisker Sally Matilde
Stol Tveitestrand 15.07.1901 Salve Hansen
Murer Faren



Bertine
Simonsen Stol
1921 St. Petri, Stavanger 08.10.1921 Tollag Smith-Olaussen Log Aana-Sira, Sokndal Fisker Aana-Sira, Sokndal 05.03.1896 Olaus Tollagsen Log Fisker Hanna Cecilia
Johannessen Sævland 28.02.1897 Hans Johannessen
Lærer Johannes Johannessen
Sævland Handelsmand Brudens far



1921 Åkra kirke 30.10.1921 Hagbard Martin Sivertsen Lund Sævland Handelsmand Ragnvaldjord 26.08.1892 Sivert Johan Sjursen
Gårdbruker Ingeborg
Olsen Munkajord 01.11.1892 Ole Olsen Vea Gårdbruker Ole
Lund Sævland
Sivert Olsen
Munkajord Fisker
1921 Åkra kirke 19.11.1921 Haakon Adelsten
Hatlø Sævik Fisker Ulstein Pr.gj. 11.11.1899 Matias Gerhard Hansen Hatlø Gårdbruker Ragna
Varne Varne 27.041901 Kristofer Kristofersen Varne Gårdbruker Hans E. Jacobsen
Kopervik Kaiformand Faren



1921 Åkra kirke 03.12.1921 Tore Martin Andersen
Vedø Fisker Vedø 11.10.1893 Anders Andersen Vedø Fisker Fredrikke Olava
Vedø Vedø 02.11.1901 Askel Fredriksen Vedø Fisker Anders Andersen
Vedø d.y. Fisker Faren



1921 Åkra kirke 03.12.1921 Oluf
Lie-Lande Mandal Fisker Mandal 25.07.1895 Sakarias Olsen Lande Gårdbruker Elen Serina
Holmen Aakra 11.07.1903 Jon Torgilsen
Fisker Karl Johannessen
Aakra
Faren



1921 St. Johs. Stavanger 08.12.1921 Tobias Jakobsen
Sævik Fisker Sævik 26.03.1885 Jakob Olsen Sævik Fisker Fredrikke Oline
Sævik Sævik 18.02.1891 Johannes Johannessen Sævik Fisker Faren



Gudmund Johannessen
Sævik
1921 Åkra kirke 15.12.1921 Alfred Magnus Larsen
Aakra Fisker Aakra 15.03.1900 Lars Oliversen Aakra Fisker Anna Malena
Kvilhaug Liknes 22.11.1901 Johan
Kvilhaug-Aakra Sjømand Helmer Larsen
Aakra Fisker Faren



1921 Åkra kirke 18.12.1921 Josef Mandius Tomsen
Sævland Fisker Sævland 09.06.188 Tomas Asbjørnsen Sævland Gårdbruker Hilda Maria Sofia
Sævland Kinn Pr.gj. 16.07.1888 Ole Andreas Monsen Søndervaag Gårdbruker Albert Tomsen
Sævland Fisker Alv
Brogeland Varne Steinarbeider
1922 Åkra kirke 09.06.1922 Jakob Jakobsen Mosnes Aakrehavn Skibstømmermand Hjelmeland Pr.gj. 30.06.1884 Jakob Jakobsen Mosnes
Tea
Vaulen Sulen Pr.gj. 21.09.1889 Henrik Mikkelsen Vaulen Gårdbruker Kristian Knutsen
Aakrehavn Fisker Ludvig Henriksen
Aakrehavn Fisker
1922 Åkra kirke 24.05.1922 Henry Sigfred
Grimstvedt Koparvik Baker Koparvik 26.12.1896 Hans
Grimstvedt Skomaker Klara Getura
Knutsen Aakra 22.10.1897 Knut A. Knutsen
Fiskehandler Fædrene



Fædrene



1922 Åkra kirke 06.07.1922 Almar Johan
Sommarsæl Koparvik Maskinist til sjøs Hamarøy Pr.gj. 14.04.1893 Jakob Jentoft Jakobsen
Gårdbruker Petra Gurina
Vea Vea 27.10.1895 Peder
Vea Gårdbruker Magnus
Grønnestad Koparvik Stuert Marta
Vea Koparvik Lærerinne
1922 Åkra kirke 08.07.1922 Tor Andreas
Homme Hof Pr.gj. Kirkesanger Søndeled Pr,gj, 23.05.1889 G. M.
Homme Kirkesanger Ragnhild
Mannes Mannes 19.11.1889 Peder Pedersen Mannes Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1922 Åkra kirke 09.07.1922 Ola Sivertsen Vea Vea Fisker Vea 19.03.1902 Sivert Andreas Pedersen
Gårdbruker Olina
Vedøy Ysthus 06.10.1901 Sivert Kristensen
Fisker Fædrene



Fædrene



1922 Stavanger Domkirke 09.08.1922 Edvard Larsen Tjøsvoll Aakra Fisker Aakra 27.02.1887 Lars Josefsen Tjøsvoll Gårdbruker Karolina
Vattendal Stord 18.02.1887 Lars Andersen Vattendal Kjøpm. Karoline
Rødland N. Holmegt. 13
Astrid
Seim Stavanger
1922 Åkra kirke 27.08.1922 Severin
Hauge Aakra Sjøffør Fjellberg Pr.gj. 17.11.1896 Jens Knutsen
Fiskehandler Gerda Regine
Knutsen Aakra 14.07.1900 John T.
Hauge Handelsm. Karsten
Line Aakra Emissær Maria
Ljøen Aakra
1922 Åkra kirke 02.09.1922 Alfred Herman Bernhard Hansen
Sævland Fisker Sævland 12.02.1899 Hans Teodor Olsen Sævland Fisker Matilde
Sævland Sævland 17.06.1903 Ole Kornelius Olsen Sævland Fisker Kristine Aanensdtr.
Sævland
Faren



1922 Åkra kirke 07.09.1922 Ole Sivertsen Lund Sævland Handelsmand Ragnvaldjord 31.08.1899 Sivert Sjursen
Gårdbruker Anne Marta Hansdtr. Vedø Ragnvaldjord 31.08.1899 Hans Kristensen Vedø Gårdbruker Martin
Lund
Handelsmand Hans Hansen
Vedø
1922 Åkra kirke 30.09.1922 Hans Didkriksen Vea Vea Gårdbruker Vea 06.08.1901 Tørres Didriksen Vea Gårdbruker Magda Malena
Vedø Ysthus 28.08.1903 Sivert Kristensen Ysthus Fisker Didrik
Vea
Gårdbruker Faren



1922 Haugesund 16.07.1922 Peder Ingebretsen Ølberg Stangaland Gårdbruker Ølberg i Haaland 19.02.1860 Ingebret Pdersen Ølberg Gårdbruker Karoline Johsdtr.
Apeland Sveio 11.05.1877 Johs. Aanensen Apeland Gårdbruker Tolleiv
Sveinsvoll
Gårdbruker Gjerd
Steinstø
Gårdbruker
1922 Åkra kirke 14.10.1922 Olav Tønnessen
Aakra Fisker Aakra 11.12.1900 Tønnes Oliversen Aakra Fisker Sally Maria
Simonsen Sævland 11.09.1900 Simon Olsen Sævland Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1922 Åkra kirke 14.10.1922 Hoskul Kristian Lundal-Halvorsen
Koparvik Fisker Meløy Pr.gj. 28.08.1896 Halvard Hansen Meløy Fisker Amanda
Ysthus Ysthus 04.03.1904 Halvard Davidsen Ysthus Fisker Rasmus
Heimdal Koparvik Fisker Faren



1922 Åkra kirke 14.10.1922 Karl Bendik Sivertsen
Aakra Fisker Aakra 18.05.1900 Sivert Ananiassen Aakra Fisker Karen Kristine
Mannes Mannes 23.08.1901 Oluf Nilsen Mannes Fisker Simon Didriksen
Aakra Fisker Cecilie
Andersen Stangeland
1922 Åkra kirke 14.10.1922 Tomas Kornelius
Liknes Liknes Fisker Liknes 01.10.1889 Nils Halvorsen Haugen-Liknes Gårdbruker Klara
Presthammar Aadland 23.11.1897 Ludvig Dagfinnsen Presthammar Gårdbruker Fædrene.



Fædrene



1922 Åkra kirke 02.11.1922 Karl Sørensen
Munkajord Fisker Munkajord 23.03.1898 Søren Kristoffersen Munkajord Gårdbruker Elisabet Malena
Ysthus Nordstokke 18-06-1901 Stenius Svendsen Ysthus Fisker Fædrene.



Fædrene



1922 Åkra kirke 02.11.1922 Alfred Joakim Abelsen
Haugesund Stuert Bjarkøy Pr.gj. 15.10.1889 Abel Mikal Eberg-Rasmussen
Fisker Marie
Hansen Sævik 22.12.1899 Hans Ole Pedersen Sævik Fisker Kristian Rasmussen
Haugesund Tømmermand Faren.



1922 Åkra kirke 29.11.1922 Edvard Mandius Eivindsen Kvilhaugsvik Kvilhaugsvik Fisker Kvilhaugsvik i Skudens 03.03.1900 Eivind Baardsen Kvilhaugsvik Tømmermand Jakobine Olena
Aadland Aadland 30.12.1902 Bendik Aadnesen Aadland Gårdbruker Fædrene.



Fædrene.



1922 Åkra kirke 16.12.1922 Harry Melvin
Varne Varne Fisker Iowa, USA. 07.08.1901 Hans Jakobsen Varne Gårdbruker Hanna Kornelia
Vilhelmsen Aakra 15.06.1899 Vilhelm Knutsen Sjøen Gådbruker Fædrene.



Fædrene



1922 Stavanger Domkirke 19.12.1922 Torgils Torgilsen Aarvoll Aarvoll Morotbåtfører Aarvoll 08.11.1896 Torgils Govertsen Aarvoll Gårdbruker Magnhild
Torsen Lagaarid i Eigersund Landssogn 28.12.1895 Torvald Severin Torsen
Gårdbruker Fædrene.



Fædrene



1923 Åkra kirke 27.01.1923 Elias Tønnessen
Aakra Fisker Aakra 22.05.1902 Tønnes Eliassen Aakra Gårdbruker Klara
Liknes Liknes 10.11.1904 Bertolles Dagfinsen
Fisker Faren



Tilla
Eliassen Aakra
1923 Stavanger Domkirke 05.03.1923 Andreas Magnus
Landsnes Jelsa Sjømann Landsnes i Jelsa 28.10.1877 Salmund Andersen Landsnes
Selma Maria
Danielsen Sunnstokkaa 26.03.1898 Sivert Danielsen
Gårdbruker Karl Johannessen
Aakra Handelsmand Tønnes Tønnessen Hoste Aakra Gårdbruker
1923 Åkra kirke 14.04.1923 Ivar Ingolv Iversen
Skudneshavn Sjøffør Skudenes 25.09.1891 Sigve Iversen
Stuert Berta Karina
Liknes Aadland 11.12.1903 Andreas Tønnessen
Gårdbruker Fædrene



Fædrene



1923 Åkra kirke 21.04.1923 Fredrik Johansen Mannes Mannes Fisker Mannes 12.10.1896 Johan Kristofersen Mannes Fisker Gjertrud Serina
Sandhaaland Sandhaaland 12.12.1902 Ole Jørgen
Sandhaaland Gårdbruker Berta Gurina
Mannes

Kristiana
Sandhaaland

1923 Åkra kirke 28.04.1923 Alfred Pedersen Sævik Sævik Sjøfføre Sævik 23.10.1897 Hans Ole Pedersen Sævik Fisker Berthe Margrethe
Medhaug Medhaug 22.09.1900 Kristian Eriksen Medhaug Fisker Kristian
Medhaug Kopervik Fabrikarb. Lovise
Medhaug Koparvik
1923 Åkra kirke 05.05.1923 Sigval Eskil Eriksen Kvala Kvala i Skaare Gaardarbeider Kvala i Skaare 15.09.1900 Erik Johan Eriksen Kvala Gårdbruker Marta Karina
Lund Ragnvaldjord 30.08.1901 Martin Kristiansen Lund Gårdbruker Lars K..
Haringstad

Faren



1923 Åkra kirke 12.05.1923 Didrik Johan Bernhard
Aadland Canada Farmer Tjøtheim, Falnes 21.12.1887 Didrik Jakobsen Tjøstheim Gårdbruker Gjertrud Karina
Slaattebrek Slaattebrek 20.10.1889 Hans Davidsen Slaattebrek Gårdbruker